Ema 2011

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. feb 2011 10:54

Sem si vzela čas in preposlušala izseke skladb (nekaterih nisem mogla do konca ) ter zapisala prve vtise, ki vam jih posredujem: Sylvain & Mike Vale feat. Hannah Mancini: Groza, nisem zdržala do konca. Pa še nekaj se sprašujem - zakaj tako dolgovezno in komplicirano ime mogoče vejo, da je skladba slaba, pa hočejo z imenom fancy izpast al kaj? Tabu: še kar v redu, ampak zelo povprečno, imajo druge svoje komade dosti boljše. Leloojamais: kot bi mačka za rep vleku (to je bila prva misel, ki se mi je utrnila) - ne morem poslušat do konca. Rock Partyzani: končno nekaj všečnega, nekaj udarnega, izstopajočega, nekaj kar ostane v spominu. Z užitkom bi poslušala še več Time to time: balada... ampak taka povprečna, če ne celo podpovprečna. Feliks Langus: za moj okus preveč elektronski zvok, ni slab komad, ampak preveč običajen. Maja Keuc: veliko razočaranje, glede na to, da je odlična pevka, ima resnično slab komad, čisto kaotičen. Prva misel: kr neki April: Obupno. Za v disko po najmanj 3eh juice-vodkah... najmanj! Nina Pušlar: Vokal lepo pride do izraza, simpatičen komad, ampak nič posebnega, na koncu izseka že malo nadležno, ker je preveč lajnasto. Omar Naber: dobra instr. zasedba, skladba pa ni zanimiva, refren je o-o-o-o-o Torej-navijam za Rock Partyzane. Vem pa, da večina skladb postane dosti bolj všečnih, ko nam pridejo v ušesa, ko jih večkrat slišimo. Tako da dopuščam možnost, da mi bo kasneje všeč tudi kakšna druga od naštetih. Ampak dvomim. JanisJoplin

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

23. feb 2011 10:57

Okej, bom še jaz malo pokomentirala. April: če jo samo poslušam, potem je okej. Če jo tudi gledam, potem je adijo. Žal, ponesrečen poizkus kopiranja Lady Gaga, pa ne samo kar se vizualnosti tiče, ampak tudi glasbe. Komad je sicer okej, čeprav bi bil morda še boljši, če bi bil sam vokal boljši. Je eden izmed boljših komadov, ampak pevka vse pokvari. Sploh s sončnimi očali. In z odnosom. Omar: pesem mi je kul, res luškana, melodija me asociira na nekaj že slišanega, čeprav ne vem kaj. Prav predstavljam si, kako sedim v avtu, ne prevroč poletni dan, sonce, rožice cvetijo, in poslušamm tole pesem, krasno. In to je vse, je pesem za v avto, ne pa za na Evrosong. Nina Pušlar: je imela lansko leto veliko boljši in za zmago oz. dobro uvrstitev potencialni komad. Tole letos je pa neka mlačna pesem, ki ne pusti nobenega vtisa. Feliks Langus: škoda besed. Time to Time: pesem, ki jo pozabi še hitreje, kot sploh kaj pametnega zapojejo. Za moje pojme previsoko pojejo, nimajo moči v glasu ... Rock Partyzani ali kako se že reče tistim šemam, ki so krasen približek lanskim Kalamarom & Co. Maja Keuc: mi je od vseh še najboljša. Čeprav tudi ni to to, kar bi si želela. Pesem mi je všeč, sploh ko jo poslušam celo. http://www.youtube.com/watch?v=cfOdhLoXq4I Všeč mi je refren, kar se melodije tiče, je pa res, da se besedila ne razume. Tabu: okej, ampak znajo narediti boljše. Tale komad je sicer povsem njihov stil, bolj za na kakšen oder, pod katerim se gnetejo njihovi oboževalci in ne za na Evrosong. Leeloojamais: preveč elektronsko. Morali bi se zgledovati po Italijanih, orkester pa to. DJ ne vem kaj in ostali priveski: brezveze. tunna http://titabota.blogspot.com/ Sporočilo je spremenil(a) tunna dne 23. 2011 11:19

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. feb 2011 11:03

Mene pesem od Rock Paryzanov bolj spominjajo na kakšno rusko (kalinka...), kot pa na Narodnozabavni rock, po melodiji in ritmu Naveličana sem cvilečih punčkic v minikah in raznih DJ-jev... ne vem, men je to že mal iz mode. Sem pa poslušala cel komad od Maje, pa se mi zdi zdaj boljši, priznam. Mi je pa žal, da sem pogledala še April. Že za poslušat dost slabo, ampak tega pa nisem pričakovala... JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 23. 2011 11:08

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. feb 2011 11:26

Sem si vzel čas, vse sem slišal prvič. Feliks langus je edini dober komad, ampak res precej dober. Če ne bi obstajali Scissor Sisters že kar precej let, bi bilo tudi nekaj novega in drugačnega, ampak moderno, spevno in dobra glasbena zasedba.

Rock partizani pa enak ščiš kot lansko leto, če ne še slabše, poslali bomo pa najverjetneje njih.

Commis débarrasseur

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

23. feb 2011 11:43

Groza, in nekaj od tega bo šlo na evrosong, Pa saj ema vendar ni gasilska veselica, da dajo kaj takega na glasovanje. Sem že mislil, da slabše kot lani skor ne more bit. Edini, ki malce iztopajo so morda partizani........ janko1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2011 16:49

Rock Partyzani se vsaj zezajo in malo nagovarjajo vshodni glasovalni blok (s tem, da nisem prepričana, če nagovarjajo ta pravo starostno skupino, oziroma, če starostna skupina, ki jjo nagovarjajo, zna televotat). Pesem od Maje Keuc se brez problema zapoje tudi na pogrebu (mol, ajoj,mol, ajoj, mol).

Več pa nisem zmogla.

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. feb 2011 23:16

Hm, sicer se  na glasbo ne spoznam, en mičken se na slovenščino, ampak tokrat sem se znašla v zadregi: prelestna Maja poje "....in iz inata v sebi, se upiram......". A je "iz inata" slovensko???? V SSKJ te besede in besedne zveze nisem našla .

lp

cervus

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

24. feb 2011 6:42

pomoje je na posnetku narobe napisano in je v bistvu in v jezi nate v sebi ... mogoče kaj takega?? tunna http://titabota.blogspot.com/

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. feb 2011 8:02

elaphus je napisal/a:

Hm, sicer se  na glasbo ne spoznam, en mičken se na slovenščino, ampak tokrat sem se znašla v zadregi: prelestna Maja poje "....in iz inata v sebi, se upiram......". A je "iz inata" slovensko???? V SSKJ te besede in besedne zveze nisem našla .

lp



cervus

Cela groza.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti