Izbira pasme psa-kmetija

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

18. apr 2012 21:09

Lila Roza je napisal/a:

Sama sem lastnika maletežanke in jo toplo priporočam Če pa bi se odločala za neko veliko pasmo, pa bi bil to vsekakor mejni ovčar- border collie.

 

 



Lila Roza

Tegale pa ima moja prijateljica. Pes vreden nakupa, ampak za ljudi, ki se ooogromno posvečajo psu. Ta kuža ima pa neverjetno veliko energije. Bi mu lahko najbrž celi dan metala frizbi in žogico pa ne bi odnehala :). Pasma pa sicer ni med velikimi, ampak srednjimi. Je pa tole vsekakor družinski pes in je tudi zelo hitro učljiv.

Da še sporočim kaj sva danes videla :) ..taki dve lepi krasotici, da sva se s težavo odločila kateri bo naš. Odločila sva se za večjega, ki naju je že na začetku okupiral. Sta pa oba krasna in to je zasluga lastnika, ki je zares prijeten človek. Saj še drži tisto a ne, kakšen lastnik-takšen pes. In njegova bernka..ma še nisem videla tako lepe in velike psičke te pasme. Pa kdaj bo že 10 dni okoli, da ga gremo iskat :D

LP

pe3ca

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. apr 2012 21:33

Pe3ca upam, da nimate otrok, ker drugače bo tole 10 živčnih dni. 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2012 22:14

A ste brali knjigo Marley in jaz? Srčkana knjiga z obilo humorja: pa tudi film so posneli, Jenifer Aniston in Owe Wilson.

mamamia

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

18. apr 2012 22:27

jaz sem včeraj videla sodelavkino psičko Border Collie.

Je bila ljubezen na prvi pogled.

Žal nesojena ljubezen. saj stanujem v bloku

klavdija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. apr 2012 0:22

mamamia je napisal/a:

A ste brali knjigo Marley in jaz? Srčkana knjiga z obilo humorja: pa tudi film so posneli, Jenifer Aniston in Owe Wilson.



mamamia

Joj, kako sem se nasmejala in jokala že ob knjigi ... moram mulariji naročit, da mi film zrihtata, za kak deževen dan, ko ne bo hudega če še malo jokam

 

Vanja ima pa prav tisto o velikih, pogumnih, malčkih, ki radi zrasejo v gospodovalne samce. Ampak s pravo vzgojo - to je zelo dosledno postavljanje meja - ne bosta imela težav, če le ne bosta peveč popuščala "žalostnim" očkam, ki jih psi tako radi pokažejo, ko nas hočejo malo okoli prsta naviti

Mojca

grox  

član od: 16.4.2007

sporočila: 38

19. apr 2012 11:52

Hej

Nevem sicer ali ste že izbrali psa, ker semineda prebirati cel forum, naj pa pristavim še svoj piskerček ;)

Cane Corso je prava izbira za psa čuvaja, zelo dobro se obvlada "pastirske" veščine, in pa v primeru, da imate na posestvu obiske volkov oz drugih zveri ki bi ogrožale vaše domače živali, je pa CORSO neustrašen...Ravno njegova zgodovina nam pove vse o tej imenitni pasmi, in le redkim italjnskim intuziastom nad to pasmo se lahko zahvalimo da jih danes vidimo na posestvih kjer opravljajo svoje naloge, into z veseljem...je pa res da je danes težko dobiti psa z močnim nagonom, ker je vse več vzrediteljev ki jim je važno samo zaslužek neglede nato kaj parijo!

Veliko sreče pri izbiri!

Evo pa še moja mrcina, sicer tukaj še "mladič" in ga ni junaka ki bi stopil na dvorišče...sicer je pa res mucek in nikomur nebi storil nič...laja pa samo kadar je to res potrebno ;)

 

 

 

grox

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

19. apr 2012 12:10

Grox tvoje mrcine bi se pa "malce" ustrašila, če bi proti meni hodil. Itak ne rabi nič lajat, je dovolj, da se samo pokaže. 

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

19. apr 2012 14:24

Ja ta žalosten pogled :) . Se bomo skušali upreti zapeljevanju. Zdaj smo v gradnji boksa, naslednji teden pa hišica, potem bo pa mali srček tu. Da ne omenjam, kako smo si različni pri izbiri imena. To šele bo zanimivo :D. Kako je pa vašim krasotam ime?

 

 

LP

pe3ca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. apr 2012 14:32

Bolj melanholične oči je imel samo še naš bullmstiff; tudi naš cane corso tako milo in melanholčno gleda, kot da sos e mu vse ladje potopile ...

 

Vidim pa, gox, da imate tudi vi caneta s kupiranimi šesi. Torej ni iz SLO legla? Ker naš vzreditelj (Srbija) pravi, da vedno manj kupira ušesa in repe, sploh za pse, ki jih odda v države EU.

mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. apr 2012 17:38

Uuu vidim, da vas je tu na kulinariki kar nekaj s CC-ji, lepo!

 

Film Marley and I sva pa s fantom gledala ravno v času, ko smo se poslavljali od našega Rona, dnevna je bila popljavljena. res ganljiv filem. Knjiga pa verjamem da tudi odlična, čeprav jo še nism vzela v roke.

 

Evo Pe3ca, mogoče ti bo kaj v pomoč

http://www.imenazapse.si/

Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti