Kako se znebiti mravelj v vrtu

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. maj 2011 12:48

 Jaz imam v vrtu polno mravelj, pa me nič ne moti, bolj jih po moje motim jaz, ko kaj okopavam, pa jim malo podrem domovanje, ampak ga hitro spet popravijo. Pa saj ja ne delajo škode.

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. maj 2011 13:02

jade je napisal/a:

 Jaz imam v vrtu polno mravelj, pa me nič ne moti, bolj jih po moje motim jaz, ko kaj okopavam, pa jim malo podrem domovanje, ampak ga hitro spet popravijo. Pa saj ja ne delajo škode.
jade

Skorajda res ne, razen, če nam zaradi gojenja uši ne priskrbijo množic uši na rastlinah. Pa tega ne počnejo vse mravlje. Mene tudi posebej ne motijo, v vrtu, ki je vsaj malo podoben naravnemu okolju, je normalno, da se najde marsikakšna žival. Sterilni vrtovi in okolice hiš pa so meni tuji, umetni in nenaravni.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. maj 2011 15:40

OK sej na vrtu tudi mene ne motijo, je pa hudič, ko začenjo plezati po stenah in v prostore. Tko da niso tako nedolžne in ni da bi si človek zatiskal oči pred njimi.

hedonist

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

13. maj 2011 14:46

drejcek je napisal/a:

Poleg uporabe kemije, kot so nasveti pred mojim, lahko tudi privabiš ptiče in slepce v vrt, pa bodo mravlje zelo hitro selile domovanje

Drejček

 

jaz imam ptice, slepce, smokulje in martinčke - pa je mravelj še vedno čist preveč

zadnjič sem opazila, da mi ena dalija ne raste tako kot ostale, sem jo izkopala in med gomolji nadem mravljišče.... pod vsakim večjim kamnom isto... 

 

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

13. maj 2011 20:08

joj mravlje¨

Imajo veliko gnezdo pod češnjo od tam so začele lesti v stanovanje in sedaj še na vrt.......mogoče bodo še kam.....

ham-njam

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. maj 2011 17:15

Ne morem si pomagati, da ne napišem nasveta, ki sem ga neko nedeljo dopoldan slišala na valu 202,se mi zdi, da je bila oddaja Vsi ljudje vse vedo.

Tam je neka ženska svetovala, da se s šolsko kredo nariše črta, potem pa mravlje ne grejo čez.

Probajte, jaz sem si tudi z beljakom namazala " mozartove lakste čevlje". Tudi morate poskusit

F r i n a

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

15. maj 2011 12:41

frina je napisal/a:

..., da se s šolsko kredo nariše črta, potem pa mravlje ne grejo čez.

F r i n a

 

mogoče ne gredo v stanovanje.... kakao pa naj po vrtu rišem s kredo? pa še dež izpere vse od krede od cimeta,... obstaja tudi "vaba za mravlje", pa moje mravlje očitno ne nasedaja več na te fore

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. maj 2011 17:23

Ja, je treba imet neko mejo. Če hočeš "eko" vrt, se moraš pač sprijazniti s prebivalci, ki ti niso vedno nujno po meri. Če imaš pa vrt po meri, to pač pomeni, da nimaš neželenih prebivalcev. Imaš pa zato "sterilen" vrt, ki je tak zaradi množične rabe .....cidov. Drugače ne gre.

Še to: mravlje od mravelj se razlikujejo. Tukaj si lahko ogledate nekaj vrst, morda je katra tudi na vašem vrtu.

rimljanka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

18. maj 2011 14:42

Ste že poskusili s pepelom?

andreja m

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

21. maj 2011 8:20

za na vrt ne vem,vem pa kako se jih znebiti v stanovanju.Namažeš tla po katerih hodijo z limono in mravlje  kar izginejo.Izgleda ,da jim limona ne odgovarja

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti