Zanimiv predlog

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. mar 2011 3:13

fat_panda, daj zaupaj nam svoja leta... lahko tudi opisno, če se ti ravno ne ljubi v "podrobnosti".

 

Meni je bila pasta na drobtinah vedno obupna.  Za tako rekoč enako ceno prepražiš nekoliko žajblja na žlici masla, dodaš polžke in neoliko vode, v kateri so se kuhale testenine. Po želji par kapljic limoninega soka. Parmezan ni nujen, je pa zažaljen. Zraven skleda solate, ki je verjetno najdražji del obroka, če jo moraš kupiti.

 

Še tole: Moja dobra znanka je viganka (niti medu ne je), a je kljub temu "obese" oz. dosti predebela za svojo višino. Poleg tega poznam še nekaj vegetarijenacev, ki prav tako bijejo borbo s težo. Če si vegetarijanec ni nujno, da si tudi suhec.

 

Vanja

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

9. mar 2011 10:53

Fat-panda nam je že zaupal da ima 22 let.

banana130

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

9. mar 2011 11:05

Zelo okusno je tudi tole: na maslu postekleniš čebulo, dodaš na koščke narezan paradižnik, baziliko in origano, malo pokuhaš in primešaš kuhanim testeninam. Zraven pa skledo solate, regrata, ...



peter

Sporočilo je spremenil(a) ibiza dne 09. 2011 11:09

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

9. mar 2011 11:08

Zelo radi imamo tudi juhe: na olivnem olju popražiš korenček, bučke in šparglje, zaliješ z vodo ali juho in pokuhaš. S paličnim mešalnikom zmiksaš, dodaš origano in timijan, soliš in še malo pokuhaš. Juha je lahko tudi zelo gosta. Malo pred koncem kuhanja - ene 3-5 minut- lahko dodaš še špargljeve vršičke. Mmmmmmmmmmm...

peter

fat_panda  

član od: 28.2.2011

sporočila: 21

9. mar 2011 22:24

Peter mi je naredil lušte z regratom...hvala-hehehe danes sem jedel preprosto rižoto z zelenjavo in pa veliko skledo zelene solate...ni se mi dalo, kajti vleklo me je na sonček:))) drugače pa sem ugotovil, da zelo skupaj pašeta melona in sir:)) fat_panda

fat_panda  

član od: 28.2.2011

sporočila: 21

9. mar 2011 22:28

Vanja_v_ZDA saj ne težim k temu da bi izločil meso in postal vegetarjanec...ampak preveč mesa človeku škodi...enostavno rad bi se bolj uravnoteženo prehranjeval...in če zaideš v takšne skrajnosti kot je tvoja prijateljica je resnično žalostno, oz. bolje povedano, nepravično da ima probleme s težo. in pa hvala za recept:)) fat_panda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti