Zdravljenje z bioidentičnimi hormoni

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

tema odprta - 13. jan 2012 12:29 | ogledi: 14.920 | odgovori: 13

Odstopim termin za konzultacijo pri dr. Sanji Toljan v Ljubljani (Zadobrova) dne 24.1.2012 ob 10.00. Kljub temu, da je čakalna doba več kot pol leta, termina zaradi drugih obveznosti žal ne morem izkoristiti. Konzultacija se nanaša na zdravljenje hormonskega neravnovesja z bioidentičnimi hormoni. Več o zadevi lahko prebrete na spletni strani www.faceforceyoga.com. Posvet pri Toljanovi stane 60 EUR, samoplačniški test krvi v Adrialabu pa 80. Ali ima kdo osebne izkušnje s tovrstnim zdravljenjem? 

karlinka

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

15. jan 2012 23:06

Dr. Toljanova mi je predpisala bioidentični progesteron gel,   ki ga uporabljam  že tretji mesec. Del mojih težav- valung in slabega spanja ni več. Predpisala mi je še estrogen-estradiol, ki pa ga še nisem pričela uporabljati, ker moram prej opraviti hormonski test krvi.

Menim, da so naravni hormoni  manj škodljivi za organizem kot umetni hormoni, ki jih v obliki nadomestnega hormonskega zdravja predpisuje uradna medicina. Farmacevtske družbe nimajo interesa izdelovati  naravne hormone, ker pri umetnih  ustvarjajo velike dobičke.

O tej temi zelo dobro piše ameriška ginekologinja v knjigi  Žensko telo, ženska modrost. Jo toplo priporočam.

 

 

atic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jan 2012 9:57

No, uradna medicina predpiše tudi kaj, kar niso umetni hormoni, tako da ne posploševat kar povprek. Sama sem se skozi težave, ki jih prinese mena, sprva sicer skušala prebiti z umetnimi hormoni, potem pa se je izkazalo, da so sojini preparati, ki mi jih je svetovala moja "uradna" zdravnica, ne alternativka, in ki se dobijo v vsaki apoteki, dovolj.

Torej niso vsi zdravniki v zdravstvenih domovih taki, da predpisujejo le farmacevtske preparate, svetujejo tudi kaj drugega. In dokler je tako, sem zadovoljna.

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 10:28

No ja, jaz še opazila nisem da sem v meni, pa glej si ga no, sem kar naenkrat starejša občanka.

Za hormonske težave v moji starosti najbolj pomagajo jastogi in  škampi, pa kakšen dopust v Grčiji ali Španiji z dovolj prijetne literature seveda.

Lepo postmenopavzno obdobje brez bezljanja in kislih posladkov vsem sestram voščim!

 

 

nola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2012 10:58

..................... nola je zapisala, kaj je zapisala, pozabila je pa na najbolj važno arcnijo: , pomaga vsem brez razlikovanja po spolu.

ežoj

Mygrace

sporočila: 6506

16. jan 2012 11:00

Enim škoduje, Ežoj.

 

Mygrace

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. jan 2012 11:16

Če škodi, potem je bil sigurno bioidentičen.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2012 11:26

nola je napisal/a:

Za hormonske težave v moji starosti najbolj pomagajo jastogi in  škampi, pa kakšen dopust v Grčiji ali Španiji z dovolj prijetne literature seveda


nola

 

ROFL

 

 

Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. jan 2012 11:45

nola je napisal/a:

No ja, jaz še opazila nisem da sem v meni, pa glej si ga no, sem kar naenkrat starejša občanka.

Za hormonske težave v moji starosti najbolj pomagajo jastogi in  škampi, pa kakšen dopust v Grčiji ali Španiji z dovolj prijetne literature seveda.

Lepo postmenopavzno obdobje brez bezljanja in kislih posladkov vsem sestram voščim!

 

 



nola

 

Dostopno je pa itak eno in drugo in tretje vsem.

rrr

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

16. jan 2012 13:01

karlinka je napisal/a:

Posvet pri Toljanovi stane 60 EUR, samoplačniški test krvi v Adrialabu pa 80. Ali ima kdo osebne izkušnje s tovrstnim zdravljenjem? 

karlinka

Seveda je pametno premislit preden se odločiš za obisk, kajti terapija, ki sledi gotovo ni poceni, še posebej ker gre za bioidentične hormone.

 

atic je napisal/a:

Menim, da so naravni hormoni  manj škodljivi za organizem kot umetni hormoni, ki jih v obliki nadomestnega hormonskega zdravja predpisuje uradna medicina. Farmacevtske družbe nimajo interesa izdelovati  naravne hormone, ker pri umetnih  ustvarjajo velike dobičke.

atic

Kakorkoliže, ga očitno dr. Toljanova ima. Interes izdelovati naravne hormone, namreč. Kajti v tem primeru se dobiček preliva direktno iz tvojega v njen žep.

 

zeta

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. jan 2012 21:57

terapija z bioidentičnimi hormoni ni tako draga. Ena tuba, ki jo imam za tri mesece stane okoli 50,00 EUR. Hormone ne izdeluje dr. Toljanova, ampak jih prejmem iz lekarne v  Frankfurtu. Če ti naravni hormoni tako pomagajo kot so meni, potem je ta strošek zanemarljiv.

atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti