Pot roast

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 3. feb 2012 15:47 | ogledi: 9.650 | odgovori: 7

Vanja mi je vzbudila radovednost s pot roastom (sem poguglala) in ob slikah so se mi pocedile sline. Zdaj me pa zanima, kakšen kos mesa (če ga delaš ' v kosu' je najboljši za to.

Hvala in lep vikend vsem!

alibaba

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

3. feb 2012 17:24

Kaj bi bil pa 'brisket'? Ja, je pa v bistvu dosti odvisno od tega kak kos dobiš... čeprav se imenuje enako, je lahko vsakič povsem drugačen.  

alibaba

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

3. feb 2012 18:45

"V kosu" se meni za dušenje, dolgo pečenje, najbolj dopade tanko pleče.

(rožmarin pa ne bi imela samo za okras)

 

lp

mzm

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

4. feb 2012 13:03

Tale link je pa fajn, mišzmoke. Meni osebno predstavlja problem različno poimenovanje kosov mesa. Izven Ljubljane mesarji uporabljajo bolj lokalna poimenovanja in že večkrat se mi je zgodilo, da nisva 'skup prišla'. Jaz sem želela nek kos, ki je bil iz kakšnega recepta (lepo slovensko poimenovan), pa ni imel pojma kaj hočem. Pa mi je priporočal nekaj, ko sem mu povedala, kaj bi rada pripravila. In tisto nikdar ni bilo takšno kot na sliki.

ps: aja pa tudi še nisem videla, da bi se kje rebra brez kosti dobila...
 
alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 04. 2012 13:04

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2012 13:57

Luištkan link, mzm!

Za dušenje jaz tudi prisegam na bočnik, lepo se zmehča in da super omako. Pa iz repa se tudi da narediti dobro stvar, problem je le, ker je velikokrat masten, pa maščobe zlepa ne spraviš ven pred kuho. Ampak če dobiš suhega..... njam!

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. feb 2012 14:37

Ja, sem iskala slovenski izraz za štrakul (se mi zdi, da bi bil lahko križ ) in naletela na to res uporabno reč.

Hecno, ja, ko ne veš, kako se kakšnemu kosu reče, pa še odvisno od regij, se mi zdi. Naš mesar pravi, da sta vsaj dva razseka, avstrijski in italijanski, če je res, nisem preverjala.

Nekaj bo že na tem, sem na začetku življenja v zdajšnjem okolju imela ogromno problemov, poznala in poimenovala sem kose mesa popolnoma drugače, kot so to počeli tu. Bilo je obilo smeha in kazanja s prstom, hehe...

 

alibaba, rebra brez kosti dobim, če mesarja lepo pogledam, no, zdaj bo počasi treba iskat kak drug pristop

 

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2012 14:50

Mišzmoke, po slikah sodeč je tanko pleče v redu. Najbolj popularen kos tukaj je "chuck roast", vem pa ne, če sta ta dva kosa identična . Aja, rožmarin dajem v toliko jedi, da ga iz pot roasta velikokrat izpustim.

Pri pot roastu je bistvo mehko meso, ki se ga razkosa kar z vilico. Rebra na polici z mesom morajo biti zelo nemastna, drugače jih ne kupim. Skuham en dan prej in maščobo poberem z omake pred segrevanjem naslednji dan.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti