Zelenjava in bakterije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jun 2011 22:42

... če so že ti pa je vedno bolj vseeno ...

Mamamia

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. jun 2011 12:10

limnol je napisal/a:

 in vino veritas, o bakterijah pa ne duha ne sluha



Sonja

 

Nekaj podobnega pravi v svojem intervjuju tudi Marija Merljak - le preberite odstavek o vinih.  Mamamia



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. 2011 12:11

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

11. jun 2011 17:35

antonija7 je napisal/a:
meso pa jem samo štirikrat na mesec.

 

Potlej so prehrambeni špekulantje že zmagal ;)

Mirjan

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. jun 2011 9:58

To ne drži,jem ga samo tako  redko že par let,ne zaradi špekulantov, ampak zato ker so  živali samo preveč umetno hranjene,ko pa bom sama gojila živali,pa jih bom jedla morda malo bolj pogosto,vendar ne bom pretiravala,saj bom vedela kaj jem in bo vse bolj naravno,brez antibiotikov,ki jih tako živali kot ljuje preveč uporabljamo nažalost.Imam pa na leto tudi 45 dnevni post,ko ne jem nič iz mesa in se res bolje počutim,telo se mi učisti strupov,vsaj do neke mere.Imam pa rada meso,da ne bo pomote in me ne moti,če ga kdo je vsak dan,kakor komu paše.

antonija7

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. jun 2011 12:29

In vendar je zaradi bakterije umrlo precej ljudi (kolikor vem vsaj 33, najbrž že tudi već). Lahko smo srečni, da tako "oplemenitenih" fižolovih kalčkov niso pridelali nekje pri nas, pač pa na severu Nemčije. Namenimo kakšno dobro misel umrlim in njihovim svojcem.

LP

booris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jun 2011 13:09

booris je napisal/a:

In vendar je zaradi bakterije umrlo precej ljudi (kolikor vem vsaj 33, najbrž že tudi već). Lahko smo srečni, da tako "oplemenitenih" fižolovih kalčkov niso pridelali nekje pri nas, pač pa na severu Nemčije. Namenimo kakšno dobro misel umrlim in njihovim svojcem.
booris

Ja, v eni sami noči med bombardiranjem nekega glavnega mesta ob Sredozemskem morju prav toliko, pa očitno to nikogar ne boli posebej, vsaj zagotovo pa mnogo manj kot smrti zaradi E.coli (tega posebnega tipa, da ne bo pomot).

rimljanka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

14. jun 2011 13:53

se strinjam, čeprav nas zna tudi zaradi umetnih variant E. coli še boleti glava. Ne gre namreč za navadne fekalne bakterije, s katerimi se običajno srečujemo,

http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/1042451759

 

robida

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. jun 2011 13:56

Meni pa ne gredo čisto v račun tile fižolovi kalčki.

A se res v Nemčiji jedo kalčki fižola? Ali je do tega fižola prišlo zaradi nemarnosti pri prevajanju? Kolikor jaz razumem nemška poročila, gre za kalčke soje, čičerike, kreše, redkvic.... fižol pa niti enkrat ni bil omenjen.

Lep pozdrav,

Sonja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. jun 2011 14:02

Mogoče je pa bakterija mutirala in je podobna fižolu?

Kar se pa smrti tiče, letos je samo v pol leta na cesti umrlo okoli 200 ljudi pa nikjer ne piše da se ne vozit z avtomobili...

Roncolino

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. jun 2011 21:07

V soboto greva z ženo izreč sožalje prijatelju, ki mu je umrla žena zaradi raka (lahko bi tudi zaradi bakterije ...). Zahvaljujoč temu forumu zdaj vem, kaj mu lahko rečem: Ne biti žalosten, v mediteranski metropoli jih je zaradi bombardiranja umrlo na stotine, pri nas na cestah tudi, da ne omenjam samomorov zaradi poraznih socialnih razmer, AIDSA, podhranjenosti v Afriki etc. etc.

Bil sem v Muenchenu na nekem seminarju kakšne tri tedne nazaj. Za večerjo sem jedel zeleno solato s kar precejšnjo kopico kalčkov. Takrat se je že šušljalo o neprimernosti kumar, tudi paradižnika ... o kalčkih še nič. Še zdaj upam, da niso bili fižolovi ... Zato sem morda malo bolj občutljiv na to temo.

Danes sem slišal, da je za bakterijo umrl dveletni otrok. Povejte njegovim staršem, da je tudi med bombardirarjem umrl kakšen njegov vrstnik.

Te smrti so nepotrebne. Vsi mi na tem forumu ne moremo ustaviti nesmiselne globalne politike, v imenu katere in zaradi pohlepa po oblasti in neomejenem bogastvu nekaterih posameznikov, ki imajo tako ali tako že vsega preveč, se netijo vojne po svetu, se vzpostavljajo socialna neravnovesja in umirajo nedolžni. Že v lokalnem okolju smo bolj ali manj nemočni.

Morda bi lahko storili kaj, da bi preprečili bogatenje nekaterih posameznikov na račun slabe, nekakovostne hrane, ki nam jo vsiljujejo. Če biološka pridelava, na primer, kumar pomeni, da so kumare namesto z umetnimi gnojili pognojene z gnojnico, naj jih kar sami jejo. Nič nimam proti, če, na primer, bankrotira tisoč španskih pridelovalcev zelenjave, če je njihova zelenjava za zdravje oporečna. Bolje tisoč revnih kot ena sama žrtev! V obravnavanem primeru sicer Španci niso nič krivi, lahko pa bi bili prav tako kot Slovenci. Če je v Nemčiji kljub pregovorni nemški natančnosti ušla bakterija "v promet", se kaj takega lahko zgodi kadarkoli in kjerkoli.

Še jem zelenjavo, še se vozim po cestah, le v mediteransko metropolo ne grem, ker se mi zdi prenevarno.

 

Prijazen pozdrav!

Boris

 

 

booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti