Zelenjava in bakterije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. jun 2011 21:14

Booris, ni lepo, da si moje besede obrnil, kot jih nisem zapisala.

rimljanka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. jun 2011 21:15

Booris, lepo napisano.

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 14. 2011 21:34

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

14. jun 2011 21:27

booris je napisal/a:
Te smrti so nepotrebne. Vsi mi na tem forumu ne moremo ustaviti nesmiselne globalne politike, v imenu katere in zaradi pohlepa po oblasti in neomejenem bogastvu nekaterih posameznikov, ki imajo tako ali tako že vsega preveč, se netijo vojne po svetu, se vzpostavljajo socialna neravnovesja in umirajo nedolžni. Že v lokalnem okolju smo bolj ali manj nemočni.

Narobe Booris! Ravno mi in samo mi jo lahko. Kdo pa drug? Verjetno ne misliš resno, da jo lahko ustavijo četrtorazredni zemljani s tretjega sveta? Tako kot bi Nemci lahko ustavili Hitlerja in Italijani Musolinija, bi jo lahko in jo verjetno tudi bomo morali ustaviti sami.

Mogoče si spregledal dejstvo, da je prijateljevo ženo in dveletnega otroka in še mnoge druge te dni doletela usoda, ki nas vse čaka in se ji ne moremo upreti in jo preprečiti. Smrti tam doli pa lahko preprečimo, ker jih dejansko ubijamo mi. Tudi jaz in ti Booris s svojim molkom!

 

 

 

Sergej

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. jun 2011 21:36

Bravo Sergej.

Sonja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

14. jun 2011 21:42

Ker sem pomotoma dvakrat objavil in ker sem danes razkurjen in...

Tam v neki drugi temi o mleku se debatira o bakterijah, njihovi sposobnosti preživetja in učinkovitosti in njihovem oh in ah učinku. Evo! Tukaj imate bakterijo, ki zanesljivo preživi želodec in še dokazano učinkovita je. Tako, zdaj pa lepo naprej verjemite frajerjem, ki se delajo pametnejši od narave.

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 14. 2011 21:43

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 14. 2011 22:00

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. jun 2011 23:32

Sergej C, volil te bom na naslednjih volitvah ...... ali pa ne.

Rimljanka, že leta sva skupaj na tem forumu. Spoštujem te, čeprav se mnogokrat ne strinjava. Moti me, da nekdo, kdorkoli, z aktualne teme preusmeri pozornost drugam. To je najlažje. Če bi debatirali o socialni stiski odpuščenih delavcev SCT-ja ali MURE, je lahko preusmeriti pozornost na lačna usta centralne Afrike. Žal mi je, ampak pri nas se največkrat preusmeri pozornost drugam, ne na središče problema.

Še vedno sočustvujem s sorodniki umrlih in še vedno mislim, da je bakterija ušla zaradi malomarnosti in pohlepa po večjem dobičku proizvajalca, ki je zanemaril kakšnega od zapovedanih ukrepov. Pri nas se kaj takega seveda ne more zgoditi!?

booris

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. jun 2011 23:55

Sergej C, ali mi lahko razložiš, kdo so četrtorazredni Zemljani s tretjega sveta?

booris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jun 2011 6:43

Nisem preusmerjala teme, samo zrcalo sem postavila. Lahko bi jih, zrcal, našla v Sloveniji kolikor hočeš, a ta, ki sem ga nastavila, je enakega ranga kot dogodki okoli E.coli. Ne nekaj lokalnega.

Bakterije so pač bile, so in bodo, pa če bomo mi tu ali ne. Tu, na Zemlji, seveda. Mi, ljudje, če hočeš, lahko tudi mi, pripadniki kraljestvu živali. In zudi so mutirale, mutirajo in bodo mutirale, tako, kot se to dogaja vsem živim bitjem. Ker pa generacijska ura teče bakterijam mnogo rangov hitreje kot večini drugih vrst živih bitij, se pač hitreje spreminjajo, med njimi, mutiranimi, se pojavljajo tudi take (in nikakor ne samo take), ki so pač za nas, nebakterije, smrtonosne ali vsaj zelo patogene. tako je bilo, tako je in tako bo, najverjetneje.

Pa si opazil, da zadnje dni ni več toliko vesti, sploh pa niso na prvem mesto, o tej E. coli. Le zakaj?

rimljanka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. jun 2011 9:21

Rimljanka

Pa ne zdaj neki čez bakterije pljuvat in posplošvat. Nihče pa ni rekel "Hvala E.coli, da obstajaš in prozvajaš inzulin za 10000 ljudi s sladokorno boleznijo"

 

 

P.S Lunin mrk se bliža!!!!! (ponavadi se ob takem času na kulinariki razvijejo hude debate)

Roncolino

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2011 9:54

Jaz sem rimljankine besede razumela drugače kot booris, se mi zdi, da jih je malce neprimerno obrnil. Ker njen namen nikakor ni bil enačenje smrti, zgolj prispodoba o nekih reakcijah.

Kot je SergejC zapisal, se strinjam.

 

In ste slišali najnovejšo novico? Sinoči so o tem poročale nemške TV postaje. Bakterija je na kumare prišla v skaldišču v Nemčiji, skozi prezračevalne naprave.

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti