Blender

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. dec 2013 16:10

Jaz je ne gostim niti s krompirjem. Brokoli, recimo, zalijem s toliko juhe (navadno je piščančja), da je pokrit, dodam malo timijana in česna, kuham, da je mehek in potem v blender dokler ne dobim žametne kašice. Enako je s cvetačno juho in juho iz zimskih buč (ala hokaido). S paličnim mi tega ni uspelo narediti, je pa res, da imam enega za (spet) $20 in ne tistega za 175Evrov. 

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. dec 2013 17:46

Hehehe, natanko enak multipraktik imam kot mamamia, le da je kakih pet let mlajši. Še vedno dela ko šus in sem z njim več kot zadovoljna.

lp

cervus

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. dec 2013 17:47

Očitno je razlika tudi v paličnih mešalnikih, moj naredi zelo lepo gladko juho. Imam pa nov multipraktik, pri katerem je tudi blender zraven, pa niti ne vem točno, kako ga uporabljati  Enkrat sem vanj nametala sadje (jabolko, banano in mandarino), pa se ni nič zgodilo. Vse se je nekako zataknilo in ni šlo več nikamor. Zdaj ne vem, ali je tako zanič, ali pa jaz nimam pojma. Verjetno bo slednje, ker vsi ostali nastavki delajo kot urca.

JJ

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

3. dec 2013 18:41

Tudi jaz juhe obdelam s paličnjakom, so super gladke, brez koščkov, je pa res, da sem - tepka  -z njim uničila precej drago posodo s keramično oblogo. Palični mešalnik je uporaben v inox posodi, v bolj občutljivh se pa vse pozna, če hočeš zmiksati do dna.

Barbra

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. dec 2013 19:03

JJ, v blender moraš dati vsaj malo vode ali pa nekaj, kar naredi tekočino, recimo jagodičevje itd. :)

 

Vanja

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

3. dec 2013 19:37

Ja seveda je odvisno od posameznikovih potreb po miksanju. Jaz strašno rada miksam surovo sadje in zelenjavo in vem, da za kaj takega palični (ne vem kaki oh in sploh) ni dovolj, ker pusti npr. pri špinači ali zeleni tista "vlakna" oz. žile v steblih. Če delam pijače imam rada zmiksano, je pa, kot si rekla, odvisno od posameznika...

Glede cen pa se v Evropi da uvožene stvari dosti ceneje dobit (tudi Clarisonic Mia sem dobila za samo 50€), ki bi me v Ameriki - državi uvoza, stal 150€...

Monika7

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

3. dec 2013 19:39

Pa da ne pozabi, moj palični je tudi stal cca.12€ v Avstriji in je daleč boljši od kolegičinega priznane znamke, ki je stal krepko čez 30€. Pač koliko imaš sreče, da naletiš na kvaliteto.

Monika7

linamandarina  

član od: 2.1.2014

sporočila: 1

2. jan 2014 18:57

Živijo!

Tudi sama sem pred nakupom blenderja, vendar tisti "tadragi" zaenkrat žal ne pridejo v poštev.... Zagledala sem se v tega: http://www.merkur.si/aparati/pomoc-pri-kuhanju/mes

Ga kdo mogoče pozna? Cena se mi glede na moč zdi ugodna.

Lep januarski večer :)

linamandarina

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

4. jan 2014 12:13

Od Russell Hobbsa imam sama podobnega, s plastično posodo sicer, pa multipraktik je zraven. Blender sem sicer uporabljala do zdaj samo dvakrat in je tako tako, multipraktik pa je pod vsako kritiko.  Sama še vedno večino zadev obdelam s paličnim in sem najbolj zadovoljna. Si bom pa ob prvi priliki vseeno privoščila pošten blender. Tale Russel me je izredno razočaral.

Avena

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

4. jan 2014 12:29

Pozdravljena, linamandarina!

Izkušenj s tem nimam, videti ke, da je ugodno razmerje med močjo in ceno...

 

Mi imamo 2: enega iz Hoferja za 20eur in 3 leta garancije in enega Catlerja moči vsaj 850W za ene 300 eur. Slednji je doma 3 leta in v tem času 2x crknil... Uporabljamo za sano-zelenjavne smoothije, avokadove namaze. Ni neke zelo velike razlike med njima- slabši pušča malce večje koščke oz. je potrebno sadje in liste malo bolj razrezati.

Če bi se še enkrat odločala, bi kupila ponovno tega za 20eur in varčevala za nekega profi, če bi se izkazalo, da se je doma "prijela" uporaba.

Srečno!

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti