Kurjenci pri nesnicah - pomoč

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

11. avg 2011 7:58

Pred leti, ko smo imeli kokoši nesnice in so dobile uši ali nekaj podobnega,sem v gnezdo polagala svežo praprot.Škodljivcev ni bilo več. Praprot sem večkrat zamenjala.

larisa1

VENI  

član od: 9.8.2011

sporočila: 9

11. avg 2011 10:05

Poskušali smo tudi dobri stari pantakan , pa tudi biokil..............apno , cel kurnik smo preparili s parnim čistilcem - upam , da jih sedaj ni več ?Mama je pregledala področje kjer kokoši nesejo jajca in kjer spijo kar z lupo- ni jih bilo .Upam , da se to ne bo več ponovilo - dela za se zmešat.................Sem pa izvedela obilo koristnih napotkov iz vaših linkov - hočem reči , da sem se kar dobro seznanila s to skoraj nevidno golaznijo.Še enkrat HVALA za pomoč.

VENI

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

11. avg 2011 23:02

rimljanka je napisal/a:

Sergej C je napisal/a:

Včasi so bili to pri nas krpelji!

A niso to klopi? Tekuti so iz iste skupine, pršice, sicer sodijo med pajkovce oz. bolje, med pipalkarje.



rimljanka

Misliš: krpelj = klop?

Kot otrok sem stikal povsod in me v kurnik niso pustili, ker bom (kao) dobil krpelje - veš da sem si zapomnil za zmeraj.

Zdaj sem 'poguglal' in iz rezultatov je očitno, da je to hrvaško ime za klopa. (Da ne kažem svašta) Verjetno se je pojavilo nekaj novega in je bilo na brzino treba najti novo grozljivo ime. Tu krpelji, tam kurjenci. :)

LP

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti