Pizza z instant kvasom

Nizozemka  

član od: 6.5.2003

sporočila: 3

tema odprta - 25. nov 2003 13:37 | ogledi: 10.192 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

nujno rabim pomoc!!!! Zivim namrec na nizozemskem in do sedaj mi se ni uspelo najti svezega kvasa. In ker sva se oba s partnerjem ze navelicala zanic pizz iz pizzerij in se bolj zanic, plasticnih zmrznjenih pizz, sem se odlocila, da sreco poskusim sama!! Zelo bi bila hvalezna ce bi mi lahko kdo svetoval, kako narediti testo za pizzo z instant kvasom. V receptih sem sicer enega nasla, pa mi ne zveni ravno najbolje, pa tudi ocena ni prevec dobra. Zato bi bila zelo, zelo hvalezna, ce mi kdorkoli od vas lahko priskoci na pomoc! Naj se povem, da bi delala pizzo za dve osebi, tako, ce lahko kdo priredi recept tudi v tej smeri( Se nikoli nisem sama delala pizze...

Ze v Naprej se Vam iskreno zahvaljujem,

Sanja

Nizozemka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. nov 2003 15:20

Sanja, tukaj imaš verzijo a la Jamie Oliver. To je njegov osnovni recept za kruh. Če sta samo dva, zmanjšaj količino sestavin za polovico. Iz pol kilograma moke pride testa za pizzo za standardni pekač, ki je navadno priložen pečicam. Ali pa naredi kot jaz. Vzela sem kilogram moke, iz polovice testa sem naredila pico, iz druge polovice pa kruh. 30 g svežega kvasa/3 paketi po 7 g suhega kvasa 30 g sladkorja ali medu 625 ml mlačne vode 1 kg moke 30 g soli Kvas s sladkorjem raztopi v polovici mlačne vode. Moko vsuj na delovno površino, jo potresi s soljo in v sredini naredi jamico, v le-to zlij raztopljen kvas. Mešaj z vilicami (da ne bo toliko packarije, je rekel Jamie), ko je zmes že dokaj prepojena, dodaj še preostalo vodo (količina vode je lahko različna, odvisno od moke). jaz sem dodala še nekaj žlic oljčnega olja. Še malo pregneti. Oblikuj v hlebec oziroma po želji - žemljice, foccaccia... Na toplem pusti vzhajati cca 30 do 40 minut. Če pa želiš še Jamiejev nadev za pico, ki jo je on v tisti oddaji delal, samo sporoči. Čau, Loni

Nizozemka  

član od: 6.5.2003

sporočila: 3

25. nov 2003 15:57

Najlepsa hvala Loni, polepsala si mi dan!! Mislim, da se bom kar ze jutri zabavala z delanjem kruha in pizze!! Po pravici povedano pogresam tudi dober kruh tukaj na Nizozemskem!! Pa ne bo nic skodilo ce ga sama naredim;-) Za nadev bom uporabila pa malo domisljije!! Hvala lepa in pozdravcek iz Eindhovna, Sanja:-* Nizozemka

binka  

član od: 26.7.2004

sporočila: 16

21. sep 2004 18:20

Loni, ali bi se dalo iz tega recepta zamesiti testo tudi v pekaču za kruh, ali ima morda kdo še kakšen recept za testo za pizzo, ki ga je delal v pekaču za kruh? Lp binka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. sep 2004 21:34

Seveda ga lahko zamesiš v pekaču za kruh. Letos sem na morju delala orehovo potico. V pekač za kruh sem dala vse sestavine za testo pa smo šli na plažo. Ko smo prišli nazaj je testo čakalo. Razvaljala sem ga, ga namazala z nadevom in dala pečt. Naredila sem okroglo in sem si pomagala s kozarcem. Bila je izvrstna in tudi lepa. lp Vesna Vesna Milek Recko

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

21. sep 2004 22:09

Pazi - na Nizozemskem se moras posteno potruditi in pobrskati po zadnjih policah, da najdes moko, ki nima dodanega pecilnega praska (ali suhega kvasa, kaj pa vem, in se ji rece samovzhajajoča (zelf nekaj, se vec ne spomnim). Meni je tako vzhajal besamel na lazanji... lucija Ups, sele zdaj vidim, da je tema ze postena stara... pa naj bo, mogoce bo pa komu vseeno pomagalo. Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 21. sep 2004 22:10:17

binka  

član od: 26.7.2004

sporočila: 16

21. sep 2004 22:39

Reca, ali je ta recept, ki ga je Loni napisala v redu za testo za pizzo, ker se mi zdi da so sestavine iste kot če pečeš kruh in me skrbi da ne bo testo preveč trdo? Lp binka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. sep 2004 7:33

Absolutno se obnese, sem že delala pico po njem... Sicer brez krvavic, takšno je takrat delal Jamie. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti