"xl" oblačila, ki to niso

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 28. maj 2011 20:43 | ogledi: 28.495 | odgovori: 32

LEp sobotni pozdravček! :)

 

Imam vprašanje, ki ne vem, če se je že pojavilo v obravnavanih temah... če se je, se opravičujem za ponavljanje 

 

Zanima me, ČE in KJE obstajajo trgovine s kvalitetnimi oblačili za bolj ženstvene in tudi močnejše postave. Pa ne sprašujem samo po XL in XXL krojih, ker teh se že najde v vsaki trgovini, vendar po oblačilih, ki so lepo krojena in moderna in ženstvena, in ki niso samo povečana kopija "majhnih konf. številk". 

 

Če ima ženska večje prsi in malo zaobljene boke, a lahko dobi lepo oblekico, da v njej ne bi izgledala kot v praznem žaklju krompirja? Moja vsakodnevna izkušnja: grem v trgovino, zagledam 10 fantastičnih kosov (od hlač, majčk, oblekic..), od teh 3 se dobijo v večji številki, od teh treh pa niti en kos ne pristane v moji omari - ZAKAJ? Zato ker poskusim obleči srajčko (in zaradi večjih ženskih oblin moram vzeti velikost XL) se ta XL izrazi tudi v rokavih, ramenih in v celotnem kroju nasploh, nakar zgledam kot kavboj s preveliko srajco... 

 

No, pomoč prihaja?? 

vanilia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2011 21:54

Lahko

Sicer se o tem veliko pogovarjamo na topicih, ki se jih imenujemo oblačilni reporti. Tam med drugim (v jesenskem 2009) piše, kako se določi številka konfekcije, kako se izberejo kosi za tipe postav.....itd Inkluzive z navedbami trgovin.

Je pa tako, da učinek vreče krompirja ni toliko v velikosti konfekcije kot pa v tem, kako se kdo vidi. Če se kdo doživlja kot krompir, bo tako tudi deloval, števlika konfekcije ni toliko važna.

Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. maj 2011 22:10

vanilia je napisal/a:

LEp sobotni pozdravček! :)

 

Imam vprašanje, ki ne vem, če se je že pojavilo v obravnavanih temah... če se je, se opravičujem za ponavljanje 

 

Zanima me, ČE in KJE obstajajo trgovine s kvalitetnimi oblačili za bolj ženstvene in tudi močnejše postave. Pa ne sprašujem samo po XL in XXL krojih, ker teh se že najde v vsaki trgovini, vendar po oblačilih, ki so lepo krojena in moderna in ženstvena, in ki niso samo povečana kopija "majhnih konf. številk". 

 

Če ima ženska večje prsi in malo zaobljene boke, a lahko dobi lepo oblekico, da v njej ne bi izgledala kot v praznem žaklju krompirja? Moja vsakodnevna izkušnja: grem v trgovino, zagledam 10 fantastičnih kosov (od hlač, majčk, oblekic..), od teh 3 se dobijo v večji številki, od teh treh pa niti en kos ne pristane v moji omari - ZAKAJ? Zato ker poskusim obleči srajčko (in zaradi večjih ženskih oblin moram vzeti velikost XL) se ta XL izrazi tudi v rokavih, ramenih in v celotnem kroju nasploh, nakar zgledam kot kavboj s preveliko srajco... 

 

No, pomoč prihaja?? 

 

vanilia

 

Seveda, vanilia, zelo blizu je taka trgovina, v Trstu, Marina Rinaldi.

http://www.trovatrieste.com/dettaglio.php?nome=MARINA-RIN

 

nola

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

28. maj 2011 22:10

Vendelina, z vsem, kar si napisala se strinjam, vendar nisem to spraševala. Jaz svoje telo poznam, vem kakšno postavo imam in tudi vem, kakšen kroj mi lepo stoji in kaj lahko oblečem in kaj ne, nikjer pa ne dobim dovolj velike ponudbe, za kar iščem - zato sprašujem o trgovinah oziorma mestih, kjer je ponudba tovrstnih oblačil večja. 

Vseeno hvala za tvoj odgovor

 

p.s. Z "vreco krompirja" pa sem hotela povedat nekaj konkretnega, kar se ni nanašalo na to, kako se nekdo počuti in vidi v ogledalu, ampak samo na trenutne "modne" kroje oblačil - če sem konkretna s številkami: vse masovne trgovine (kot so H&M in podobne,... izdelujejo vsa oblačila za prsi velikosti (povprečja) B košarice (ne glede na S-XL velikost). In jaz imam problem, če moram izbrati srajčko, ki naj bi bila krojena ob telesu, velikost XXL zaradi večjih prsi. S tako srajčko mi gumbi pri prsih ne bodo popokali, ampak je na vseh drugih predelih tako prevelika, da sem upravičeno uporabila besedno zvezo "vreča krompirja", ki pa ne izraža samozavesti in počutja v lastni koži.

vanilia

Sporočilo je spremenil(a) vanilia dne 28. 2011 22:18

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

28. maj 2011 22:19

nola: hvala za info, to trgovino sem zasledila na več forumih danes :) sem si ravno 15min nazaj pogledala zemljevid, kje se nahaj :) 

 

Definitivno jo bom obiskala :) 

vanilia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. maj 2011 22:20

No, pa že.

nola

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

28. maj 2011 23:18

Moja boljša polovica se navdušuje nad izdelki Noa noa. Do pred kakim letom so imeli trgovino celo v LJ, a so jo na veliko žalost omenjene drage mi osebe zaprli. Najbližji je zdaj Zagreb :)

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

28. maj 2011 23:44

Jao, Vandelina, spet tvoje pametne bodice. Če bi prebrala Vanilijino pismo, bi menda lahko razumela po čem vprašuje. No, jaz sem razumela. (Uh,sem pametna, haha)

Vanilija, na žalost ti ne znam odgovorit, mogoče upoštevaj nasvet 666.

mejačka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. maj 2011 9:20

Sploh je s temi večjimi številkami križ, še večji pa s primernostjo modelov v večjih številkah. Nikjer še ni rečeno, da če širina odgovarja, da odgovarja tudi model. Mislim, da je še najbolje da ti oblačila sešije izkušena šivilja - seveda pa se tu pojavi drug problem - kje kupiti primerno blago in najti vzorec, ki si ga želimo. Je pa trenutno tako, da imamo ogromno ponudbo razno razne konfekcije, ko pa bi radi kupili nekaj klasičnega, kvalitetnega pa se prav pri teh, ki nosimo nekoliko večje številke velik velik problem - uspela sem najti kar nekaj trgovin s kvalitetnimi in ne predragimi oblačili, pa so jih večinoma zaprli - trenutno imam šiviljo in sem zelo zadovoljna.

tedyka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. maj 2011 10:21

Res ne vem od kje nekomu povezava med oblačilom, ki izgleda kot prazna vreča krompirja in tem, da se doživljaš kot krompir. Samozavest nič ne pomaga, če ti neko oblačilo ne pristaja in to velja za vse postave. Razen, če si tak samovšečneš, da se ti vse kar je na tebi(z oblačili vred), zdi popolno.

Vesnuska

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

30. maj 2011 8:09

Moja mama je ravno tam pri bolj okroglih in se rada lepo obleče, velikokrat si najde tule kakšen komad zase, pa da vseno zgleda lepo. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti