Prosim za recepte za kruh v avtomatu

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. feb 2005 19:28

Recin je eno leto starejši (Reca, popravi me če sem se zmotila) vendar ima vse te funkcije kot bm200. Pinka, tudi mene je v Merkurju prodajalka "prepričevala" da je Clatronic večji, za več kruha, ampak jaz se nisem pustila, ker sem vedela da je Kenwood preizkušen in pika. Rekla je tudi da so tile Kenwoodi že druga runda, ki jo prodajajo in da niso imeli nobene reklamacije. Za Bomanna pa mislim da je ena pisala v tej ali drugi temi, da ji ni delal ravno najboljše? Ne spomnim se točno, daj prelistaj to temo ali pa temo aparat za peko kruha. Tam je bilo tudi ogromno govora o tem. lp, Marija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. feb 2005 20:03

Lumpica! Tudi jaz imam Perfekta in sem tudi zelo zadovoljna.Okrog kapice se lovim pri polnozrnatih kruhih, ker še nisem ugotovila na katerem programu najbolje rata.Me zanimajo tvoji rezultati.Imam fotke na strežniku http://aki1.moj-album.com Pirin kruh je iz 400g črne moke in 100g polnozrnate pirine moke .Kako je ratal pa lahko vidiš.Tisti ki se je bolj vgreznil je pečen na french programu,na programu za polnozrnati kruh pa je manj vzhajal in se je tudi manj vgreznil.Čakam tvoje rezultate(katera moka ,kateri program)LP Aki

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

9. feb 2005 20:27

Jaz sem se odločila za Kenwoodu! Najlepša hvala za Vaša takojšnjo pomoč! P.S. Vse dogodivščine, ki bodo sledile okoli peke kruha Vam bom sporočala sproti. LP, Barbara

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

10. feb 2005 11:30

Imate kaj izkušenj s peko francoskega kruha? Moj dragi me nagovarja naj ga spečem, pa si kar ne upam. Se bojim, da bo daleč od hrustljavega francoskega ... Raje bi še eksperimentirala, ker mi na normalnem programu v prvem poskusu ni uspel kruh s hribčkom. V receptu v knjižici piše 50 g fine francoske moke - a bo T400 tudi najbrž dobro? Natassa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2005 13:24

T 400 bo sigurno v redu! Na programu za francoski kruh bi jaz res pekla rajši čisto bele kruhe (po izkušnjah, ko sem pekla vse kaj drugega - ne vem, če sem sploh že naredila kak beli kruh v kruhomatu...). Sicer pa ne se bat, skoraj nobena ni imela že takoj kapice in tudi brez nje kruh hitro izgine:) francoski kruh se peče dalj časa in na nižji temperaturi, zato bo skorja trša (to definitivno lahko potrdim), potem je pa vprašanje okusa, kaj ti je všeč... Stari mami s protezo ga raje ne delat... Veri

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

10. feb 2005 14:52

Ja Natassa sem poskusila tudi francoski kruh in moram povedati, da ima precej debelo skorjo. Pa še to. Vedno pustim kruh v avtomatu tako dolgo kot je pač na programu določeno in je vedno ok. Pri tem kruhu pa sem ga kar izklopila nekje na sredi peke, saj je bila skorja že precej zapečena in me je bilo strah, da se zažge. Kruh smo seveda popapcali, moram pa omeniti to, da sem ga pekla po nekem receptu za žemljice. Kar korajžno, sicer ni taki bavbav. Lp Palma

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2005 15:42

Jaz sem dala kar gustin namesto fine francoske moke. Bil je zelo dober in tudi lep. Tak s kapico. Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. feb 2005 20:57

Aki super. Nekako podobno ratuje tudi meni. Navdušena sem nad konsistenco in obstojnostjo kruha ( tudi otroci imajo raje ta kruh kot kupljen ) Ne boš si pa dosti pomagala z menoj. Delam bolj na uč in po možnosti fanta, ki jih kruhomat zelo privlači, dodata tudi kako merico česa več ali manj. Nismo dlakocepski in nam pač kruh brez lepe kapice pač ne zagreni zajtrka. Priznam pa, da sem bila po uvodnem uspehu kar malo dol ob prvem " grdavčku ". Si delala kdaj z koruzno moko. Jaz sem zaenkrat samo z polnozrnato in ajdovo + semena Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. feb 2005 11:58

S koruzno delaj tako kot z ajdovo. Vesna Milek Recko

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

11. feb 2005 15:41

Ja sem Lumpica, s tem,da sem kruh delala v razmerju: 100g koruzne in 400g bele moke.Žemljice (na fotki) sem pa naredila celo iz 200g koruzne moke,130g polčrne T 850 in 170g bele T 500 .Kruh pri taki količini bele moke ima brez problema lepo kapico,žemlje so pa tudi lepo ratale,ne vem pa kakšen bi bil kruh v tem razmerju.Bom enkrat probala.Prej sem tudi jaz na uč delala;moko sem pravzaprav vedno tehtala ,na uč sem dodajala tekočino.Zdaj,ko pa bi rada naštudirala peko čimbolj polnozrnatega kruha,pa tehtam,ker drugače ne moraš primerjat.Fajn je pa tudi če veš točno dozirat tekočino,ker edino tako lahko pečeš jutranjo peko medtem ko še sladko spiš. Ja, še to sem pozabila povedat. pri razmerju 1:4 ti ni treba poparit koruzne moke,pri žemlicah sem pa jo,čeprav je možno da bi bilo tudi sicer v redu. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti