Sokovnik powej juicer

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

14. jan 2004 20:06

Mene pa zanima koliko sadja (različnega) rabite za 1 liter soka. Pri nas namreč spijemo po nekaj litrov soka dnevno. Ker moji fantje ne marajo kupljenih sirupov za sok, kupujem MultiSolo in Ledeni čaj. Morate priznati, da zadeva ni poceni, zato že nekaj časa iščem rešitev. Tudi jaz sem že gledala sokovnik, ker pa nimam izkušenj z njim se ga ne upam kupiti. Zato me zanima koliko soka dobite iz npr. 1 kg pomaranč ali kakega drugega sadja? Ali sokovom dodajate sladkor ali Natreen itd. Lp, Keka

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

15. jan 2004 8:28

če pri vas popijete več litrov soka dnevno je to že nacejanje, sploh pa če pijete umetne pijače.Nek zdravnik je naredil preizkus pri otrocih, ki so se zelo radi nacejali z umetnimi sokovi in raznimi kolami...staršem teh otrok je naročil, naj umaknejo vse sokove,kole,sirupe in jim ponudijo navadno vodo...ne boste verjeli, poraba tekočine se je zmanjšala za 57%, kar pomeni, da se otroci nacejajo, samo zato, ker je pijača sladka. Jaz sem kupil POWER JUCER in sem z njim zelo zadovoljen.Res pa je, da pri nas ne pijemo čistega sadnega soka, ker je premočan, ampak dodamo toliko vode, da iz kg sadja dobimo 1 liter tekočine z dodatkom vode.Ne dodajamo nobenega sladila, ker je kljub temu precej sladek za naše razmere.In tudi soka ne pijemo čez celi dan, ampak samo dvakrat na dan in sicer zjutraj in popoldan, sicer pa pijemo zdravo vodo, ali nesladkan ohlajen čaj. Valter

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

15. jan 2004 9:28

Hej Keka! Ni poceni in ni zdravo. Multi sola in ledeni čaj sta po mojem skoraj najslabša možna izbira od vsega. Vsebujeta kup barvil, še zlasti multisola, cel kup konzervansov, arom, sladkorja in še kaj. Jaz sem mojim otrokom nekaj časa kupovala 100%sokove, pa mislim ta tudi to ni dosti boljše od vaše izbire. Potem sem jih navadila na vodo. Najprej sta se upirala, potem smo kupili tisti avtomatek z balonom in si pridno točita vodo. Drugače si stiskamo veliko pomaranč, limon, grenivk na navadnem električnem ožemalniku za agrume. Iz dveh velikih pomaranč dobiš skoraj 2 deci soka. Če bi hoteli tega soka popiti na litre, bi verjetno morali imeti kar nasad orenževcev Povem vam, najboljša je voda in vmes naravni sokovi. Malo bo trajalo, da se bodo navadili na vodo, še zlasti ker so navajeni na izredno močne okuse umetnih pijač, ampak bodite vztrajni pa bo. Sokovnika še nimam, razmišljam pa o nakupu. Lep pozdrav!

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

15. jan 2004 11:37

Hm, OK, saj vem, da Keka ni želela, da jo "učimo" in ji pridigamo, ampak nekaj litrov sole in lčaja na dan je pa res preveč... Pri nas enostavno ne kupujemo sladkih pijač (če ni doma, ne moreš piti). Mama nas je učila, da če smo žejni, potem bomo po sladki pijači še bolj. In pijemo vodo. Pred Božičem smo kupili karton (12 l?) naravnega pomarančnega soka (no, obiskom je vendarle treba ponuditi kaj drugega kot vodo, čeprav jo skoraj vsi pijejo) in še zdaj imamo 5 litrov soka... (po skoraj enem mesecu). No, voda gre pozimi malo manj v promet kot poleti, zato pa spijemo veliko nesladkanih zeliščnih in sadnih čajev.

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

15. jan 2004 17:54

Najprej bi se vsem lepo zahvalila za nasvete in opozorila. Strinjam se z vami v sem kar ste mi našteli. Jaz osebno pijem samo čisto vodo, ker sladkih sokov ne maram. Tako sem tudi svojo družinico poskusila navaditi na marsikaj drugega, od čajev naprej, pa ni šlo. Problem je v tem, da nimam majhnih otrok ampak sina, ki je star 20 let in sam odloča kaj bo pil (moram priznati, da me zelo veseli, da so to samo sokovi, pa čeprav umetni) in pa moža, ki je star 60 let in mora dnevno popiti vsaj 2 litra tekočine zaradi ledvičnih kamnov, ki jih je prebolel. Verjemite mi, da tudi njemu ne morem "komandirati" kaj bo pil ( tudi tu sem zelo vesela, da so to samo sokovi ne pa kaj drugega). Če je že kdo od vas videl kako zgleda človek, ko ima napad ledvičnih kamnov mi bo verjel, da se od takrat naprej vsi trudimo spiti čim več tekočine dnevno. Samo čiste vode pa ne mara nobeden razen mene. Zato sem tudi zagreta za sokovnik, kjer bi naravni sok mešala z vodo in vsaj tako poizkusila zmanjšati porabo teh sokov. Upam, da vam nisem preveč zatežila s svojimi težavami, vsekakor mi to ni bil namen. Hvala še enkrat za nasvete. Lp, Keka

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

19. jan 2004 10:09

od česa pa nastanejo ledvični kamni??????????? sveže sadje-sok iz svežega sadja je odlična zadeva, namreč "voda" v sadju je naravno DESTILIRANA, upam da razumete kaj to pomeni ... Valter

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

19. jan 2004 15:42

Že nekaj dni sledim vašim pogovorom o sokovniku, tako da me je (po nekaj letih!) zagrabilo, da sem potegnila tudi svojega iz "arhiva". Z leti se nabere ogromno raznih strojčkov, žal pa ni prostora za vse v moji kuhinji, tako da malo menjam, pa tudi na kaj pozabim. Sedaj pa ugotavljam, da moj 13 let star AEG sokovnik odlično funkcionira! - hvala vam! Naredila sem tudi preizkus: iz 2 kg že olupljenih pomaranč sem dobila 1,5 litra soka. Če je to veliko ali malo, ne vem, verjetno je odvisno od sočnosti pomaranč. Cena za 1 kg je bila danes 129,00 sit. Strinjam se, da je sok dovolj sladek in močan, da se lahko malo razredči z vodo. Torej se splača, cenovno in predvsem zdravstveno. Še na nekaj bi spomnila, kar verjetno že veste: kadar delam jabolčni sok, uporabim tudi jabolčno kašo. Iz nje naredim odlično čežano, tisti pa, ki imate majhne otroke, jo lahko mešate s piškoti, medom... Ima kdo kakšen nasvet za dobro kombinacijo sokov, lahko tudi zelenjavnih? Na kakšen način uporabljate peso? Surovo? Lep pozdrav in na zdravje s sokovi! Gabriela

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

21. jan 2004 19:21

Vsem en lep pozdrav! Reklama res naredi svoje! Danes sem poklicala na brezplačno številko od top shopa. Sem radovedna in verjetno sem operaterja na drugi strani spravila v zadrego saj je bil nekaj sekund tiho. Ali ste vsi, ki se navdušujete nad power joucerjem pomislili sledeče: ali ima strojček kot je običajno vsaj enoletno garancijo in ali je zagotovljen servis? Ne boste verjeli ni ne enega ne drugega! Operater me je po nekaj sekundah premora skušal prepričati, da izdelek lahko vrnem v dveh tednih - kot da ni razumel kaj je to garancija! Na koncu mi je zaupal da "žal" ne nudijo nikakršne garancije in tudi servisa ne! Ste kdaj pomislili da vam izdelek za katerega odštejete 36.000 sit "crkne" po npr. treh tednih uporabe - nič lepo se boste sprijaznili s tem da ste naredili še eno slabo naložbo. Sama si bom vsekakor omislila sokovnik z garancijo in zagotovljenim srvisom. Sicer pa se naj vsak odloči sam. Želim vam, vsek ki imate omenjeni sokovnik, naj vam dela večno - le tako se vam je nakup izplačal. Lp Petra

sladkosned  

član od: 22.12.2003

sporočila: 2

21. jan 2004 20:38

Ja saj tale TV prodaja je v večini primerov en velik nateg.Zato pa drži pravilo: če ima osel denar trgovec trži.Brez garancije ne kupujem ničesar.Se ne splača. Franjo Strmšek

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

22. jan 2004 9:19

to sploh ni res, servis za POWER JUCER je v Kopru tel št. 05-66-44-882, ali na naslovu STUDIO MODERNA-Kolodvorska 9-6000 KOPER...tudi po pošti ga lahko pošljete z rumeno nakaznico in vam denar za poštnino vrnejo...prosim ne lagat in delat anti propagande za ta izdelek ki je eden redkih zelo dober in uporaben Valter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti