Čevlji

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jun 2012 21:10

+ Meni je pri žuljenju pomagalo, ko sem pogruntala, da se mi ponavlja predvsem pri enem brandu obutve. Ko sem presedlala na druge znamke se je žuljenje precej zmanjšalo, tako da če vam čevlji iz ene trgovine serijsko povzročajo težave, vam mogoče njihova kopita ne ustrezajo

Viva Meier

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. jun 2012 21:35

Mene ožulijo tudi copati. V mladih letih sem  marsikdaj prišla domov bosa s čevlji v rokah. Tudi letos so me ožulile nove balerinke. Potem sem jih nosila doma, pa bolj kratke poti, menda se me bodo počasi usmilile. Sicer pa ne bodo v omari, ampak jih bom nosila kot copate doma.

 

naor

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

4. jun 2012 22:39

No, to je tako. Ena prvih lekcij moje mame je bila (ni izgubljala časa), da je za lepoto treba malo potrpeti   A se kdo spomni tistih zoprnih pulijev, ki niso šli čez glavo? 

Saj se bodo uhodili, čeveljci. Čevljarji po drugi strani delajo čudeže. Zato pa jaz še danes poslušam pikre pripombe glede neustreznih (a lepih!!!!) čevljev, kot da bi lahko dama hodila naokoli v gojzarjih in brez maskare. Enostavno že, samo ...

Deschanel

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. jun 2012 22:44

Najprej obliž iz gela, potem počakaj, da se žulj posuši in umiri, potem pa čevlje nosi naprej. Sčasoma postane tisto mesto z žuljem trdo in se več ne pojavlja. Vsaj pri meni se tako dogaja.

yulchi

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jun 2012 23:06

No ja, eni čevlji so zelo trdovratni. Sem se borila z "balerinkami" z nizko petko kakšni 2 leti - kopita, čevljar, urejene noge, prava velikost in nošnja = vsaka pot daljša od diagonale največje sobe v hiši se je končala z (krvavečim) žuljem. Včasih čez zid pač ne gre in je treba kljub neskončni ljubezni do določenega para odnehati ter poiskati par, ki je manj uničujoč do naših stopal. Ker ob vsej tej muki ne pozabite eno dekleta - sledovi tistih ta gadnih žuljev in ostrih robov ostanejo za zmeraj.

Viva Meier

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. jun 2012 2:38

Fyi: balerinke in ostali zaprti čevlji se fino nosijo Brez nogavic vsaj nekaj ur, če vanje nasujemo nekaj dobrega baby pudra. 

Vanja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

5. jun 2012 9:28

Nasveta ne morem dati. Izučilo me je, da kupujem čevlje samo take, ki so mehki in udobni. Vedno ne vzamem številke, ki jo najpogosteje nosim. Lahko je tudi večja številka.

Ob nakupu čevljev ne razmišljaj, da se bodo raztegnili, če so že v trgovini tesni. Kupi dovolj velike in udobne. Potem boš imela tudi lepa stopala in prste na nogah (mislim na poznejša leta).

 

Migla

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jun 2012 9:38

menola je napisal/a:

Mene tudi različna obutev hitro ožuli, dogaja se mi tudi sezonsko, ko obujem lanske sandale npr. 

Našla sem rešitev v DMu sem kupila od Essenze - foot protection stick - show your feet - in se zelo obnese. Celo noč sem plesala in nisem imela žuljev. Namažeš predel noge, ki je izpostavljen in zatem lahko tudi obuješ najlonke... Pa srečno 



menola

Ne vem , če je to ista zadeva kot je menola napisala, ker mene žulijo, oziroma so žulili tudi najdražji čevlji.

v Dmju sem kupila  sredstvo proti žuljem, poskusi, ne boš vedela kaj so žulji!

lp!



Živi s srcem, ne z glavo.

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. 2012 09:40

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

5. jun 2012 19:04

Mene tudi redkokdaj ožulijo čevlji, če pa me, sem kriva sama. Namreč kupujem usnjene čevlje in jih lepo namažem z niveo ali soleo tam kjer me hočejo tiščat in jih imam obute doma par uric. Ni šans, da me ožuli.

Monika7

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2012 19:45

Off topic Frinči je spet sitna. Torej, nič niovega.

Topic: za obutev s paščki in kakšni peep toes je pametno namazati nogo z vazelinom. Potem je manjša verjetnost, da se bodo naredili žulji.

 

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti