Izbira pasme psa-kmetija

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. apr 2012 10:29

To sem pa tudi jaz slišala o velikih psih ja,čeprav se jih jaz še vedno precej bojim, ker so včasih večji kot jaz. Jaz naši itak pravim, da je strup v majhni flaški :). 

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

17. apr 2012 11:13

To pa je zdaj nekih mnenj! Sem že sama v šali rekla, da bom pekinezerja ali pa čivavo zaprla v boks pred dvorišče, da bomo zmeraj obveščeni o obisku na dvorišču. Sem danes enega veterinarja vprašala glede labradorcev pa mi je rekel, da bi mi še hitreje kaj pomagal tatu odnest v avto kot pa ga odgnati :D. Moj dečko se nagiba na cane corso, ampak iz vidika cene mladička me kar malo stisne. Pa ne narobe razumeti, da ne bi dala za eno takšno muco toliko, ampak trenutno se nam ne bi izšlo (smo menjali okna po hiši, zdaj zaključujemo s fasado, pa še garažna vrata pridejo).

Morajo pa biti tile CC res prave muce :). Tudi mi smo našemu prejšnjemu govorili muca, taka carta naša je bil, ampak do tujcev pa "pasji" :)

Sicer CC nekdo prodaja na bolhi.kuža bo star 1 leto, me skrbi puberteta.

pe3ca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. apr 2012 12:35

tamalaursa je napisal/a:

Larisa1 tako kot bi brala moje misli. Resno mi gredo na živce ljudje tipa "Saj ne bo nič naredil".... ko bi najraje zavpila:" Poskusi se postaviti v mojo kožo pa ti bom rekla, da ti ta "prijazen" kuža ne  bo nič naredil pa boš videl kako boš reagiral!" Starša sta se že navadila, da znata reagirati in povedati lastniku, da se zelo bojim ipd. Včasih si tudi z avta ne upam, ker vidim velikega psa. 

 

Pa da ne bom čisto zašla iz teme, bernski planšarji so tudi meni zelo všeč. Kot nekakšni veliki medvedki, sicer se jih na začetku bojim ampak na koncu ugotovim, da so praktično vsi zelo prijazni. 



Tamalaursa, vidiš, točno iz tega vzroka se jaz trudim mojemu črnuhu v glavo vcepiti, da nima nobene pravice samovoljno groziti ljudem, ki se približajo našemu teritoriju in prihajajo k hiši. Sicer sama nikoli nisem doživela česa takega kot ti, niti me ni strah psov, a groženj ljudem mu ne dovolim pa pika.

Pri nas je ravno obratno, jaz prosim obiske, naj malo počakajo, ker bi pes lahko kateremu kaj naredil, če bi prehitro vstopili in ga umaknem, da nikakor ni on tisti, ki bi izbiral, koga bo spustil v hišo, koga pa ne. In prav tako kot tebi tudi mene kar "pogreje" ko slišim od ljudi "neeeee, moj pa že ni tak, moj nikomur nič ne stori"

Evo, še slikica mojega (z)mešanca črnega:

Pes je pes in nikoli ne moreš vedeti, kaj mu ob določeni osebi pade na pamet.

Ima pa tudi moj "wannabe" čuvaj Roko enega barnskega pasjega prijatelja, 50 kilskega "medvedka" Nerota, s katerim se krasno razumeta in  zelo lepo igrata, kadar se srečamo kje na gmajnah. Lastnica pravi, da se ga sicer prišleki ustrašijo zaradi velikosti in globokega glasu, pa vendar takoj potem (ko pristopijo lastniki) vidijo, da pes niti malo grozeče ne laja, zgolj opozori, takoj v naslednjem trenutku pa ze veselo maha z repom in se nastavlja k mreži pesjaka, da bi ga kdo počohal. Ko ga spustijo na dvorišče pa baje kroži od osebe do osebe in se kar naslanja na njih ter žica za cartanje.

V bistvu je za njih prav dober čuvaj, saj si na zaprto dvorišče nihče ne upa vstopiti brez dovoljenja, ker ogromen pes pač stoji pred vrati in glasno laja, to pa je za večino ljudi prav zadosten znak, da se ni za hecat.

 

Pe3ca, ko se boste pa odločili in dobili novega psička, boš pokazala kako slikico?

 

Mojca

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

17. apr 2012 13:52

če bi rabili pa termofor...pa priporočam kavalirja

 

robida

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. apr 2012 14:11

Labradorca kot čuvaja res ne morem priporočiti. Naša laja le takrat, ko joka za nami, če je ne vzamemo s sabo na sprehod.

tulka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

17. apr 2012 14:15

zanimivo, mi smo imeli pred Nikom tudi labradorko, ki je bila pa odlična čuvajka. Celo maminega bern. planšarja je naučila lajati. Če bo po moje, bo naš naslednji pes nekega dne labradorka ali mešanka na to temo iz zavetišča.

robida

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

17. apr 2012 14:54

ajooj mamaF, vi pa imate res enga nesrečneža :) najbrž je najbolj ubogi kuža na svetu ;).kak je čuudovit!

Robida, vaš bi pa bil potem zame, ker me zmeraj rado zebe :)

..bom prilepila sliko, ko bomo bogatejši za enega navihanca ;)

pe3ca

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. apr 2012 15:14

MamaF tale kuža pa meni (vsaj na sliki) ne zgleda nič grozen :). Drugače pa ja, taki ljudje, ki pravijo, da njihov kuža pa res ne  bo nič naredil, so mi butasti. Pa tudi reakcija nekega soseda, ko so se 3 psi okoli mene preganjali in jaz itak nisem vedela kam naj grem in sem stopila na neko zemljo, ki naj bi bila zasajena z rožami mi ni potegnila. Tip je namreč rekel: "Joj Urša pazi tam so rožce beži s tistga dela" je tudi malo manjkalo, da bi mu povedala, da me takrat ko je mene strah rožice res ne zanimajo!

 

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

17. apr 2012 16:52

Jaz imam izkušnjo,da je pes izbral mene.Izbrali smo pasmo. Šla sem k vzreditelju in se postavila med mladičke.Ena  samička se je vsedla na mojo nogo in ni šla vstran. In je moja (jaz sem njena).

Glede na vse,kar si povedala, bi šla v azil in opazovala. Ko boš videla pravega, boš vedela, da gre s tabo.In to bo tvoj najboljši pes, ne glede na pasmo.Sploh ni važno. Važno je, da boste lepo ravnali z njim in mu postavljali jasne meje.Spodaj je povezava,poglej, če te kaj pritegne:

http://www.zavetisce-horjul.net/iscejo_dom.php

Vso srečo

 

jovita

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. apr 2012 17:54

Pe3ca pa ga nujno rabite kupiti letos? Mi smo se za nakup odločili šele naslednje leto spomladi, ko bo tud pričakovano leglo + da sem jaz v polnih pripravah šparanja evrčkov. Dejstvo je, da je kuža en velik strošek skoz ves čas, sploh kvalitetna hrana pri malo večjih mrcinah kar nanese. 

Aja kar se pa CC, v psarni Valgaia imajo še vedno na voljo enega samčka, in verjetno je sedaj cena že nižja...če te zanima malo poglej/kontaktiraj

 

Čeprav naš ni bil nikakršen čuvaj, ni lajal, nič, najevčja grožnja je za moje pojme predstavljala slina, ki je četala vsepovsod, so se ga pa vseeno bali zaradi njegove velikosti. Verjamem da ni prijetno, da izza vogala hiše pride 55kg črna kosmata mrcina (seveda pogledat kdo ga je prišel čohat)...smo kar parkrat doživeli, da so se prodajalci po domovih kar vsedli nazaj v avto in ne bu ne mu odpeljali

Sem pa večkrat na sprehodu, ko sem sprehajala sosedovo koršpanjelko in našega novofundlandca, doživela, da so se ljudje male kokršpanjelke bali, češ da manjši psi hitreje ugriznejo in so bolj agresivni

Nasplošno se mi pa zdi absurd, da se nekdo dotika tvojega psa brez da karkoli vpraša in plani nanj. Halo, vsakdo se valda ustraši, in v tem trenutku čahko tudi ugrizne.

 

No pa še 2 fotki našega pokojnega bučmana

Navdušen gobar

Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti