Kaj poslušamo

neznan uporabnik

20. apr 2011 12:09

JJ, welcom to club. A ti bi hopsala vse tri tam na posnetku al kak?

 

Multi

multivitamin

neznan uporabnik

20. apr 2011 12:13

Jah, japaja, si narobe zbiraš. Ti pa tisti paradajzer vseeno prnesen, če želiš.

 

Multivitamin

multivitamin

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. apr 2011 12:15

Multi, ti potrebuješ pomoč, ki ti je tale forum ne more dati. Zato ga ne zlorabljaj. Estás advertido.

Vendelina jr.

neznan uporabnik

20. apr 2011 12:18

Joj Vendelina, ne mene preizkušat kok zmorem al ne. Daj ti sama sebe. In potem bova dobra pen frienda.

 

Multi

multivitamin

neznan uporabnik

20. apr 2011 12:19

Okej, Multivitamin, sem si zamislila, da se moram peljat v Madrid.

In zdaj?

 

(pa glej da ne boš na koncu spet vse poste brisal press)

japaja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. apr 2011 12:22

Ojej. Jaz se pa strinjam z Vendelino, posebej če pomislim na kulinariko. Ne samo doma, tudi med prijatelji, kadar gre za hrano, hitro zdrsnemo v romanske vode, včasih z besedami, še večkrat s sintakso.

Imam prijateljico, ki je DOC Blejka, živi pa v Ljubljani. Takole me pokliče, če sem kje blizu:

Sem vrgu pašto, ej. Dej se videt, hitr.

Za moje tete, strice in bratrance po romanski strani sem tesoro. Žal samo zanje, za tako slovito slovansko razčustvovano sorodstvo sem žal samo una.

So pa jeziki, ki so primerni za vse kaj drugega, kot za sanjarjenje o ljubavi in kosilu.

Moj nonič, bivši oficir K&K, je v penziji svoji vojski vnukov in kužkov poveljeval izključno po nemško, kar je bil očitno tudi jezik za skrivnosti, saj so se starejši v njem menili o stvareh, ki niso bile za otroška ušesa.

Latinščina je bila pa pri nas jezik za prošnje, pritožbe in zahteve. Za vsako oslarijo, ki jo je nono uspel nadzorovati (ključ za vhodna vrata, dovoljenje za prihod domov po enajsti uri itd.),smo morali vprašati v latinščini. Jaz sem ključ za dvoriščna vrata dobila šele pri dvajsetih, pa ne zaradi obvladovanja slovnice, ampak ker se noni ni več ljubilo vstajati in odpirati sredi noči.

Jeziki so res nekaj sijajnega, pred tedni sem gledala 8. nadstropje na hrvaški TV, gostje in tema so bili Bosanci, med njimi božanski Tarik Filipović. Poglejte si to oddajo.

Ampak eni jeziki, tudi romanski so pa res kar hudo dramatični.

Mi pride na misel tenedor, vilice.

 

 

nola

neznan uporabnik

20. apr 2011 12:26

Ma Japaja. V Madrid se gre tako, da se najprej kupi letalska vozovnica. Lahko greš tudi peš al pa z vlakom. Zaj, če maš dnar si vozovnico kupiš sam. Dvakrat letno, morš bit pa premožen, sponzoruša al v tej vrsti naprej. Madrid je lepo mesto, ni pa določena poznavalka Iberja omenila Bilbao. Če se že ma za Lady, je obisk Bilba, več kot iber. No, toliko o Iberiji.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti