Monsanto

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

26. feb 2012 21:30

Rosie, tudi meni je bila oddaja, oz.kar so prikazovali prava grozljivka.

mejačka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. feb 2012 21:41

No, lokalne sorte mnogih rastlin in pasme mnogih živali smo imeli, pa smo jih zanemarili, nekaj jih je ostalo, trenutno so velika moda in, upam, tudi precej zadnja prilika, da se, vsaj nekatere spet vrnejo. Tole mislim povsem lokalno, v Sloveniji (jesenski in spomladanski ptujski česen, ptujjski luk, njegova rdeča različica, belookrajnska čebula, krškopoljski prašič,.......................Slovenija ima menda največjo množico avtohtonih sort fižola, mnoge so, k sreči, shranjene v genskih bankah.

To JE pomembno, ker so te sorte/pasme prilagojene na lokalen razmere, ker so nastale na lokalnem nivoju.

GSO je večinoma, žal, v rokah multimogotcev, ki seveda vidijo profit, koliko bodo GSO organizmi vplivali na potek evolucije pa ne bomo doživeli (no, pri bakterijah že) pri skoraj nobeni vrsti.

GSO sam na sebi nam ne more škoditi, kako se pa to/se bo odražalo na, recimo, povečanem t veganju za alergije, pa seveda ne ve nihče.

Uiti ne moremo, smo, kjer smo, na tej naši edini Zemlji.

 

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. feb 2012 22:07

ne vem če se gledala ravno ta dokumentarec, mogoče enega drugega podobnega.. monstanto je stvar, ki je ne dojamem. enostavno nimam dovolj širokih možganov, da bi mi uspelo dojeti..ne kaj ti ljudje mislijo, kako spijo, kaj so njihovi cilji....

drugače je potrebno omeniti v kontekstu monsanta tudi agent orange (dioksin), s katerim so sodelovali v vietnamu v vojni

www.mojalbum.com/naredilaana

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. feb 2012 0:33

Bravo drejcek, povedano kratko, jedrnato in realno!

 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti