Non stop piškoti

tema je zaklenjena

Pravnica 2  

član od: 11.4.2012

sporočila: 41

12. apr 2012 12:41

Hvala Dragička za sprejem)) Zdaj sem dolžna nekaj odgovorov:

1. sem zdrava, redno delam krvne preglede, holesterol,...in je vse bp

2. nisem zafrustrirani jedec, ki bi se zapiral v stanovanje, ampak ambiciozna oseba z lepo kariero in zadovoljna s svojim življenjem

3. imam vitko postavo, pa tudi kuža me vodi na dolge sprehode, da kolesa ne omenjam

4. glede prehrane: tako kot obstajajo strastni mesojedci in rastlinojedci- skrajnosti, tako so ljudje na prani, sem jaz na sladkem- ni to neka industrijska sladkoba, pač pa domače. Sem pozabla omeniti še sadje, ja. Bo pa to to.

Sama spoštujem vskega posameznika in ga spodbujam k temu, da najde samega sebe in način, ki mu ustreza za življenje. Pa prosim, ne kritik na temo- kaj si sploh hotela od nas. Hotela sem samo da izvem, ali ima še kdo kakšno bolj "skrajno" razvado pri prehrani...

Pa lep pozdravček vsem in hvala.

Pravnica 2

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2012 13:29

Na tvju dostikrat vidim reklamo za tlc in med reklamo reče i love eating laundry detergent. bi rekla da je ta dosti skrajna :D ej je steklene kozarce, ena pa cigaretni pepel .. 

www.mojalbum.com/naredilaana

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

12. apr 2012 14:17

Pravnica 2 . Točno tako, kakor komu paše ...

Me pa zanima ali ješ res samo to in nobene druge hrane? Zajtrk, kosilo, večerja ...? Sama nimam nekih skrajnosti v prehrani ... razen mogoče zelenjavo v vseh možnih urah dneva in v vseh oblikah .... .

Mayisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2012 14:38

Saj piškoti vsebujejo vse: maščobe, jajca (beljakovine), moko (OH), mlečni izdelki še kalcij, pa če pravnica je sadje, kot navaja, dobi tudi vitaminov dovolj in še kak mineral. Tako da ima v bistvu kompletno prehrano. Kar, kot navaja, kažejo tudi njeni izvidi.

Res pa je, da bi meni osebno bila taka prehrana rahlo dolgočasna. Ampak različni smo si in potrebe naših organizmov tudi.

mamamia

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

12. apr 2012 14:43

Kako pa recimo izgleda tvoje klasično kosilo?

blossom

Pravnica 2  

član od: 11.4.2012

sporočila: 41

12. apr 2012 15:15

Mamamia ima prav- ravno zaradi tega ne preneham s takim načinom prehrane. Sem pri pameti, zato me še res ni treba primerjati z odvisniki pralnih praškov, ja?

Zjutraj spijem kavico in sadje pojem, sem v službi cel dan praktično, in padajo piškoti, jogurti, toplo mleko, včasih sadni in skutni zavitki, doma podobno. Drugače pa veliko čaja, pa aloe vero, klorelo, in gibanja na svežem zraku, ko je le kaj časa. Glede na to, da me je sedaj še izobraževanje za mediatorko do poznih ur okupiralo:)) LP

Pravnica 2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. apr 2012 15:22

No, zdaj si dodala sadje, mleko, jogurt. In si že daleč od začetnih zgolj in samo pišlkotov (z redkimi štrudli in čim že še?). Očitno se res niobena jed ne poje tako vroča, kot se skuha.

Vsak po svoje, seveda. Hiperaktivnost gre, za določen čas, kasneje nekdo (telo) pove, da ne gre več.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2012 15:41

Pravnica 2 je napisal/a:

Mamamia ima prav- ravno zaradi tega ne preneham s takim načinom prehrane. Sem pri pameti, zato me še res ni treba primerjati z odvisniki pralnih praškov, ja?

Zjutraj spijem kavico in sadje pojem, sem v službi cel dan praktično, in padajo piškoti, jogurti, toplo mleko, včasih sadni in skutni zavitki, doma podobno. Drugače pa veliko čaja, pa aloe vero, klorelo, in gibanja na svežem zraku, ko je le kaj časa. Glede na to, da me je sedaj še izobraževanje za mediatorko do poznih ur okupiralo:)) LP



Pravnica 2

 

Bi rekla, da imam le delno prav, ker sem nekako prepričana, da tvoja prehrana ni popolna in da na dolgi rok organizem ne bo vzdržal v dobri kondiciji. Sploh glede na tvoje obremenitve, kot jih opisuješ. Jaz sem malce ironizirala vse skupaj, pozabila smeške dodati.

Ampak ne bom pametovala, to je tvoja izbira in če ti dobro dene, je meni tudi prav. Sploh, če res sprašauješ le po morebitnih podobnih izkušnjah drugih, ne pa da morda iščeš potrditev, ali morda prav ravnaš. Ker to bi lahko bil prvi znak, da morda nisi povsem prepričana v svoje početje.

Morda je tvoj način prehranjevanja še najbližje vegetarijanstvu. Najbolj pomembno je, da se ti dobro počutiš in si zadovoljna, ne glede na naša mnenja. Kot pravnica itak veš, da je forum v bistvu javna debata in izmenjava mnenj, med katerimi najdeš tudi takšna, ki ti niso povšeči. Niso pa za zavreči, iz vsakega se nekaj naučiš, če nič drugega to, kako zelo različne poglede imamo na isto stvar.

mamamia

Mygrace

sporočila: 6506

12. apr 2012 15:45

Edin ne razumem zakaj "Hvala za pojasnila." Kaj ti je potrebno pojasniti, Pravnica?

Mygrace

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. apr 2012 16:02

Jebelacesta, jaz pa odprem temo vsa firbčna, misleč, da je to kakšna nova varianta recepta za meterkekse, potem pa vidim, da se nekdo prijavlja na forum zato, da bi razložil, kako se prehranjuje. Vidim, da moram v slovarju k "attention whore" in "drama queen" dodati še kakšno ilustracijo. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti