Ežojevo potovanje v peru

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2012 22:43

Evo, spet jaz,

danes sem si zamislil endan, tak, čist na izi: po zajtrku grem dvignit denar pol na plažo, cel dan poloežavanje.......... Denar rabim (boljše da ga imam ) ker jutri zapuščam Limo in grem za Pucallpo. Bodoči, da je to že Amazonija, torej malarično območje, bi bilo treba mislit na zaščito. S> sabo imam malaron tablete, ki mi jih je priporočila zdravnica popotniške ambulante v Ljublani, Torej, pri zajtrku, pripravim tableteke, naj bi jih zaužil: olivin ( to ima, za ten ) concor ( to je za svetleči sjaj v očeh ) in prej pomenuti malaron. No, če ga že moram jemat ( začne se jemati dan pred prihodom na malarično območje, ves dan bivanja in en teden po tem ) da vsaj preberem " deklaracijo ". Uf, uf, me je kar stisnilo, med ostalim, da reagira s enim zdravilom, ki ga jemljem zvečer ( marevan, ta je za vzdrževanje teka), pa ne nazadnje, zaradi malarona se lahko izgubim občutek za velikosti dekoltejev. O, to pa ne, tako se ne bomo šli, komarji gor, komarji dol, tega pa ne bom jemal. Tako se odločim tudi zaradi tega, ker se isto zdravilo uporablja za zdravljenje malarije: tri dni se vzamejo po štiri tablete ob pojavu prvih simptomov ( izguba občutka za velikost...................... ), tega preventivnega zdravila ne bom jemal. OK, pozajtrkujem, dvignem denar, skrijem ga v sobi ( za vsak primer ), na plažo grem le s najbolj nujnimi stvarmi ( za vsak primer ). Vse te dni, ko sem tukaj, skor sonca nisem videl, skos je ena voisoka oblačnost, danes pa lepo jasno, sončno, lepo si mislim, dokler nisem bil na plaži ene pol ure. Sicer imam s sabo eno kremo s fakrorjem ( se mi zdi ) 15, sončnih očal pa nimam, zdi se mi, da me je vse začelo pečt. Termometer kaže ( v senci, čeprav sence ni do Punta Arenasa ), temperatura vode pa 20,8 stopinje. Mal se namočim, in se odločim, da bo dovolj uživanja, že itak sem po rokah, obrazu in vratu čist rdeč, pa tudi moja bleščeča belina ni ravno okras na plaži.

Tako od mojega lagodnega dni na plaži ni ostalo nič, pa še do kitajske se ni videlo, čeprav je bilo jasno .

Torej, jutri odhajam, mal me skrbi, letalo je ob sedmih, uni na agenciji pravijo da moram bit na letališče dve uri prej, ko sem jaz naredil presenečen obraz, je ona zmanjšala ne uro pa pol.

Tale Lima je eno res prijazno in lepo mesto, navkljub temu, da sem včeraj videl enega prosjaka, danes pa enega potepuškega cucka in en pasji kakec.

Perujska specialiteta je nek červiče ( menda se piše cherviche ). Že prej sem se odločil, da tega ne bom jedel do zadnjega dne, tudi zaradi tega, ker je to marinirana riba/morski sadeži, marinirano v soku limete, s čebulo, in pikantno. Predvčerajšnjim na kosilu, mi je to prinesla kot predjed, niti vprašala ni, pa kaj čem sem pojedel. Danes, za kosilo, me nekje privabijo ( oni, ki stojijo zunaj in vabijo ), pa me premamijo, se mi je zdelo, da bodo imeli lepo ribo ( pescado frito ), žal od tega ni bilo nič, pol se mi je še najboljše zdelo, da vzamem tist " červiče ". OK, saj nisem ostal lačen, tudi sit ne kot ko pojem krožnik, recimo ričeta. Če je riba, po moje mora bit pražena, mullardove ( ali kakšne že reakcije ) in konc .

Jutri me čaka drug svet, verjetno precej manj urejen od tega. Bomo videli.

na poti do plaže:

slika je mogla bit tukaj! 

 

ežoj

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

19. feb 2012 22:57

Pa srečno pot naprej Ežoj.

Migla

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2012 22:57

punce v rdečih majcah s črnimi klobuki, pobirajo smeti

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2012 23:05

A se to morda kakšne obrtnice reklamirajo?

Pa tudi Hawai niso daleč:

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2012 23:12

Tole je slikano v naravi, ni park:

in:

 

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2012 23:14

druga slika ni šla, še enkrat:

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2012 23:20

Današnje kosilo:

Ono rumeno, ne vem kaj je, lahko je papaja!

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

19. feb 2012 23:42

ežoj, a tistega turista z razpoznavnim znakom "klobuk" in prelestnimi nožicami letos še nisi srečal?

 

Srečno pot! 

 

p.s.: ja, srota, a take umetniške obroke ti dajo?



rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. feb 2012 9:33

tisto rumeno je pa verjetno sladek krompir

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. feb 2012 10:21

Vse, kar bom rekla, je da prav uživam tole brati in gledati!  Pa smejkota, da bi rekla "čisto malo fouš" na žalost nimamo.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti