Kako pripraviti zdrav, domač čokolino

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. dec 2012 20:33

limnol je napisal/a:

xxs je napisal/a:

Srečo imam, da še nimam otrok, da se mi ni treba s temi stvarmi ukvarjat kaj bodo jedli in kaj ne. Zdaj šže sama vem, kaj se lahko in kaj ne in čokolina sigurno ne bodo videli niti od daleč :)Če poznajo zdravo hrano že od začetka, potem kasneje ni problemov. Edino šolske malice in kosila so katastrofa... Upam, da se bo kaj spremenilo, sam kolikor šparajo, ne vem če...

 

Predvsem je za otroke sreča, da jih nimaš, če bodo morali rasti ob sunibiksu, pa če mama takole gleda na svet. No, vsaj za šolske malice se ti ni treba bati, tako kot gredo stvari ta hip, jih kmalu tako ali tako ne bo več. Eden (ne vem kateri) ugledni otroški zdravnik in psiholog je pred nekaj leti zapisal približno takole: ko sem bil mlad, sem imel vsaj pet različnih teorij o vzgoji otrok; zdaj imam pet otrok in nobene teorije. 



Sonja

 


Perfektno kar je napisal psiholog. Res štima... 
In tudi tvoje pisanje drži. Je lahko madam vesela ja. Bo otroku pripravljala obroke po šabloni in bo dečko zdrav kot se šika. Kar pa tudi ni narobe. Vsak naj vzgaja kako mu paše, a da država jemlje tam, kjer ne bi smela nikoli, je pa SAMA ŽALOST

mišzmoke:Telesno izčpran. Prešibak...volja je, duša gori in solze nastopijo ko samo pogledam po poletnih fotkah mojih prijateljev, kateri se podijo po Mangartu, Montažu, Cmiru, Rinkah... ahh ahhh. 
Saj, do naslednjega leta bo že bolje. Saj počasi se zadeve urejujejo. Imam veliko podpore in pomoči...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. dec 2012 20:37

xxs je napisal/a:

Srečo imam, da še nimam otrok, da se mi ni treba s temi stvarmi ukvarjat kaj bodo jedli in kaj ne. Zdaj šže sama vem, kaj se lahko in kaj ne in čokolina sigurno ne bodo videli niti od daleč :)Če poznajo zdravo hrano že od začetka, potem kasneje ni problemov. Edino šolske malice in kosila so katastrofa... Upam, da se bo kaj spremenilo, sam kolikor šparajo, ne vem če...

Da so le tvoji starši bili toliko osveščeni in ti nikoli niso dajali čokolina, upam. Ker, to se ti lahko pozna tudi v že zrelih letih, enostavno posledice udarijo, kljub temu, da si sedaj na sunybisku.

Otroci ti bodo vsekakor hvaležni in kipeli bodo od zdravja, ker z oreščki z raznimi dodatki, npr. s čokoladnimi beljakovinskimi praški ne moreš mim usekat.

Pa praktična zadeva je to, celo za malico v šoli lahko tele praške zamešajo, najbolje v vodi, ker drugo je že spet tako tako, itak, da veš, ane?

 

 

zeta

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. dec 2012 20:48

Tudi voda mislim da ni vsaka ok, vsaj desnosučna mora biti.

Commis débarrasseur

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. dec 2012 8:47

zzak1977 je napisal/a:

Tudi voda mislim da ni vsaka ok, vsaj desnosučna mora biti.



Commis débarrasseur



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. dec 2012 8:49

A! Se mi je zdelo, da je nekaj za temi desni-levi, voda bo kriva. Bo treba raziskati, kako napačnosučna voda vpliva na krave, ker če je mleko zanič, ni ves čokolino nič vreden.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti