Narezana solata

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

8. maj 2012 14:40

Nedolgo tega sem brala raziskavo, kako zelo je umazana solata, ki je "oprana" in narezana. Raziskava pravi: neužitna.

Sama, ko kupim takšno solato, sperem (kot zmeraj dokler ni voda čista) in to je to. Brez predsodkov. Nekaj "strupenega" pa tudi moram v majhnih dozah pojesti, da se ne pomehkužim. Če pa si kupim solatko v PVC posodici, pa polijem tisti jogurtov preliv in pohrustam. Brez razmišljanja.

Glede sadja; da, privoščim si ga. In odmislim način priprave (čiste roke, čisti noži, delovna površina, ali so bili košči odrezani od nagnitega sadja itd...).- Skratka - DA. Pa sem živa in spadam med "ta bolj zdrave" odrasle ljudi.

Glede paradižnika. Da, jedli smo ga. Večkrat. Kupljenega prav v rastlinjaku. Dober..., veliko boljši kot "trgovinski", za kar pa je lahko več razlag;

- da imamo medijsko oprane glave da je boljši

- da ga "domačini" čutimo kot svojega in smo še bolj neobjektivni

- da je res boljši, vendar nikakor ne boljši, kot je naš z domačega vrta.

Priporočam nakup, čeprav je pred prazniki stal 2,60 evra je bila cena sprejemljiva glede na okusnost. Smo bili še toliko skeptični, da smo tudi v Sparu istočasno kupili paradižnik in okušali, kdo bo zadel. In ni bilo nobene napake kdaj je kdo zaužil domač paradižnik.   

Desanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. maj 2012 15:45

Kara hvala za informacijo, kje imajo naš paradižnik. Sem ga iskala že v Sparu, Mercatorju, v Tuš pa redko zaidem.

 

naor

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

8. maj 2012 17:04

Jaz tudi kupujem narezano sadje in zelenjavo. Če pa tako dobro izgleda! Predvsem tisti mix ananasa, melone, jagode in grozdja. Pripravljeno zelenjavo pa redkokdaj kupim, ker imamo večinoma vsak dan pri kosilu svežo solato.

Se pa cenovno res ne splača, ampak tu in tam se moramo malo pocrkljat...

yulchi

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

8. maj 2012 21:15

Narezano sadje jem redno za malico v službi - nobenega dela ni z njim, ne napackam se, pa še več različnih vrst sadja hkrati si lahko privoščim. Občasno kupujem tudi solate v vrečkah, ki pa jih vedno operem vsaj v eni vodi.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

9. maj 2012 8:49

Loni hvala za povezavo. Sedaj ga bom še bolj z užitkom papcala, seveda dokler ne pridelam svojega.

Res privoščim mladima podjetnikoma veliko uspeha. Integrirano je vsekakor veliko bolj kontrolirano, kot tisto kar se trnutno nahaja na naših trgovinskih policah. Pa še v zemlji raste in ne v nekakšnih vodah z dodano kemijo.

Upajmo, da se bo tako pričela pridelovati še kakšna zelenjava, vendar bo morala biti tudi cenovno dostopna trgu, kjer bo počasi ali pa je že potrebno gledati na vsak cent....

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. maj 2012 14:02

Orhideje, paradižnik,....še je upanje za naše vzhodne konce, a ne? Porošniki smo pa na tem, da jim pomagamo. Zudi meni je zelo žal, da ima trenutno ta paradižnik samo TUŠ.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

9. maj 2012 14:46

Take zgodbe tudi mene veselijo.

Ga grem, paradižnik, danes kupit.

 

Sem ga povohala, kupila in poskusila. Diši ne, okus ima dober. Tudi mesnat je kolikor toliko, no, kar dovolj. Je pa pač paradižnik v grozdih, tako, da sem sprejela tisto pravilno obliko in gladko kožo, čeprav jaz umiram za tistim bolj karakternim paradajzom

Cena v Tušu, menda je od danes v akciji, je 1,59€ za kilogram, kar znese 8 paradižnikov.

In ker sem spet klepetala, sem izvedela (težko pa verjamem), da je baje na trgu ta paradižnik po 6€/kg..

Vzela sem si še eno škatlo za spomin, dizajn je všečen, upam, da jim uspe. Jaz ga bom vsekakor še kupila (dokler ne bo na vrtovih pod Gorjanci tisti "moj" dozorel), seveda pri prekupčevalcih na trgu ne.

 

                                                  

 

Kar se narezane solate tiče: že dolgo je ne režem, jo cufam z rokami, tudi do uporabe jo hranim oprano v celih listih, tako, da....

Kar se obstojnosti tiče: dobro oprana in odcejena solata v perforirani vrečki v hladilniku zdrži kar nekaj dni... na pogled sveža. Odkar sem lastnoustno okusila razliko med svežo in staro solato, mi ni vsaka dobra, rajši brez. Pa kisle kumare.)



Mygrace







Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 09. 2012 17:04

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. maj 2012 18:50

Madonca, ste me shecale, da sem šla kupit prvi paradižnik letos, ta luštkan

Diši za umret, okus zelo podoben "ta pravemu", edino malo kašast je bil, bo kar v omaki končal.

Bom še kupila, pa da vidimo...

Pri nas je bil 1,49 €.

 

Narezane zelenjave ne kupujem, sadja tudi ne.

 

lp

 

mzm

Mygrace

sporočila: 6506

10. maj 2012 17:42

Tist moj paradajz ni bil kašast...sem ga z užitkom poglodala s pasjo radostjo.....ja, pa dišal tut ni. Zdej mi ni nič več jasno

 

                                

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti