Zdravljenje z bioidentičnimi hormoni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. jan 2012 22:22

Mene pa zanima, od kod ti bioidentični hormoni? Naravni človeški hormoni bi lahko imeli en sam izvor. In ne verjamem, da ga imajo. Torej, so na delu transgeni mikroorganizmi?

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. jan 2012 9:24

Kot "naravni identične arome" v sokovih itd.... Se pravi, da so pač sintetični hormoni. Če ne bi bili identični, ne bi delovali kot hormoni. Ampak če ljudi veselijo, pa tudi prav, glavno, da pomagajo in nekdo z njimi zasluži.  Sploh, ko "bioidentičen" tako fino zveni.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jan 2012 11:18

Ja, limnol, hvala za razlago. Saj ne, da sama ne bi vedela tega, me pa vseeno zanima, kako to vidijo drugi. Ni še 5 minut, kar sva s kolegico tule ravno o tem, kako ta termin lepo zveni, debatirali. Ja, kaj naredi reklama, a ne?

Meni tako lepo zveni "potem jih ve eni nemški lekarni zmešajo, ravno po tvoji potrebi, posebej zate..........". Hm, močno me zanima, kako se natanko ve, kdaj in koliko katerega od hormonov bom potrebovala v naslednjih 6 mesecih...............no, menda že vedo.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti