Iq

vedozeljnica  

član od: 15.1.2011

sporočila: 3

tema odprta - 21. jul 2011 20:14 | ogledi: 6.898 | odgovori: 8

Pozdravljeni.

Ko so zdaj taki poletni dnevi, pa se mi zdi, da mamo vsi več časa za razmišljanje o stvareh, za katere nam med letom zmanjka časa.

Priznati moram, da spadam med tiste, ki zmeraj govorijo o tem, "kolko ma pa tisti v glavi" in "kolko je pa tisti pameten" in "uau, jaz bi pa tudi bla Marilyn Vos Savant". Pa vem, da IQ še zdaleč ni vse, ampak se vedno znova zalotim pri občudovanju genijev.

Saj ni nič drugega, samo zanima me, kako je z vami? Hočem reči, imam kolikor toliko zdravo samozavest in živim normalno s tem, da nisem genij. ;))

 

Zanima me, kakšno je vaše mnenje? Kaj mislite, kako pomemben je IQ v življenju, za to, da uspeš? In geniji - jim njihov IQ predstavlja prednost ali prej ne?

 

Kakorkoli, uživajte poletje! ;)

vedozeljnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2011 20:29

Komentiram z modrim fontom

 

Ko so zdaj taki poletni dnevi, pa se mi zdi, da mamo vsi več časa za razmišljanje o stvareh, za katere nam med letom zmanjka časa.

Letni časi nimajo popolnoma nobene zveze s tem, koliko ljudje razmišljajo ali pa ne razmišljajo o čemerkoli. Nikomur ne zmanjka časa za razmišljanje, je pa res, da ga za to ne izkoristi, temveč ga izkoristi za tlačenje tem, o katerih bi veljalo razmišljati.

 

Priznati moram, da spadam med tiste, ki zmeraj govorijo o tem, "kolko ma pa tisti v glavi" in "kolko je pa tisti pameten" in "uau, jaz bi pa tudi bla Marilyn Vos Savant". Pa vem, da IQ še zdaleč ni vse, ampak se vedno znova zalotim pri občudovanju genijev.

Hja, kaj bi, če bi. Igraj s kartami, ki si jih dobila in potegni maksimum iz njih in pusti drugim, da igrajo s svojimi kartami.

 

Saj ni nič drugega, samo zanima me, kako je z vami? Hočem reči, imam kolikor toliko zdravo samozavest in živim normalno s tem, da nisem genij. ;))

Zdrava samozavest v tem odstavku in prejšnji odstavek, kaj v resnici velja, ker eno izključuje drugo? Odgovor poišči sama. In ni nujno, da ga objaviš tule.

Zanima me, kakšno je vaše mnenje? Kaj mislite, kako pomemben je IQ v življenju, za to, da uspeš? In geniji - jim njihov IQ predstavlja prednost ali prej ne?

Preberi še enkrat tisti odstavek o igranju s karta mi, ki jih je vsakdo dobil. Uspejo tisti, ki znajo igrati z njimi.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jul 2011 22:22

Draga vedoželjnica,

vprašanja, ki te mučijo, so tipična za tvoje generacije.  Ostali, pri katerih količina prostega časa že dolgo ni več neposredno odvisna od letnih časov, bomo pa še naprej - prosto po Vendelini - igrali karte. Zato kar razglabljaj, kajti gre za spoznanja, do katerih se tako ali tako moraš dokopati sama.

Pa še kako dobro knjigo vmes preberi. In, ja, malo ti zavidam počitnice.

 

Lep pozdrav!

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. jul 2011 6:45

vedozeljnica je napisal/a:

PozdravljeniZanima me, kakšno je vaše mnenje? Kaj mislite, kako pomemben je IQ v življenju, za to, da uspeš? In geniji - jim njihov IQ predstavlja prednost ali prej ne?

 

Kakorkoli, uživajte poletje! ;)

 

vedozeljnica

 

Ni pomemben!  Bolj je pomemben karakter.  Zunanji opazovalci pri IQ vidijo v glavnem le pozitivne stvari, lahko pa izjemen IQ s seboj nosi tudi veliko negativnih posledic, ki so lastniku ravno toliko v breme, kot v korist. Genialnost pa, dokler ni družbeno priznana v obliki denarja, predstavlja le bolj ali manj težko breme.

Da ponazorim praktično: poznam človeka z izjemnim IQ, ki za relativno majhen  denar dela na enem od ištitutov in drugega, ki je v 11 letih s pomočjo inštrukcij komaj spacal osemletko, sedaj pa je uspešen s.p. in pomanjkanje znanja s pridom izkorišča v svojo korist (a, ja, sm se zmotu).  Da o naših politikih v tej temi ne izgubljam besed.

Vedozeljnica, če si ambiciozna in po možnosti še pripravljena iti preko trupel je ne glede na IQ pred tabo uspešna kariera.

Cila

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jul 2011 8:19

Rekel bi, da so občutki okrog IQ bolj privat zadeva, ker meritev IQ sam pomeni meritev sposobnosti reševanja določenega testa, ne pomenijo pa nič ali bore malo, kako se bo nekdo znašel v " real life ". Večkrat se da tudi videti, da na prvi pogled manj " brihtni " posamezniki so bolj uspešni pri ( recimo ) končanju univerzitetnega študija, enostavno zaradi tega, ker za to so potrebne tudi druge kvalitete, ne sam " brihtnost ". ( saj je un zelo pametan, pa se mu ne ljubi, je len, se mu zdi brez veze............ ).

Spomnil sem se enega starega vica, ko učitelj matematike sreča svojega bivšega učenca, uspešnega privatnika, in ga vpraša: a je to res, da si ti sedaj uspešan privatnik, pa se pri meni nisi mogel naučit izračunat procent? Seveda je res, odgovori, sedaj sem se naučil. Evo, jaz izkopljem gramoz in to me stane 10€v po kubiku, naprej prodam po 50, in od ta 4 procenta jaz lepo živim.

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jul 2011 10:00

Meni je všeč misel, ki sem jo nekje prebrala (pa žal ne vem čigava je):

 

Bog je najbolj pošteno razdelil pamet - vsak zase misli, da je ima dovolj.

Atina

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

22. jul 2011 16:26

Cila je napisal/a:

... Genialnost pa, dokler ni družbeno priznana v obliki denarja, predstavlja le bolj ali manj težko breme. ...

Cila

No, s tem se pa jaz ne strinjam.

To velja v primeru, če je nekomu glavna vrednota in merilo uspeha v življenju denar, sicer pa ne. In upam, da večini genialcev ni.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jul 2011 17:42

Mislim, da IQ ni najbolj pomemben faktor v življenju. Obstajata tudi čustvena in socialna inteligenca, ki sta najbrž bolj ključni za uspešnost življenju. Ker po mojih izkušnjah je pomembno kako dobro "se znajdeš". Ljudje, ki jih jaz poznam in za katere bi ocenila, da se dobro znajdejo, niso čisto nič nadpovprečno inteligentni: so malo zviti, flagmatiki (to je baje osebnostna značilnost), znajo se drugim prikupit in zato jo ponavadi bolje odnesejo.

JJ

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jul 2011 17:43

Atina

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti