Blender

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. dec 2013 22:07

Update : Ko je moja "boljša" polovica videl, kako sem se mučila s paličnim, ko sem delala kremno juho, se je "razjezil" in šel raziskovat, kateri blender naj mi nabavi.  Po parurnem tuhtanju in brskanju po internetu se je odločič za Waring, čist mejčken drugačen je od tega iz videa, ker jaz ne maram knofkov (je mal težje čistit ). $230, taksa vključena, zastonj dobava na dom. Več kot pol cenejši je kot Vitamix, prepričal ga je pa tale video: http://www.youtube.com/watch?v=Ej048qZNxpk

Ne vem če je bilo 10 sekund, ko mi je iz 2jabolk, pol litra zmrznjenega jagodičevja, banane in 1 dl grškega jogurta naredil smoothie. Prej sem ga delala iz jabolčnega soka. Saj pravim,  za presnojedstvo in dober blender. Če bi bilo po moje, bi se peljala po do WalMarta po enga za $20, bi mi več za čevlje ostalo. 

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 02.dec 2013 22:13

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

2. dec 2013 22:33

Omniblend je zame zakon! Pasiram, mešam, mesim, "smootham" :) Še vročo juho lahko noter vliješ in spasiraš... pa še ceneje je od Vitamixa in Muma in ostale (pre)drage krame za majhno gospodinjstvo... Aja pa kot so prej povedale, na ebayu imaš noro nizke cene, če naročiš poštno ležeče pa je še poštnina čist neki malega...

Monika7

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. dec 2013 23:18

Monika, moj ta star za mal več kot 20 čukov, ki je po 18 letih šel rakom žvižgat, je prav tako iz vroče juhe na tiktak naredil kremno juho. Dober blender rabiš v resnici samo za surove in zmrznjene sestavine. Za kuhano hrano je kak cenen več kot dober.

Vanja

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

3. dec 2013 9:29

Jaz sem pa toliko časa odlašala in razmišljala o nakupu, da me je blender prehitel Dobila sem ga namreč za darilo, nisem nič izbirala, pa vseeno sem zadovoljna. Ni nobeden od tistih opevanih vsemogočnih blenderjev, v bistvu je bolj mešalnik/sekljalnik, pa vseeno dela kot mora - do sedaj sem preizkusila mletje mase z falafle (seseklja tudi peteršilj), mletje griljaža, izdelavo smoothijev (sveže sadje) in mas za presno torto (oreščki, datlji..). Zaenkrat vse 

Imam pa tega.

aby

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2013 11:49

vanja, kremno juho jaz s paličnim naredim kar v piskru, v katerem se zelenjava kuha, tako da ne mažem dodatne posode, pa tudi ne frči nič naokoli.

 

Blender imam pa še Iskrin, star je 31 let, kupila sem si ga za mojo prvo plačo. Takrat sem si kupila t.i. multipraktik, torej spodaj motor, za gor pa nastavki: za različno narezano ali naribano zelenjavo, pa skodelica za mletje (še sladkor tako fino zmelje, da je veselje) in seveda blender. Po 31 letih skorajda vsakodnevne uporabe še dandanašnji mašina dela v nulo. Je pa res, da je v teh 31 letih iz smetanaste barve ohišja nastala rahlo rumena. Kaj hočemo, nič na tem svetu ni popolno ...

Takšen je ,Iskra Braun, le da na fotki ni blenderja,  in da je na googlu še nekaj fosilov a la jaz, ki ga imamo ... To je res neuničljivo.

mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03.dec 2013 11:54



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03.dec 2013 11:55

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03.dec 2013 11:57

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. dec 2013 12:03

mamamia je napisal/a:

vanja, kremno juho jaz s paličnim naredim kar v piskru, v katerem se zelenjava kuha, tako da ne mažem dodatne posode, pa tudi ne frči nič naokoli.

 


mamamia


 

Tudi jaz delam tako. Najbolj preprosto in najmanj umazanije.

JJ

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

3. dec 2013 12:47

Evo, dobrih 14 dni sem lastnica Philipsa. Dela super, zelo močen, delamo pa smothije in vse ostalo. Vržeš notri debel koren se obrneš in že je kaša, pa jabolko pa...

 

jaz sem zelo zadovoljna. Za teh 90€ mislim da smo dobili optimum.

 

lp

testeninca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. dec 2013 14:47

Mamamia, palični za silo razmrcvari pelate, še enkrat ga ne bi kupila. 

Blender, ta star je imel res skoraj 18 let, je superfino delal kremno juho, ki je tako rekoč edina vrste juhe, ki jo jeva. Zelenjavo zalijem z zelo malo juhe in ko je pošteno zblendana, ni treba dodati nobene smetane, moke ali podobnega gostila. Je totalno žametna. S paličnim se to enostavno ni dalo narediti. Sama bi še enkrat kupila čisto navaden Black and Decker ali podobno zadevo, pa se par dni na teden ukvarjam s presnojedstvom v obliki sokov in od včeraj blendanjem, ki je dosti cenejša varianta. Surove zelenjave (kale, stebelna zelena, pastinak, zelen grah, koromač itd. ) pa moj običajen na žalost ni zmogel spraviti do željene "finosti" (ne najdem boljše besede, se opravičujem). 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 03.dec 2013 14:49

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. dec 2013 15:48

Ko sem prebrala post od Mamemie, bi se lahko podpisala pod njega v celoti. Potem sem pa videla, da Vanja dela kremne juhe drugače kot Mamamia, JJ ali jaz. Tako da to pa verjetno gre težje. Moj paličnjak zdrobi vse in ga res pogosto uporabljam. Jaz teh juh nikoli ne gostim z moko, gustinom, dam raje kakšen manjši krompir kuhati zraven. Je veliko odvisno od zelenjave same, mlade bučke so v bistvu sama voda, tam rabiš komj kaj vode.

Imam pa tudi jaz takega old timerja kot Mamamia, ej, je vreden zlata.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2013 15:58

Saj jaz tudi kremnih juh ne gostim z ničemer, sploh če je krompir v njih, ali bučke. S paličnim nastane taka lepa gostljata penasta zmes, malo jo še okrasim, ko je v krožniku, in to je to.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti