Prosim za recepte za kruh v avtomatu

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2005 13:43

Sladkor dam, vendar zmanjšujem količino. Današnji je že boljši - ampak 6 g na pol kile polnozrnate moke, lepo te prosim! Kaj je to za ena energija okoli mene?;) Prijatlce se nočejo več družit z mano, ker tako dobro vplivam na razmnoževanje (tudi v službi moram gojit ene živalce in jih je vsak dan več...) Droži (ta temne) so splesnele Delala sem jih po receptu od Goljata. Bom probala naredit še svetle... Pa saj morajo bit v zaprtem kozarcu, mogoče je bil res premajhen! Mogoče je bilo premraz, res so bile na peči v kozarcu, zavitem v prt, ampak en dan nismo nič kurili in je ratalo mrzlo... Kaj bi lahko bil to problem? Sicer so spodaj prav take ratovale, kot bi morale bit, ampak sem vse skup stran vrgla, ker je bila plesen na vrh... (Očitno se tudi plesni dobro razmnožujejo:) Ima kdo nasvet? No, naslednjič bom dala kar v pečico na 30 stopinj v velik kozarec, pa ma da se nekaj naredi, a ne? Kako jih pa ti delaš, Reca? Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jan 2005 14:57

Jaz sem jih en loncek dobila, potem sem jih pa sama razmnozila po enem postopku. Nekje imam se napisanega ampak moram poiskat. sem jih morala pa vsak dan premesat. Po petih dneh so bile primerne za uporabo. Ce jih nisi mesal so splesnele. Mogoce je bil to pravi vzrok. Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. jan 2005 19:43

Punce, kje pa shranjujete moko? Ker nisem nakupa načrtovala si zaenkrat pomagam z mokami iz trgovine. se jih je nabralo kar nekaj paketkov in glede na mikro kuhinjo nimam kam z njo. ideje. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jan 2005 20:01

Pri nas je ravno tako problem kot pri tebi. Zaenkrat jo nabavim sproti po 10 kg. To zelo hitro gre. Imam jo kar po omarah v kuhinji. Pazi le, da ne bo enkrat na toplem in drugic na hladnem. To se zna odrazat na vzhajanju. Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. jan 2005 21:27

Vesna, mislim da ne nabavljaš moke v trgovinah - ali si imela kdaj težave z kakšnimi žužki? Ali shranjujes v papirnatih vrečah, platnenih in ali bi bilo vseeno dobro tudi v palstičnih vedrcih ( tistih od kislega zelja ali repe ) Lumpica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. jan 2005 8:03

Zdravo! Pri nas moko pripeljemo z mlina v večjih količinah in jo imamo spravljeno v kašči v original papirnatih vrečah. V kuhinji je imam le po nekaj kilogramov vsake, da je na toplem. Ponavadi jo imam v plastičnih škatlah (od velikega sladoleda), viške pa nekaj v platnenih vrečah, nekaj v papirnih. V taki moki še nisem imela žužkov. Imela pa sem jih v kupljenem zdobu iz trgovine in sem 100%, da sem jih že prinesla domov. Ko pa se enkart zaredijo, je panika. LP Tina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2005 8:59

Lumpica Kristy je lepo povedala. Jaz nabavljam moko pa 10 kg in ko jo porabim je spet akcija. Je pa res, da jo 10 kg zelo hitro porabim. Veliko pecem in se kar pozna. Najbolj te naj bo strah zuzkov v trgovini. Moja sestricna takih problemov nima. Moko pa jemljem od nje. Ce mi zaloga poide injo se ni v Ljubljano si pomagam z navadnim miksarjem in zmeljem sproti kar cela zrnja. Do zdaj se je dobro obneslo. Kar korajzno. Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 10:07

Reca, potem pa mislim, da nisva imeli istih droži: te po receptu od Goljata, morajo bit na 30-40 stopinjah v hermetično zaprtem kozarcu, vmes nič ne odpiraš in mešaš, par dni, dokler niso gotove. Ti si verjetno imela tiste ki so kot navadno testo, samo zamešene brez soli in s kakim dodatkom za kisanje (kis, vino, mošt,jogurt...), ki so podobno kot tisti 10 dnevni kruhi, na zraku, pokrite s krpo in vsak dan premešaš... Bom še enkrat probala, saj je napisano tako kot da dostikrat ne rata in se ne sekiram preveč... Vseeno prosim, poglej za recept in mi napiši, če lahko. Moko zaenkrat kupujem v trgovini, večino je imam v kleti, za sproti pa v steklenih kozarcih za vlaganje v omari v kuhinji. Kuhinja je sicer mala, ampak sem mojstrica zlaganja:) V papirantih škrnicljih si ej ne upam imet na topelm, ker se hitro kaj zaredi. Tudi jaz sem že prinesla žužke iz trgovine, pa sestra, dokler je živela z nami, jih je prinesla od povsod, bilo je grooozno... Zdaj smo naredili red, vse je samo v steklenih kozarcih za vlaganje ali v plastičnih posodah, neprodušno zaprto, potem včasih najdem mrtve odrasle molj v original zaprti embalaži, ampak ne morejo iz posode in problem je rešen:) Aja, Reca, kako ti zmelješ semena na mikser? Misliš multipraktik? Moj namreč nima nobene volje do tega, malo jih še nareže, ampak je še zelo daleč od moke... Prav z miksejem še nisem probala, pa ne vem, kako bi delalo, saj nima rezil... Edino s kavnim mlinčkom da gre - ampak počasi... Veri

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. jan 2005 10:28

Mene pa zanima, ali ima katera električni mlin za mletje zrn. Taki leseni so - okrog 6 kg/uro zmeljejo. Pri nas imamo namreč domača žita in ker imam v kratkem rojstni dan, sem si ga mislila zaželet za darilo. Stane okrog 50.000 in sedaj ne vem, če so res tako kvalitetni, kot piše. Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 10:46

Mami ga ima, lesenega na kamenje, baje ga je ravnokar privlekla iz omare, prej ni bil v uporabi, bom vprašala, kako se obnese, ok? kje si ga našla za 50.000, jaz sem jih v trgovini z zdravo hrano videal za 71000, pa me zanima - ne še za zdaj ampak enkrat kasneje pa... Nekateri imajo še možnost kosmičenja, drugi pa ne - enkaj so že na forumu ugotavljali, poglej pod zdrava prehrana. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti