Potrebujem nasvet za pripravo orehov in suhih jabolčnih krhljev brez pečice

UrsM  

član od: 10.11.2011

sporočila: 1

tema odprta - 10. nov 2011 18:03 | ogledi: 11.415 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Čeprav sem Kulinariko.net uporabila kar nekajkrat za iskanje receptov, sem se vpisala šele zdaj, ko potrebujem konkretnejši nasvet in vem, da mi lahko pomagate. :)

Sem na študentski izmenjavi na jugu Italije in pravkar sem od domačih dobila paket, kjer sta bili tudi dve vrečki: približno polovica kilograma (ali en kilogram? :)) orehovih jedrc in precejšnja količina suhih jabolčnih krhljev. Zanima me, kaj lahko pripravim s temi sestavinami s tem, da bo po jed po možnosti tipično slovenska in jo tujcem lahko ponudim kot nekaj posebnega. Pečica v stanovanju ne dela in lahko jed samo skuham/ohladim.

Lahko pripravim orehove štruklje, vendar se bojim, da bom kaj zafrknila ker tega še nisem počela, poleg tega tu ni navadne skute, samo ricotta in ne vem kako se obnaša. Mogoče lahko naredim nekaj z albert keksi? Imate kakšne ideje?

 

Hvala za vso pomoč!

LP Urška

UrsM

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. nov 2011 19:03

Urška,saj skuto lahko tudi sama narediš.

Mislim,da je recept v bazi.Ker ideja o  orehovih štrukljih je super.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. nov 2011 19:27

Skuto narediš po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recepti/4344/sirove-jedi/doma

Super bi bili pa tudi kobariški štruklji: http://www.kulinarika.net/recepti/11111/sladice/kobaris pa četudi jih malo prirediš, če nimaš katere od sestavi. Kompot iz krhljev (ki bo še boljši, če stakneš suhe slive, morda kakšno suho hruško) gre tudi super zraven. In te štruklje je po moje še manj težko narediti kot štruklje, vsaj kuhanje je enostavnejše.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

10. nov 2011 20:24

UrsM, nesoljena ricotta je, vsaj meni,  za orehove štruklje boljša od naše kupljene skute. Masi lahko dodaš tudi krhlje, namočene v kakšno dobro žganje.

Se mi pa ideja s kobariškimi štruklji zdi še najboljša!

lp

mzm

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2011 8:33

Se čisto strinjam z mišzmoke, ricotto v kulinariki uporabljam na veliko...

Loni Makaroni

kresna noč  

član od: 5.11.2011

sporočila: 10

12. nov 2011 19:59

JABOLČNE KRHLJE LAHKO PONUDIŠ NAMESTO PECIVA SO DOBRI PA ŠE BOLJ ZDRAVI SO.

kresna noč

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. nov 2011 21:50

kresna noč, nikar ne vpij, no.

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

13. nov 2011 8:04

Namesto štrukljev lahko narediš 'bot'. Je dosti bolj enostavno. Zamesiš navadno kvašeno testo. (za vsak slučaj dodaj kakšno jajce) Ga pustiš vzhajat kot kruh in namesto v pečico ga skuhaš v slanem kropu in to v precej velikem loncu, ker med kuhanjem še vzhaja. (kar direktno v vodi brez cunje) To potem z sukancem razrežeš na kose, poliješ s prepraženim maslom in potreseš z mletimi orehi in sladkorjem. Reži takoj vroče, ker se ti med ohlajanjem lahko sesede.

LP

Sergej

UrsM  

član od: 10.11.2011

sporočila: 1

13. nov 2011 14:07

Hvala za predloge! Mislim, da bom naredila kar štruklje. Če mi ne uspe, bom poskusila pripraviti zavitek z riccoto in orehi (kuhano v brisači). Sem pa v petek zvečer za sladico oblila različno sadje z dvobarvno glazuro - orehova jedrca, krhlje suhih jabolk, mandarin in banano - in po tri koščke dala v papirčke za mafine.  Vsem je bilo zelo všeč :)

UrsM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti