Kako shraniti korenček

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

22. jun 2011 10:49

Prvič slišim, da se korenjevo perje uporablja kot špinačo ali zelenjavni juhi. Ne vsebuje slučajno kaj takega kar bi nas potem prilepilo na wc? Ali lahko napišeš kakšen recept?

paulina d

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jun 2011 12:59

paulina d, o tem smo pred člsom že nekje razpravljali.

Za moj okus je korenjevo zelenje premočnega okusa, v času, ko je na odmet blitve, solate, pa kopriv (če smo jih že vsaj 2x pokosili), pa še česa, me korenjevo zelenje res ne zanima. Dam pa v govejo juho včasih kar cel korenček, tisti, ki ga spulim, da ostalim naredim prostor.

rimljanka

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

23. jun 2011 7:09

Ja rimljanka prav imaš.

paulina d

Amazone  

član od: 13.2.2010

sporočila: 17

28. sep 2011 21:33

bom poizkusila z mahom ker mi je edini najbolj dostopen, pa poročam, kaj bo uspelo, zadeva se mi zdi kar verjetna. Mora biti suh ali vlažen..?

Amazone

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

29. sep 2011 14:52

Zakaj pa ga ne daš v klet v čeber z mivko,zeleno odrežeš,korenček naložiš in ga zasuješ z mivko.Tako ti bo zdržal lepo do spomladi

antonija7

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

30. sep 2011 23:14

Jaz pa ga hranim v suhem žaganju (žagovini) plast korenja , žagovine in tako naprej (podobno kot v mivki bi rekla). Meni se obnese, do pomladi - odvisno od letine

tutifruti

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. okt 2011 14:52

Letos sicer nimam korenja (mi ga je nek hudič naglodal in je ves luknjast), lani pa sem kupila vrečo mivke, sprala ta velik plastičen hobok od barve, dala eno plast mivke, pa korenje, spet mivke, korenje....) in spravila v klet. Nekaj pa sem ga naribala, dala v vrečke in v skrinjo. Še zdaj imam eno vrečko lanskega korenja, ga pa kar lepo drobim in vzamem ven, kolikor pač rabim. Probajte, se obnese.

 

galja

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. okt 2011 19:33

Tudi mi ga redno zamrzujemo, lani smo ga imeli za čez celo zimo. Nekaj ga narežem na kocke, za zelenjavne juhe, omake, ...Nekaj ga pa celega očiščenega dam v pet kilogramske kanglice in ga jemljem ven po potrebi - za v govejo / piščančjo juho.

peter

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

1. okt 2011 20:53

Jaz pa ne vem kaj delam narobe, vendar moj korenček, ki ga dam zmrznit, se sploh ne razkuha oz. traja celo večnost, da postane mehak. Kr tak plastičen mi deluje. Zakaj to?

Jaz sem pa slišala za varianto, da korenček shraniš v boben od pralnega stroja, ki ga zakoplješ na vrt v zemljo, v boben naložiš korenje, mal pokriješ z zemljo. Kako točno gre bi morala vprašat, ampak jst bom probala letos tistih par korenjov, kolikor mi je uspelo letos (ponavadi ga imam pa za celo vas) nekako shranit, ne da bi zamrnila.

Kako gre tisto, da ga vložiš?

 

sharon

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

1. okt 2011 21:02

Sharon, ko korenje opereš, ostrgaš, pripraviš za v skrinjo, ga moraš temeljito obrisati in pustiti vsaj čez noč na suhi servieti, da se osuši. Potem ga shraniš v manjše vrečke in daš zamrznit. Takšno zateglo korenje postane, kolikor sem videla v primeru, če se v vrečki ustvari sneg, torej veliko vlage. Ali pa če čistiš zamrzovalnik in ti korenje delno odmrzne potem pa ga daš ponovno zamrznit. Tudi ni več takšno kot bi moralo biti.



zeta

Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 01.okt 2011 21:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti