Zanimiv predlog

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. mar 2011 14:58

Ampak meni pa še vseeno ni nihče odgovoril o stročnicah kot o beljakovinskem živilu  .

lp

cervus

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

3. mar 2011 15:15

Sama imam alergijo na gluten in prvič slišim, da obstaja brezglutenska pira. Pira je pšenica in strogo odsvetovana pri bolnikih z alergijo na gluten.Obstaja zgolj brezglutenska moka! Dovoljena pa je koruzna, riževa ali ajdova moko. Čičerika je odličen vir beljakovin in super nadomestek mesu. Iz nje so odlični polpeti, enolončnica, namaz ali pa solata. Jaz osebno jo obožujem. Glede riževih vafljev pa takole: so odlični za shujševalno dieto na dolgi rok pa vam iz lastnih izkušenj povem, prenaješ se jih kot vseh brezglutenskih živil. Sploh tisti, ki smo v odrasli dobi ugotovili alergijo in smo bili vajeni običajne hrane. Se pa ne strinjam, da so oh slabi za dieto, le količino je treba prilagoditi!!! Z njimi se da prav lepo hujšat- meni osebno je bolj všeč krožnik riža, testenin ali krompirja z zdravo zelenjavo in seveda z solato. Sem pa mnenja, da na dolgi rok moraš najdi en osebni način prehranjevanja, saj se po vsakem dolgem odrekanju želja po hrani podvoji, če si bil prej na njo navajen.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. mar 2011 15:28

Trixi je napisal/a:
Sem pa mnenja, da na dolgi rok moraš najdi en osebni način prehranjevanja, saj se po vsakem dolgem odrekanju želja po hrani podvoji, če si bil prej na njo navajen.
Točno tako, Trixi, točno tako. Zato nima smisla posegati po radikalnih dietah, kjer se odpoveš večini stvari, ki si jih bil navajen jesti dotlej (razen če ne gre resnično za nujne zdravstvene razloge), ker se enostavno ne bo dalo zdržati. Pri hujšanju - če je treba izgubiti veliko teže - "zdržati" namreč ne pomeni 3 mesece stradanja,drugačen ampak način življenja za vse večne čase. Tudi najbolj pregrešna stvar ti ne bo uničila ne zdravja ne hujšanja, če si jo privoščiš resnično tu in tam in resnično po malem, pa to seveda upoštevaš pri splošnem načinu prehranjevanja - recimo košček torte za rojstni dan spada pač v tradicijo, OK, ga lahko poješ in pri tem uživaš brez slabe vesti, ampak poješ ga za večerjo in ne po večerji. To te pač ne bo pokopalo, če se sicer prehranjuješ zdravo. Zato le po pameti in počasi; če se ti 30 kil viška nabila počasi 10 let, potem ne pričakuj, da bodo šle dol v 3 mesecih, pa naj razno razni guruji obljubljajo še take magične učinke svojih napojev in postopkov. Lep pozdrav, Sonja

fat_panda  

član od: 28.2.2011

sporočila: 21

3. mar 2011 15:40

[/citat] Pri hujšanju - če je treba izgubiti veliko teže - "zdržati" namreč ne pomeni 3 mesece stradanja,drugačen ampak način življenja za vse večne čase. [/citat] k temu jaz osebno težim fat_panda

fat_panda  

član od: 28.2.2011

sporočila: 21

3. mar 2011 15:48

DAN 4 Filana paprika z bučkami in rižem V bistvu me je sram povedat, da včasih pogledam oddajo Dobro jutro...no in tam so povedali, da je vredu, če zelenjavo, če jo že pripravljamo, pojemo na pol surovo...no in danes sem to poskusil in ni slabo...malce "hrstka" ko vgrizneš:P v glavnem...skuhamo riž, v drugi posodi popečemo celo papriko...odstranimo samo vrh s pecljem in semena...da bomo lahko nadevali...popražimo tudi bučke, ki sem jih jaz osebno narezal na kocke...no potem enostavno bučke in skuhan riž zmešamo skupaj in nafilamo pečene paprike. in je to to...meni je bilo dobro... -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- je opcija, da paprike, ki so popečene, namažemo z česnom...tega si jaz danes nisem mogo privoščit...ampak je resnično dobro. tisti ki pa imate radi sir, oz. ga lahko jeste, pa ga lahko dodate v mešanico iz riža in bučk...je tudi zelo dobro. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- na foromu se ful razpravlja o tem če imam prav ali ne...me ne moti...če kdo ve kaj bolje od mene ali ima kakšen predlog...z veseljem poskusim...konec koncev verjamem da je vsaj polovica članov in članic tukaj starejša od mene( 22)...tako da ne zamerite moji nevednosti glede kulinarike...sploh ker sem moškega spola in je že dejstvo da si sam kuham veliko priznanje...razmišljam da bi sam sebi podelil kakšen pozlačen kipec v smislu Viktorjev ali Oskarjev...moj bi se lahko imenoval Jamie ( Jamie Oliver):P:P lp fat_panda

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. mar 2011 15:59

@elaphus: sem ti že včeraj odgovarjala, pa mi je kompjuter zmrznil, ravno ko sem napisala približno isto kot Nasja o "brezglutenski" piri in krvnih skupinah (dve strani nazaj). Ne samo soja, tudi druge suhe stročnice vsebujejo precej beljakovin - na primer sušene grahove polovičke (iz katerih pri nas kuhamo odlično kremno juho in pripravljamo dober pire precej strupeno zelene barve) jih imajo menda okrog 20-25% suhe teže, porcija suhih stročnic za eno osebo je 70-100g, s čimer pokriješ tretjino do polovico dnevnih potreb beljakovin, zlasti če jih kombiniraš še z živalskimi beljakovinami; zraven dobiš še precej vlaknin in kar nekaj mineralov in vitaminov. Primerljivo, čeprav malo manjšo količino beljakovin imajo nekatere (ne vse) vrste suhega fižola in sušen bob. Glede na to, da moraš za podoben vnos beljakovin pojest spodobno porcijo mesa, na primer 150g pustega piščanca, si po mojem suhe stročnice kar pošteno zaslužijo naziv beljakovinskega živila. lp, proxima

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 16:13

fat_panda je napisal/a:
V bistvu me je sram povedat, da včasih pogledam oddajo Dobro jutro... fat_panda
Haha, to pa je nekaj sramotnega meni se zdi to zelo kvalitetna oddaja in imajo zelo zanimive teme! Tko da mene nikakor ni sram da kdaj vsaj kakšen del pogledam JanisJoplin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. mar 2011 16:35

Kot pravijo trijededi.com - na svetu je več diet kot debelih ljudi ...

 

mamamia

mamamia

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

3. mar 2011 20:02

JanisJoplin je napisal/a:
fat_panda je napisal/a:
V bistvu me je sram povedat, da včasih pogledam oddajo Dobro jutro... fat_panda
Haha, to pa je nekaj sramotnega meni se zdi to zelo kvalitetna oddaja in imajo zelo zanimive teme! Tko da mene nikakor ni sram da kdaj vsaj kakšen del pogledam JanisJoplin
dobro jutro je krasna oddaja! ena izmed bolj kvalitetnih na rtvslo ... tunna http://titabota.blogspot.com/

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2011 20:23

So že dekleta pred mano povedala vse o oddaji Dobro jutro. Sramuješ se lahko le, če kaj ukradeš in da ne naštevam narediš kaj takega, kar ni prav. In ve se, kaj ni prav. Če pa gledaš imenovano oddajo se pa kvečjemu kaj naučiš in kaj novega izveš.

Jaz ti želim vso srečo in veliko vztrajnosti na tvoji novi poti. Veliko boš naredil zase, če boš vztrajal. Debelost ni nezaželena samo z estetskega vidika, ampak predvsem z zdravstvenega. Diabetes, srčne bolezni, pa saj so to tudi že pisale predhodnice. Si premlad, da bi se prepustil in kmalu zbolel!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti