Oddaja list in cvet

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. jun 2011 16:16

lucka52 – ta je prekrasna. Na katerem koncu Slovenije pa uspeva.

antonija7, lucka52 - ali je katera iz Ljubljane?

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jun 2011 18:09

Po moje bo Lučka rekla, da je od tam, kjer je Slovenije že zmanjkalo, vsaj v sedanjosti. In zagortovo je vsa Slovenija vzhodno od nje.

Tale tvoja lepa rožica, Lučka, mene bolj na viburnum spomni kot na predstavnico rodu Hydrangea.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. jun 2011 22:14

Rimljanka, oblika cveta je res podobna  nekaterim viburnumom , V.plicatum"Mariesii" recimo,ampak ni . Na tej sliki se vidi, da je res Hydrangea.

Imam se ene dve, tri, zanimive/H.aspera recimo/

Sicer pa sem jo dobila za darilo in je verjetno  precej redka,  vsaj na nasem koncu je  nisem se  videla.

Rkapica, mislim, da bi uspevala povsod,  kot posodovka  prav gotovo.

lp lučka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. jun 2011 22:20

Lučka, saj to je  poezija, čisto zares!

nola

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

23. jun 2011 7:46

Lučka pa ti si prava umetnica,tebe bi bilo treba predstaviti v kakšni oddaji,kje si dobila takšne prekrasne hortenzije.Čudovite so,na tem stolu bi človek sedel in užival.Vidi se ,da imaš rada rožein da ti to vračajo z prečudovitimi cvetovi.

antonija7

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

23. jun 2011 12:52

Prav res, čudovito!

Hortenzije so čisto preveč zapostavljene - to so čudovite rastline.

rdkapica

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

27. jun 2011 20:26

Prav imaš rdkapica,prekrasne so,še bolj bi jih morali ceniti.

antonija7

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

28. jun 2011 1:20

Lučka 52 , vsa čast ti . Res znaš s hortenzijami , čudovite so . Sploh tista temno modra mi ne gre več iz glave .  Daj , povej mi , kako ti uspe tako modra barva ? Imam 5 grmov hortenzij (nostalgija - spominjajo me na dom ) .

Vse sem kupila ali dobila v dar že cvetoče , seveda modre barve . Po letu ali dveh so se vse prebarvale v rožnate . V čem je skrivnost , kaj delam narobe ? Naj povem , da so posajene na različnih koncih vrta , ena ali dve v senci ,druga na soncu , naslednja v polsenci, a nobena ni več modra . Posadila sem jih v zemljo za rododendrone , torej kislo , gnojim jih z gnojilom za hortenzije , dodala sem jim tudi barvilo za hortenzije, a vse zaman .Tisti dve , ki imata sonce samo zjutraj najlepše uspevata , najslabše pa tista s popoldansim soncem. Dodajala sem jim tudi železove opilke , pa bakrene , pa kaj vem kaj še . Bom sploh kdaj dočakala vsaj en moder cvet hortenzije ?

Lučka , lepo prosim za nasvet .

L p

manca51

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

28. jun 2011 7:26

Barva je v veliki meri odvisna od sorte, predvsem pa od  zemlje-PH okoli 5-5,5,  torej naj bo kisla.V senci so  barve bolj intenzivne, za se mocnejso barvo pa lahko dodajas gnojila, ki vsebujejo strjeno kri( sangue di bue). Za modro barvo  zalivas z aluminijevim  sulfatom ( od  1,5- 3 grame na liter vode). To si lahko sama zmesas in zalivas od marca do aprila. Isti rezultat dobis, ce obcasno zalivas z vodotopnim zveplom, od 120 do 200 gr/m2.

Jaz sem  okrog modre v zemljo zakopala se pest starih, zarjavelih zebljev.To sem prebrala v staaaaari knjigi, mislim da se iz casov Marije Terezije. Re ne vem, ce so zeblji "krivi "za to modrino ( malo  sicer dvomim  ampak skodi pa prav gotovo ne. Prej bi rekla, da  so barve le srecna kombinacija prave sorte, ustrezne  zemlje in polsencnega prostora.

Dejstvo je, da so ze leta modre in  temno viola: Niso spremenile barve, pa tudi gnojim jih malo ali nic .

Lani sem jih skropila le proti listni klorozi in to je vse. Rezultat pa je bil bolj tako in ocitno se bom morala  spet spomniti  kakega  avstroogrskega  nasveta, da bodo listi  ponovno  lepi in temno zeleni.

 



lp lučka

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 28. 2011 07:34

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

28. jun 2011 17:52

Lučka , najlepša hvala .Saj dobim žveplo in aluminijev sulfat v kmetijski zadrugi ? Kaj pa tisto strjeno kri ? Je prav sangue di bue ali blue ?

Lep dan še naprej

Še veliko veselja in uspeha s tvojimičudovitimi hortenzijami .

Manca

 

 

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti