Večerja

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

17. maj 2013 11:31

Ja to so testenine, evo vam je že mišzmoke vse obrazložila.

Meni so zelo dobri, pa še sveže dobim.



irena66

Sporočilo je spremenil(a) irena66 dne 17. 2013 11:32

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. maj 2013 12:02

verjamem da so dobri, kaze da bodo taki in drugacni "makaroni" v mojem letosnjem kulinaricnem planu

p.s. pri nas so bile vse testenine itak makaroni

"Stressed is desserts spelled backwards!"

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. maj 2013 6:40

Danes:
Motovilec z jajčko. 

Joj kako se že veselim. Taka lahka večerja, MONETTI in čaj z domačimi keksi za posladek!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

18. maj 2013 8:00

Pri nas pa včeraj kuhal oziroma pekel mož. Kalamari na žaru in sardelce.

Zraven pa še topel kruh.

Bilo zelo dobro, sam ni tako lepo dekorirano kot pri ežoju.

irena66

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

18. maj 2013 9:27

Včeraj smo bili na obisku pri moževi teti, kjer smo doživeli koruzne žgance z ocvirki. Jedla sem to prvič v življenju, pa zagotovo ne zadnjič. Pri nas je bila vedno navada potopiti koruzne žgance v belo kavo ali v mleko.

Balenka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

18. maj 2013 15:13

Vendelina jr. in mamamija, kje sta bili takrat, ko smo se mi ženili. Nam so vedno razlagali, da gre ljubezen skozi želodec, pa ubogaj, pa pridna bodi, pa pucaj in šparaj! Vse to pod budnim očesom obeh starih mam.

Če nimam časa za kuhanje večerje, skuham kosilo tako, da stvar, ki se jo da pogreti, ostane še za zvečer s kakšnim dodatkom. In jedi izbiram po možnosti tako, da se drugi dan nekaj od že kohanega ponovi. Tisto razdelim,  čim hitreje ohladim in dam v hladilnik.

Katrca11

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

19. maj 2013 15:39

Pri nas pa včeraj tako kot vsako soboto, po moje že skor ene 15 let pica.

irena66

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. maj 2013 18:43

Katrca11 je napisal/a:

Vendelina jr. in mamamija, kje sta bili takrat, ko smo se mi ženili. Nam so vedno razlagali, da gre ljubezen skozi želodec, pa ubogaj, pa pridna bodi, pa pucaj in šparaj! Vse to pod budnim očesom obeh starih mam.

Če nimam časa za kuhanje večerje, skuham kosilo tako, da stvar, ki se jo da pogreti, ostane še za zvečer s kakšnim dodatkom. In jedi izbiram po možnosti tako, da se drugi dan nekaj od že kohanega ponovi. Tisto razdelim,  čim hitreje ohladim in dam v hladilnik.



Katrca11

 

Na koncu prvega stavka manjka smeško , kajne?

Vidim, da si šla brat nazaj.

Meni so sicer tudi pojasnili, da gre ljubezen skozi želodec, nekaj so govorili tudi o pridnosti, a sem pravi čas dobila v roke knjigo Pridne punce pridejo v nebesa, poredne pa povsod, in ker sem po naravi bolj potepuh, sem temu primerno ravnala. Sem bolj za tuzemljske zadeve kot čakanje na tisto, kar se obeta pridnim puncam. Malo heca, a ne daleč od resnice. Z dobro organizacijo in z razumevanjem družine gre vse. Nihče ni nikdar lačen, eni drugim ustrežemo ko se le da, vse se lepo dogovorimo ... je pa res, da nikdar nisem kaj veliko kuhala na zalogo in zamrzovala, ta način nam nekaklo ni "sedel".

Zdaj sem v fazi, da zjutraj za moža nekaj pripravim, kakšno zelenjavo z malo mesa ali brez, s testeninami, ajdovo kašo, kus kus, očistim solato in to je to. Ko pa vem, da grem lahko iz službe istočasno z njim, potem kak hiter obrok prirpavim, ko prideva domov.

Tako da nekaj ljubezni gre še vedno na sveže skozi želodec, o pridnosti ne izgubljamo več besed, otroci so odrasli, ob vikendih pa še vedno izpolnujem želje. Danes je bila bučkina juha s sladkim krompirjem, potem pa polnjene trotilje in pasiran črn fižol. So si zjutraj to zaželeli in smo prirpavili, zdaj pa do prihodnjega vikenda mir!

mamamia

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

19. maj 2013 23:06

Drži mamamia, smeško  bi pasal zdaj na konec, takrat pa bolj .

Katrca11

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. maj 2013 6:17

Včeraj:
Fižolova mešana soljatka

Danes:
MaxxDessert panna cotta proteini z LOŠKO ALBUMINSKO SKUTO  (seveda TETKA SKUTA še vedno na PRVEM MESTU) in cimetom.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti