Gospodinjstvo, delovni zvezek 5

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

tema odprta - 3. mar 2011 21:57 | ogledi: 9.407 | odgovori: 16

Pozdravljeni;

Imamo problem, ki se glasi :MAPA VZORCEV !

Ker sin nima delovnega zvezka za gospodinjstvo, sploh ne vemo kako naj bi mapa vzorcev zgledala.

Zasledila sem, da je v delovnem zvezku prikazan vzorec, kako naj bi to zgledalo. Če ima morda kdo ta delovni zvezek, in mu, oz ji ne bi bilo težko poskenirat tega vzorca, bi nama zelo olajšal delo.

Upam, da sem razumljivo napisala, hvala za pomoč in veselega pusta hrusta!

gaja 1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. mar 2011 23:23

A v razredu nima noben???

Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2011 8:19

Pošlji naslov.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2011 8:22

Ampak ne razumem, kako lahko sploh funkcionira, brez delovnega zvezka??????? In - ali v šoli nimajo kopirca??? Nima nobeden od sošolcev del. zvezka?????? Uh, kam gre to šolstvo!!!!!!!!!!!!!!!!

lp

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. mar 2011 8:42

gaja 1 je napisal/a:
Pozdravljeni;
Imamo problem, ki se glasi :MAPA VZORCEV !
Ker sin nima delovnega zvezka za gospodinjstvo, sploh ne vemo kako naj bi mapa vzorcev zgledala.
Zasledila sem, da je v delovnem zvezku prikazan vzorec, kako naj bi to zgledalo. Če ima morda kdo ta delovni zvezek, in mu, oz ji ne bi bilo težko poskenirat tega vzorca, bi nama zelo olajšal delo.
Upam, da sem razumljivo napisala, hvala za pomoč in veselega pusta hrusta!

gaja 1

Mislim, da ima tvoj sin problem in ne ti. Daj mu to vedeti.

Atina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. mar 2011 8:51

Atina je napisal/a:

Mislim, da ima tvoj sin problem in ne ti. Daj mu to vedeti.

Atina
Glej, če je fant v osnovni šoli (kar sklepam glede na predmet), potem je njegov problem mamin problem, ker je še mladoleten. In če mu mama ni kupila delovnega zvezka, potem je to tudi njen problem. Pa ne mislim nič obsojat, sam Atini razlagam JanisJoplin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. mar 2011 9:17

No, JJ, tule pa nimaš nujno prav. Tudi po mojem mnenju bi moral petošolec pač že sam vedeti, kaj potrebuje (najbrž ni potreboval prvič v tem šolskem letu delovnega zvezka ta teden, no. (Če pa, potem tak zvezek res nima smisla.).

V zapisu je dvakrat podčrtana beseda NAMA. Ne poznam razmer, ampak, mislim, da je delo domačih nalog delo učenca, starši pomagajo, če že, pregledajo opravljeno delo, kaj svetujejo, NIKOLI pa ne delajo nalog. Vsaj moj pogled je tak. Kako naj se sicer učenec nauči samostojnega dela?

Mladoletni pa so otroci tja do tretjega, celo 4. letniak srednje šole in upam, da niso ves ta čas za take reči odgovorni starši. Vsaj v normalnem svetu ne, no. Malo je pa le treba razmejiti med tem, kaj je res odgovrnost staršev in kaj ni. Starši do odgovorni, da pošiljajo otroka v šolo, da pa otrok v šoli dela - za to pa je odgovoren on sam. 

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. mar 2011 10:39

Mene pa zanima, zakaj nimata delovnega zvezka? Če se ne motim, je tako, da če je problem v denarju oziroma da starši zvezka ne morejo kupiti, poskrbi za to šola (vsaj tako je bilo na naši šoli).

Navsezadnje pa se da v delovni zvezek pogledat tudi v knjigarni.

Mamamia

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. mar 2011 11:19

rimljanka je napisal/a:

No, JJ, tule pa nimaš nujno prav. Tudi po mojem mnenju bi moral petošolec pač že sam vedeti, kaj potrebuje (najbrž ni potreboval prvič v tem šolskem letu delovnega zvezka ta teden, no. (Če pa, potem tak zvezek res nima smisla.).

V zapisu je dvakrat podčrtana beseda NAMA. Ne poznam razmer, ampak, mislim, da je delo domačih nalog delo učenca, starši pomagajo, če že, pregledajo opravljeno delo, kaj svetujejo, NIKOLI pa ne delajo nalog. Vsaj moj pogled je tak. Kako naj se sicer učenec nauči samostojnega dela?

Mladoletni pa so otroci tja do tretjega, celo 4. letniak srednje šole in upam, da niso ves ta čas za take reči odgovorni starši. Vsaj v normalnem svetu ne, no. Malo je pa le treba razmejiti med tem, kaj je res odgovrnost staršev in kaj ni. Starši do odgovorni, da pošiljajo otroka v šolo, da pa otrok v šoli dela - za to pa je odgovoren on sam. 

rimljanka
Strinjam se z mamamia. Kakor se spomnim, smo mi v osnovni šoli dobivali sezname, kaj potrebujemo za pouk za vsak predmet in seveda je odgovornost staršev, da te stvari kupijo. Ne rečem, lahko kupijo zadeve otroci sami, ampak starši morajo preveriti, ali ima otrok vse potrebno. In mislim da problem ni v tem, da ni naredil naloge, ampak v tem, da nima delovnega zvezka. Nikjer pa nisem napisala, da bi moral kdo namesto otroka delati domačo nalogo, ker se mi to ne zdi prav. JanisJoplin

ALJA3  

član od: 14.7.2007

sporočila: 39

4. mar 2011 11:33

Kaj pa če ne potrebujejo delovnega zvezka????? Jaz imam tudi hči v petem razredu in za gospodinjstvo NE potrebujejo delovnega zvezka.Imajo samo učbenik in pa mali zvezek. ALJA3

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. mar 2011 11:44

Potem pa učitelj ne sme zahtevati, naj naredi nekaj, česar slika je v delovnem zvezku, ki ga ne potrebuje. Oz. bi moral zadolžitev razložiti tako, da ni potrebno pogledati v delovni zvezek. JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti