Apno/lime/ca(oh)2

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

tema odprta - 15. mar 2011 17:44 | ogledi: 8.574 | odgovori: 3

V nekaterih (predvsem ameriških) receptih sem zasledil uporabo t.i. pickling/slaked lime oz. kalcijevega hidroksida.

Predvidevam, da je naš izraz "nekakšno" apno ampak ne vem, kje bi dobil takega, ki bi bil za kulinarične namene ? Ne vidim se, da bi ga postrgal iz lopate nekega gradbišča torej iščem nekaj "višje" kvalitete. Zasledil sem, da imajo Američani "food grade pickling lime" (http://store.mrswagesstore.com/mrswagpiclim.html) medtem, ko pri nas tega nisem našel.

Imam kdo kakšno idejo kje bi lahko dobil to zadevo ? Hvala.

Mirjan

Temo je spremenil(a) Mirjan dne 15. mar 2011 17:44

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

15. mar 2011 17:51

V lekarni. Kot lahko kupiš medicinsko oglje, da ne greš lizat dimnikov, prodajajo tudi kalcijev hidroksid v tabletah, da ni treba hodit do bližnjega gradbišča.

Hvala za opozorilo, nič nisem mislil, ko sem pisal; namreč, bo držalo, gre za kalcijev hidroksid, apnenec je malo preširok pojem. Ne glede na to, človeškemu organizmu sprejemljiva oblika se da kupit v lekarnah, kot dodaten vir kalcija.

LP



Drejček

Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 15. 2011 19:37

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

15. mar 2011 19:16

pickling lime je kalcijev hidroksid in NI apnenec, za božjo voljo, drejček, od kod ti ta ideja? Mogoče ga res dobiš v lekarnah, ampak karkoli že nameravaš početi z njim, stvar potem res temeljito operi, preden jo daš v usta! Preberi si še kaj tule: http://www.practicallyedible.com/lime-chemical Lep pozdrav, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti