mkz rakitna

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

8. mar 2012 17:42

Tudi sama sem pregledala njihovo stran in moram rečt da mi je všeč. Veliko aktivnosti, prelepo okolje, tako kot pravi mizarka.Hčera ima skoraj 14 let in bo tam ostrala sama, mam še mlajšo hčero in moram ostati z njo doma, da ne zamudi 14 dni šole tud tamala, že starejša bo morala not spravlat. Zdej sem pa že prav pozitivno prepričana da je to res dobra stvar in komaj čakam da greva

berny134

nikole  

član od: 15.5.2007

sporočila: 34

12. mar 2012 8:55

Moj sin je bil junija na Rakitni, zelo mi je bilo všeč, sedaj je tam za zdravljenje motenj hranjenja, čustvovanja,... za otroke in mladostnike. Naš ima hiperaktivnost z motnjo pozornosti. Sedaj imajo tam tudi konje, ko je bil naš tam so bile pa tačke pomagačke - psi, ki pomagajo pri teh problemih. Tam je bil 14 dni in mu je bilo zelo všeč, saj ko si je poškodoval roko je mislil, da bo moral domov, je bil zelo žalosten, pa ni bilo tako hudo in se je vrnil. Po povratku iz Rakitne je bila vidna velika sprememba.

 

LP

 

nikole

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

12. mar 2012 23:18

nikole je napisal/a:

Moj sin je bil junija na Rakitni, zelo mi je bilo všeč, sedaj je tam za zdravljenje motenj hranjenja, čustvovanja,... za otroke in mladostnike. Naš ima hiperaktivnost z motnjo pozornosti. Sedaj imajo tam tudi konje, ko je bil naš tam so bile pa tačke pomagačke - psi, ki pomagajo pri teh problemih. Tam je bil 14 dni in mu je bilo zelo všeč, saj ko si je poškodoval roko je mislil, da bo moral domov, je bil zelo žalosten, pa ni bilo tako hudo in se je vrnil. Po povratku iz Rakitne je bila vidna velika sprememba.

 

LP

 



nikole

hvala nikole za tolejutri imam razgovor z zdravnico, pa da vidimo kako naprej

berny134

jagoda13  

član od: 15.3.2012

sporočila: 5

15. mar 2012 23:46

Pozdravljeni!

 

berny,koliko pa je bil tvoj sin star, ko je šel v RAKITNO. Nujno rabim informacije in iskušnje drugih , ki so bili že tam. Mi se v teh dnevih odločamo, ali bi moj sin šel ali ne. Skrbi me , da je še premajhen, star je 7 let (2.R.) Ima motnjo koncentracije in pozornosti in vse težave, ki so s tem povezane v šoli. PROSIM, naj se javi kdo, ki že ima iskušnje.   Hvala

jagoda13

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

16. mar 2012 16:37

jagoda13 je napisal/a:

Pozdravljeni!

 

berny,koliko pa je bil tvoj sin star, ko je šel v RAKITNO. Nujno rabim informacije in iskušnje drugih , ki so bili že tam. Mi se v teh dnevih odločamo, ali bi moj sin šel ali ne. Skrbi me , da je še premajhen, star je 7 let (2.R.) Ima motnjo koncentracije in pozornosti in vse težave, ki so s tem povezane v šoli. PROSIM, naj se javi kdo, ki že ima iskušnje.   Hvala



jagoda13

Vprašanje je bilo verjetno namenjeno nikole, ki ima sina, jaz imam hčerko, drugače pa en nasvet če lahko: Kot mi je razložila zdravnica gredo otroci tja po starostnih skupinah, zato moja hčera ta ponedeljek ni šla ker ni bilo več prostega mesta glede na njeno starost. Rečeno mi je bilo, da ko bodo imeli naslednjič to starostno skupino, me pokličejo in je takoj na vrsti. Torej jaz nebi skrbela za starost, bi se pa vsekakor odločila oziroma sem se odločila, da je za otroka to najboljše in koristno - tudi za nas starše, saj tudi mene  zelo obremenjuje njena težava in mi ni vseeno, seveda pa je za njo še težje. Če je možnost pomoči jo je treba izkoristit vsaj po moje.

berny134

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

16. mar 2012 16:58

Moj sin je bil še v vrtcu, ko je bil v Rakitni. Bil je zaradi pogostega bronhitisa in mu je zelo pomagalo.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

jagoda13  

član od: 15.3.2012

sporočila: 5

18. mar 2012 22:59

berny, hvala za tvoj odgovor!

renata69, ali si ti bila zraven? 

Ali je problem dobiti napotnico od pediatra? Sin ima odločbo in 5 ur na teden pomoči v šoli. V šoli tudi nisem dobila spodbude in odobravanja za ta program.Pravijo, da je še premajhen, da bi mu lahko škodilo, če se ne bi vključil v družbo. Sama čutim drugače, da bi si lahko pridobil iskušnje, da bi lažje funkcionirav v šoli. Zato se težje odločam, sin pravi, da bi šel, saj so ga pritegnili tudi konji in psi.

nikole: kako je bilo pri vas, kako  ste mu razložili, kam gre in zakaj.Kaj pa v šoli , so se strinjali.?

Hvala za vaše odgovore!

jagoda13

jagoda13

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

20. mar 2012 12:16

jagoda13 je napisal/a:

berny, hvala za tvoj odgovor!

renata69, ali si ti bila zraven? 

Ali je problem dobiti napotnico od pediatra? Sin ima odločbo in 5 ur na teden pomoči v šoli. V šoli tudi nisem dobila spodbude in odobravanja za ta program.Pravijo, da je še premajhen, da bi mu lahko škodilo, če se ne bi vključil v družbo. Sama čutim drugače, da bi si lahko pridobil iskušnje, da bi lažje funkcionirav v šoli. Zato se težje odločam, sin pravi, da bi šel, saj so ga pritegnili tudi konji in psi.

nikole: kako je bilo pri vas, kako  ste mu razložili, kam gre in zakaj.Kaj pa v šoli , so se strinjali.?

Hvala za vaše odgovore!

jagoda13



jagoda13

jagoda jaz sem napotnico dobila od otroškega zdravnika in sploh ni bilo problema. Greš tja z otrokom, poveš kakšne ima težave in jo boš dobila. Mogoče nebi bilo slabo da zaprosiš še za napotnico k psihologu, kar ti bo prišlo prav pri vpisu v rakitno, midve s hčero morava sedaj dokler ne bo prostega mesta obiskovat psihologa, pa po možnosti ne šolskega.

berny134

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

20. mar 2012 17:29

Jagoda 13, sicer nimam izkušenj z Rakitno, ampak načeloma vedno v bolnišničnih ustanovah imajo tudi učitelja, ki nadaljuje in izvaja pouk. Vsaj takšne so moje izkušnje. Dobro je, da ko greš na pregled, zdravnika povprašaš tudi o tem, drugače pa pokliči in vprašaj. Ko bosta odšla na zdravljenje odnesita s sabo tudi šolsko torbo. S sinovo učiteljico pa se dogovori, da bi ti po mailu pošiljala tudi njihovo šolsko snov in pa naloge, da bosta tudi na ta način sledila pouku in, da ne bo za sina prevelik stres, ko se vrneta. Prav tako se poskušaj na ta način dogovoriti s specialno pedagoginjo, ki z otrokom izvaja dodatno učno pomoč. Naj se razredničarka in specialna pedagoginja dogovorita kakšne naloge bosta sama izvajala in na kakšen način, saj specialna pedagoginja mogoče še bolje pozna sinove deficite iz individualnih ur. Ena od možnosti, da v šoli zamudi najmanj pouka pa je, da se dogovorita, da bo odšel na Rakitno med šolskimi počitnicami, čeprav  je to težko, saj to bi nekako radi vsi.

Premajhen mislim, da ni. Vsaj takšne so moje izkušnje. Hči je bila stara pet let, pa nikoli ni bilo nobenih težav. Mogoče je edino šok, ko se vrne nazaj v šolo, ko je v razredu hrup in cel kup motečih dejavnikov. Otrok pa je nekaj časa navajen na mir pri učenju, oziroma na idealne pogoje. Potem pa naenkrat zanj polno motečih dejavnikov, ki mu spet odnesejo pozornost.

moj svet

jagoda13  

član od: 15.3.2012

sporočila: 5

20. mar 2012 18:22

Kolikor sem dobila informacije, v Rakitni imajo pouk vsak dan 2 šolski uri, enkrat pa celo 4. Povezani so z šolo. Otroka pripelješ v ponedeljek, v nedeljo imajo obiske in potem ostanejo do petka. Otrok te lahko vsak dan pokliče po telefonu, na vezi pa si tudi s psihologom. Tako so mi povedali po telefonu, ko sem se pogovarjala s psihologinjo in so ZELO prijazni. Upam, da se bomo konec tega tedna dogovorili, kako in kaj.

 

 

jagoda13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti