Insanity vadba

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

3. apr 2013 8:44

lovebeyba je napisal/a:

 Potem sem copate sezula in nadaljevala brez, ampak se mi zdi, da je učinek čisto kontra saj drsi. Tiste, ki imate podlogo, kaj koristi proti ropotanju ali se en splača to kupiti.
lovebeyba

 

Jaz sem obuta v neke posebne nogavice iz neoprena, ki imajo na podplatih podlogo iz nedrsečega silikona (znamka Akkua). Čisto nič ne drsi - vse poskočne vaje delam brez armafleksa, vaje za moč pa na armafleksu.

 

insanity  

član od: 21.3.2013

sporočila: 12

3. apr 2013 13:36

Da Sonja se popolnoma strinjam, ampak insanity v večji meri pomaga ohranjati biti fit, in preprečuje biti na kavču. tako da škodit vsekakor ne more! koristi ker si ob njem sposoben premagovati samega sebe in s tem dosežeš boljše rezultate. Kdor se loti insanity-ja ponavadi ni ekstremist da bi celo leto ležal na kavču in le dva meseca na leto delal. Tisti ponavadi rečejo da je za njih prehud program in da morajo kondicijo še pridobit, preden bi se ga lotili.  Iz izkušenj in forumov namreč vidim da se insanity-ja lotijo tisti ki bi radi več, in so v preteklosti že kombinirali razno razne športe. kar pomeni da skozi celo življenje iščeš aktivnost zase in način kako biti v telesni pripravljenosti. Meni delat redno insanity pomaga tudi pridobljena disciplina skozi prejšne športe, ki če je ne bi imela, ne bi delala zdaj redno. in tisti ki reče da bo naredil dva meseca in jih naredi, verjemi da s sabo naprej nese tudi močnejšo disciplino in zrel odnos do svojega telesa, s čimer si poveča možnost da bo šel raje ven kot na kavč.

Pa saj ni važno vsakemu paše druga stvar, ampak hočem reči da naj se ne obsoja insanityja da je prekratek, in ni prav da si predstavljaš, da misnimo če ga opravimo da smo rešili svet. saj je na primer meni, pač še eno obdobje izmed useh aktivnosti. nisemo pa rekli da se bomo nato upokojili. je le korak. in ko skozi leto kombiniraš različne športe ti kavč sploh ni udobn in na njem sploh ne zdržiš. uglavnem insanity mi je izziv kaj sem sposobna narediti iz svoje moči in ko se premaguješ redno dva meseca, bo to vsekakor lažje ohranjati, kot če bi ta čas še vedno športala znotraj mej udobnega (tudi če redno)



insanity

Sporočilo je spremenil(a) insanity dne 03. 2013 13:40

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. apr 2013 14:18

limnol je napisal/a:

Suzi,

saj šest dni na teden vsak dan kot blesav tudi za dobiti kondicijo ni treba. S treningom vsak drugi dan se v pol leta spraviš s čiste nule do maratona. Tole vsak dan je čisto pretiravanje, od katerega močno dvomim, da ima kdorkoli koristi, razen če ni take sorte, da so mu pač centimetri vrhunski dosežek in standard v življenju. Večji dosežek, kot zdržati program insanityja in se potem spet vreči na kavč, je, da se NE zaležiš čez zimo in se NE razlezeš čez vsake praznike, pač pa uspešno ohranjaš tisto, kar bi tako ali tako morali početi vsi, se pravi, biti stalno fit, ne pa nabildan.



Sonja

 

Točno tako, samo s tistim treningom za maraton se mi zdi, da ni dovolj. 

S temi fitnes programi, ki skupaj z dietami rastejo kot gobe po dežju, so namenjene večinoma tistim, ki nič ne migajo. Ravno zato obljubljajo izgubo centimetrov, kako boljše izgledaš v super kratkem času. 

ShawnT je posnel svoj kratek program v telovadnici z orodjem za dviganje uteži, zato (in še kakih drugih izkušenj) ne verjamem, da je tako "buff" zgolj od insanityja.

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. apr 2013 15:37

Tisto s treningom za maraton je preverjeno, samo ne na meni (moj izgovor je, da jaz cenim svoje kosti in kite) - na meni je preverjeno šlo do malega maratona, pa sem preverjeno in dokazano globoko v duši lenoba, pa še z užitkom kdaj pa kdaj pregloboo pogledam v krožnik.

Sonja

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

4. apr 2013 10:55

limnol je napisal/a:

Suzi,

saj šest dni na teden vsak dan kot blesav tudi za dobiti kondicijo ni treba. S treningom vsak drugi dan se v pol leta spraviš s čiste nule do maratona. Tole vsak dan je čisto pretiravanje, od katerega močno dvomim, da ima kdorkoli koristi, razen če ni take sorte, da so mu pač centimetri vrhunski dosežek in standard v življenju. Večji dosežek, kot zdržati program insanityja in se potem spet vreči na kavč, je, da se NE zaležiš čez zimo in se NE razlezeš čez vsake praznike, pač pa uspešno ohranjaš tisto, kar bi tako ali tako morali početi vsi, se pravi, biti stalno fit, ne pa nabildan.



Sonja

Ne, ni treba vadit 6x na teden. Karkoli več od tega, kar nekdo počne zdaj, je bolje. Jaz pred tem nisem bila med tistimi, ki niso delali nič, sem od lani npr. izgubila 6 kg s tem, da sem pazila na prehrano in se gibala, ampak nekako mi to ni bil problem, sem se že prej ukvarjala s športom, dokaj intenzivnim. Tud po 20 km skupaj sem npr. brez problema pretekla v doglednem času, tako da mali maraton bi lahko pretekla, če bi se potem odločila za večjega, se pa tdui da natrenirat...

Men npr. prazniki in zima ne delajo problemov... Imam npr. še neodprto šunko od velike noči v hladilniku... Jajc nisem kuhala, zato da jih potem prevč stran vržem, potice tud nisem pekla. Pojedla sem manj kort pol kosa potice, ne zato ker bi pazila, sam men je nažiranje muka... Nikoli nimam več kg od praznikov, imam jih enako ali pa še manj, odvisno kaj jem. Imam pa več kgo, če sem pod stresom, ja, to žal - takrat mi je čist vseeno pojest nekaj, kar vem, da ni v redu...

Sam se pa strinjam, da je za koga takega, ki je prej sedel na kavču, to mal tako... Sploh tiste, ki so malo starejši in imajo ful kg preveč. Lahko so problem kolena, lahko je srce... Upam, da vsak ve, da pretiravat ni treba in kdaj je meja - se mi zdi, da vsak pri sebi to uzačuti, brez Polarja... Men zdajle ne dela, upam da bo delal, je star že deset let in ima hin baterijo, ki je nisem takoj menjala... Če delaš v mejah srčnega utripa in da znaš rečt stop in prepoznat tisto bolečino, ki ni v redu, potem vsa čast tistim, ki dokončajo to... Pa po mojem jih veliko obupa, to kar so na netu slike, je po mojem kakih 10% tistih, ki so to začeli in končali...

Limol, preden sem jaz pretekla 20 km skupaj in še ful pred tem - verjemi, sem sovražila tek... Sem trenirala dvojno vrsto borilnih veščin in so bili treningi pri enem zelo podobni Insanity, zato npr. sem si tud pridelala obrabo hrustanca na kolenu, ko pa je trener rekel, da naj še tečemo, pa buuu, ne no... Pa je tek lažji od treningov drugač :)) In začne se tako, da najprej nisem mogla celega kroga od 1500 m pretečt, pa sem se ustavila, potem ti je pa ena ura teka lahka... Itak tudi ko prideš v fazo, ko nek napor začutiš, se potem navadiš in ni težko, vsja pri meni je tako. Sem pa vedno trenirala in tekla s Polarjem, ne vem sploh kako drugi, jaz sem tako in po mojem, če ne bi tekla v načrtovanem območju utripa, da ne bi šlo. Aja, nisem tekla vsak dan... Ker je bilo tako tri dni teka - bolečina v kolenu itd... Sem pa še rolala . nisem sploh šla nikamor z avtom, popoldan v fitnes...

 

Kar se tiče obrabe hrustanca - to je imel tud moj stric, ker je tekel maratone in to o hormonu sreče, lahko potrdim... Tek začneš ljubit in ti je droga, prej ga pa sovražuiš... On je bil tako zasvojen, da je začel tečt po dvakrat na dan dve uri. Potem adijo koleno in je nekaj časa kolesaril, zdaj pa že dolgo spet teče, sam zdaj je star že čez 55. Zato jaz tud upam, da je z mojim kolenom OK, zaenkrat nič psoebnega, trkam... No, je pa stric s tkaim treningom bil na tekmovanjih ful dober, med prvimi... Pa to so bili maratoni, kjer je bila kar huda konkurenca.

xxs

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

4. apr 2013 11:05

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Suzi,

saj šest dni na teden vsak dan kot blesav tudi za dobiti kondicijo ni treba. S treningom vsak drugi dan se v pol leta spraviš s čiste nule do maratona. Tole vsak dan je čisto pretiravanje, od katerega močno dvomim, da ima kdorkoli koristi, razen če ni take sorte, da so mu pač centimetri vrhunski dosežek in standard v življenju. Večji dosežek, kot zdržati program insanityja in se potem spet vreči na kavč, je, da se NE zaležiš čez zimo in se NE razlezeš čez vsake praznike, pač pa uspešno ohranjaš tisto, kar bi tako ali tako morali početi vsi, se pravi, biti stalno fit, ne pa nabildan.



Sonja

 

Točno tako, samo s tistim treningom za maraton se mi zdi, da ni dovolj. 

S temi fitnes programi, ki skupaj z dietami rastejo kot gobe po dežju, so namenjene večinoma tistim, ki nič ne migajo. Ravno zato obljubljajo izgubo centimetrov, kako boljše izgledaš v super kratkem času. 

ShawnT je posnel svoj kratek program v telovadnici z orodjem za dviganje uteži, zato (in še kakih drugih izkušenj) ne verjamem, da je tako "buff" zgolj od insanityja.

 

 



Vanja

Hm, ja rastejo kot gobe po dežju, normalno - to je ful tržna niša in se da zelo veliko zaslužit... Drugače pa ne bi rekla, da je namenjen tistim, ki sedijo samo na kavču, ker takih to po mojem bolj malo rpide do konca... Sam imaš različne programe, za vsakega nekaj. Tud za stare mame. Vsak lahko najde kaj zase, vprašanje, če so pa vsi realni,d a je tisto za njih...

Ja, normalno da pretiravajo z izgubo cm... Npr. meni vsi tisti, ki so dali tud 5x skozi Insanity nimajo idealne postave. So pa boljši kot prej. Jaz sem imela srečo, da poznam enega boljših osebnih trenerjev pri nas, ki mi je npr marsikatero stvar povedal - da ne delam nekaj v prazno in brez smisla... Npr.  da prideš do neke idealne postave (jaz sem to ful kritična), rabiš že nekaj opreme ali it v fitnes... tega jaz npr. nimam doma, je drago, proba pa lahko s tistim kar imaš čim več naredit. Niem pa več v fazi, ko bi to na vsak način hotela, včasih sem preživela pa ure v fitnesu, ker ni bilo druga zaz počet, zdaj npr. mi je pa 70 eur preveč... Plus še vozit se moram daleč. Zato so mi programi idealni, ampak jaz kombiniram še tud kaj drugeg azraven. Doma nimam trenerja, jaz moram mojemu bit trener, zato mi paše, če si dam gor video... Imam potem občutek, da sem spet na trenigu in med ljudmi.

xxs

insanity  

član od: 21.3.2013

sporočila: 12

4. apr 2013 15:32

Da važno je da najdeš nekaj zase, in da poslušaš svoje telo, a se vseeno postopoma premaguješ, saj če ne ni učinka. Če se ne premaguješ se telo navadi in mu tudi ura teka vsak drugi dan ne koristi tako, kot bi mu lahko če bi naprimer enkrat na teden delal še intervalni trening..

važno pa je da poslušamo telo in najdemo pravo mero vsega

insanity

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

5. apr 2013 7:08

Pa npr. z Insanity res ne moreš npr. postat tak kot trener, ki vodi. On se je s tem mogoče celo življenje ukvarjal in nekdo s 30 kg maščobe viška, bi potreboval nekaj let... Insanity potem ni dovolj, bi moral delat še kake krepilne vaje in še to na vsake toliko časa prilagodit trening. so pa eni že s tem rezultatom zadovoljni, zakaj pa ne, če pride nekdo tak do konca, mu samo lahko čestitam, ker to je uspeh. Sicer pa men in pri Insanity in P90x manjkajo bolj konkretne vaje za noge... Zato bom jaz vključila svoje. Mogoče bom šla tistih 1x tedensko v fitnes. Vsi, razen tisti, ki shujšajo po 20 kg, imajo na nogah zelo malo nekih sprememb, vsaj ne takih kot jaz hočem, zgoraj pa so zdefinirani. Noge so pa moj problem in bi to rada delala z večjo obremenitvijo kot imam doma.

xxs

katkica99  

član od: 30.1.2013

sporočila: 14

5. apr 2013 21:03

Živjo dekleta in fantje. Da se spet malo javim.

Končala sem prvi teden vadbe. In sicer je to moj drugi krog Insanitya. Vsa pogumna in samozavestna sem šla v prvi dan, na koncu pa me je skoraj da pobralo :) Sem mislila, da  bo drugič lažje pa ni. Je pa res, da verjetno naredim več ponovitev in delam hitreje kot prvič.

Drugače pa sem v teh dveh tednih regeneracije komaj čakala, da ponovno začnem.

Kot sem že omenila, pri prvem krogu se nisem držala pri prehrani, sedaj več gledam tudi na prehrano.

Fit test bom pa naredila samo na koncu, da vidim, kakšna bo razlika s prvim krogom, če sploh bo.

 

 

katkica99

insanity  

član od: 21.3.2013

sporočila: 12

8. apr 2013 8:14

mi lahko poveš prosim Katkica, kako se ti zdi da je to da nisi pazila pri prehrani vplivalo na tvoje rezultate? oziroma kje ti zmanjka učinek, da si se zato še enkrat pripravljena lotit iste vadbe? Si mislila prvi krog kot prvič opravljen celoten insanity ali opravljen prvi mesec? drugače pa kar tako naprej!

insanity

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti