Reklamacija mobitela

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

tema odprta - 9. dec 2011 19:07 | ogledi: 10.151 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Pri nakupu mobitela sem imela malce smole... Tu ste zbrani z vseh vetrov, morda je imel kdo podobno izkušnjo, in pozna postopke, ki jih je potrebno izpeljati za rešitev:

pred tremi meseci sem sklenila naročnino in kupila (delno z gotovino, delno ob naročnini) telefon, za katerega sem po okrog treh tednih ugotovila, da ne deluje pravilno (grozen zvok, posebno pri posnetkih pa cel vibrira in hrešči). Po reklamaciji je bil na servisu 5 tednov, vrnil se je v enakem stanju: delovanje sem na srečo preverila kar v poslovalnici, da so se tudi zaposleni prepričali, prevzela ga nisem. Vodja poslovalnice je predlagal dopis za uveljavljanje stvarne napake in ga poslal nazaj. Na servisu te napake ne priznajo, pravijo, da je telefon o.k. S tem se ne strinjam, da ne deluje pravilno, so se strinjali tudi zaposleni v poslovalnici in ga kar sami poslali že tretjič na servis.

Brez telefona sem več kot 2 meseca, računi pa ves ta čas prihajajo. Nekaj se že sama brskala, a najdem primere le za slučaj, ko se prodajalec strinja o stvarni napaki. Poleg tega mi ni jasno, kdo je sploh odgovoren: prodajalec ali serviser- od koga imam pravico zahtevati povračilo kupnine oz. izpraven telefon?

Hvala za vsak koristen namig!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. dec 2011 20:00

Najprej bi sama poskusila direktno na servisu, potem pa ti ostane še tržni inšpektorat. A nadomestnega telefona pa nisi dobila?

Loni Makaroni

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. dec 2011 20:01

A ni tako, da če imaš telefon na servisu več kot 40 dni ti avtomatsko pripada nov?

Roncolino

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

10. dec 2011 11:29

Tudi jaz sem tako slišala: lahko celo kupnnina. Samo ne vem, kako naj to dosežem...

Ne, nadomestnega telefona nisem prejela.

_tisa_

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. dec 2011 19:31

Če ti slučajno kaj pomaga (najdeno na netu):

Telefon pošlješ direktno prodajalcu in zraven priložiš svoj dopis, v katerem napišeš, da uveljavljaš stvarno napako na materialu. Glede na to, da boš potreboval izvedeniško mnenje, ga ti nisi dolžan pridobiti, ampak ga mora v prvih šestih mesecih od dneva nakupa pridobiti prodajalec. Prodajalec mora torej pridobiti mnenje sodnega izvedenca in potem vidiš, kako in kaj. Tudi inšpektor, kot si ugotovil, ti brez tega ne bo pomagal, saj ni strokovnjak na tem področju, ravno tako kot ti ne. Je pa zelo pomembno dejstvo, da te ne morejo odpikati, češ, sam to zrihtaj, ker dejansko velja zakon: Prvih šest mesecev se šteje, kot da je napaka obstajala že ob nakupu izdelka, po preteku 6 mesecev pa je ugotavljanje stvarne napake tvoja naloga. Velja pa 2 leti od dneva nakupa artikla, ne glede na to, če je garancijski rok naprimer le eno leto. Ker se garancija in uveljavljanje stvarne napake izključuje, oz sta to dve "ločeni" zadevi in imajo drugačne zakonske podlage. Zato moraš uveljavljati stvarno napako proti prodajalcu, ne uvozniku ali servisu. Torej čimprej v akcijo in poročaj. Aja, pa OBVEZNO moraš poslat priporočeno s povratnico, oni pa ti morajo v osmih dneh PISNO odgovoriti, kaj in kako. Če karkoli od tega ne storijo, je njihova napaka in ti morajo dati nov telefon ali povrniti stroške in kupnino. Kupnina je znana, stroške pa mora kupec uveljavljati po sodni poti, kar ti pa nikakor ne bi priporočal, če bi prišlo do tega.. Je pa fino, če si prepričan vase oz dejansko nisi nič naredil s telefonom, ker če se ugotovi s strani izvedenca, da nimaš prav, ima prodajalec vso pravico terjati od tebe povrnitev stroškov, ki jih je imel s teboj.. Seveda spet po pravni poti..

 In pa še tule:

http://www.pravniki.info/viewtopic.php?t=28348&sid

Loni Makaroni

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

10. dec 2011 20:00

Ja, podoben problem. Ampak tudi nima (še) rešitve oz. usmeritve...

Moj telefon je že tako ali tako bil puščen pri prodajalcu, ker nepopravljenega nisem želela prevzeti. Tudi dopis, da uveljavljam stvarno napako, sem napisala kar tam. V osmih dneh so mi posredovali sporočilo od servisa, da servis ne priznava stvarne napake. Od takrat-cca 10 dni pa ni več glasu. Torej mi ostane še priporočeno s povratnico..? To ne bo problem poslat. Računi pa kar prihajajo... že blizu 100eur.

Sporočilo je spremenil(a) _tisa_ dne 10.dec 2011 20:02

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

10. dec 2011 20:51

sama sicer nisem imela težave s telefonom, ampak drugo stvarjo, ki ni delovala tako kot je bilo opisano. Pravzaprav sem imela letos smolo s skoraj vsakim nakupom, posebno tehnike. Ne bi opisovala podrobnosti, in koliko sivih las sem dobila, saj ni šlo v zadevi samo vprašanja 100€, ampak mnogo več.

Mal smo si dopisovali, in se niso strinjali z reklamacijo. Potem sem zagrozila z ZPS, katerega članica( da) sem. In zadeva je bila rešena prej, kot je po zakonu določeno.  Bodi bolj odločna.

Me pa zanima preko katerega operaterja si kupila telefon?

V pomoč pa link.

http://www2.gov.si/zak/Zak_vel.nsf/0/c12563a4003

glej 37. in 38 člen.

 

Na tvojem mestu, bi  zahtevala tudi vračilo denarja, ki si ga vplačala za naročnino za pokvarjen telefon. Obrni se direkt na prodajalca, kjer si tudi sklenila naročnino. Še enkrat, bodi odločna!

če te še kaj zanima piši na ZS.

anitram1

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

10. dec 2011 23:44

Kaj pa če bi poskusila z enakim telefonom v poslovalnici? S svojim in tistim, ki je tam razstavljen? Da bi videli, če se oba enako vedeta...

yulchi

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

11. dec 2011 9:05

Z razstavljenim boš težko kaj probala ker je zgolj plastika-ni pravi telefon. Najbolje da se obrneš na tržni inšpektorat. Sem imela podobne probleme enkrat in ko sem jim "zagrozila" z inšpekcijo so v enem tednu porihtali telefon. 

Monika7

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. dec 2011 10:31

Saj imajo še sigurno kakšnega zapakiranega, ki čaka na prodajo. To je imela v mislih yulchi, da samo ohišje ne funkcionira, bo pa držalo.

Mogoče bi bilo res dobro preveriti oziroma primerjati dva aparata.

zeta

nega  

član od: 11.2.2009

sporočila: 37

11. dec 2011 10:39

tudi jaz sem imela podoben problem, pa ga nismo rešili, na koncu bi morala sama plačati 50 evrov pa sem raje vzela nov telefon, ki pa na mojo žalost ni deloval dlje kot dva meseca.

Sem bila zelo razočarana in jezna, prekinila sem naročnino in šla k si.mobilu, upam da bo to tu bolje urejeno

nega

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti