Malo za zraven

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 18. feb 2011 9:33 | ogledi: 6.526 | odgovori: 16

Pozdravljeni!

Na naši parceli se je začelo z delom in bi rada delavcem kaj nesla za prigriznit.

Tisti,ki ste zidali,kaj se kaj nosili za jest?Pa ,da bi bilo za v roke prijet+čaj,ipd...

Sicer imajo organizirano svojo prehrano.Mišljeno je malo za 'zraven'.

Za vsak nasvet se vam najlepše zahvaljujem

nejcanja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. feb 2011 9:59

Če imajo organizirano svojo prehrano, ne trapaj preveč. Gradnja traja kar nekaj časa, obrtnikov in delavcev boš spoznala ohoho in počasi te bo kelnarjenje začelo obremenjevati. Meni so nekateri "šefi" celo povedali, da strežba ni zaželena. Ponudi kavo, reklame za svoje kuharsko znanje pa ne začni delat. Ni pravo okolje in čas za to. Lisa

JANA V  

član od: 29.11.2009

sporočila: 23

18. feb 2011 10:20

Mi smo zidali pred 15. leti, pa sem se kar nakuhala - v končni fazi pa ni bilo nič vredno. Šef delavcev je samo rekel, da je fino , ker ne zapuščajo gradbišča, najbolj pa se mi je zameril, da so tudi tisto uro ko so malicali pisali da so delali, tako da sem bila 2-krat na zgubi - dala sem malico pa še računali so uro dela. Ker sem spoznala da tako ne bo šlo do konca gradnje - sem jim v naslednjih mesecih kuhala kavo ali čaj . lp Jana JANA V

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

18. feb 2011 11:15

Točno tako, danes ni več v navadi kuhanje malice in strežba. Vsi izvajalci imajo to že itak vračunano v ceni. Seveda je drugo vprašanje kako "gazde" poskrbijo za svoje delavce - oni se ti smilijo, pa niso nič krivi; so pa tudi dobri šefi, ki malico prinesejo na gradbišče. Mi smo pred 4 leti končali z gradnjo, pa je šef kar lepo skrbel za delavce. Na sosednji hiši so bili pa drugi izvajalci, pa šefa po cel dan ni bilo, tako da so ubogi delavci pili vodo iz pipe, za jest pa ni bilo nič do 18 00, ko je prišel po njih - katastrofa, ampak ti ne moreš nič spremenit, zakonodaja, več nadzora, predvsem pa etika posameznika (verjetno je sam kar dobro pupcal in papcal med tem, ko so mu delavci delali), a ne!? Samo za primer pri nas: vsake toliko (enkrat na teden) smo prinesli "šteko" piva, pa šteko brezalkoholne pijače na hišo - za delavce. Dokler je bilo pivo Goesser, Laško ali Union, ga je zmanjkalo v istem dnevu. Potem smo pa enkrat prinesli Tuš-evo pivo, so ga "lizal" cel teden. Samo tolk. Mislim, da se ravnaj po neki svoji zdravi logiki, nekaj za pocrkljat ja, dolžna pa nisi nič, sploh pa ne pretiravaj. Hauschka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2011 11:17

Dobro, da je Tuševo pivo stalo toliko časa ni nič čudnega :)

Zakaj bi moral pa delavec spiti tudi zanič pivo ali karkoli se mu postreže, ker je samo delavec?

Commis débarrasseur

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. feb 2011 12:05

nejcanja je napisal/a:
Pozdravljeni!

Tisti,ki ste zidali, kaj se kaj nosili za jest?Pa ,da bi bilo za v roke prijet+čaj,ipd...

nejcanja

Pizza, narezana na koščke, mesni ali sirov burek ali kaj podobnega slanega iz baze http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?sor

sladke in enostavne variante kot muffini, kakšen štrudelj, pita...ter domači piškoti, ki jih imam vedno na zalogi.

LP, V.

neznan uporabnik

18. feb 2011 12:23

Manjši kosi pohanega (tako enkrat do dvakrat za v usta) mesa, kranjske klobase narezane na koleščka, v trdo kuhana jajca...

Topel ali mrzel čaj, odvisno od temperature.

Alkohol šele po zaključku delovnega dne.

Od sladkarij čokoladne zadeve. Fizični delavci potrebujejo kalorije tako kot gorniki.

Postreženo z dobro voljo. Kot vsi, tudi delavci potrebujejo prijaznost.

 

Še vedno se je obrestovalo (dobra vaga v nebesa pomaga press)

japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. feb 2011 12:39

Hauschka je napisal/a:

Potem smo pa enkrat prinesli Tuš-evo pivo, so ga "lizal" cel teden. Samo tolk.
Hauschka

Take izjave pa mene bolijo, zelo.

rimljanka

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

18. feb 2011 12:50

Super ideje....se mi zdi,da čeprav imajo organizirano prehrano,je treba nekaj dati-pijačo obvezno,kaj za prigriznit pa občasno(saj je malo problem,ker je to kar daleč od tu,kjer smo zdaj).Gre pa mož vsak dan na parcelo,ker ima službo 10 min stran in bi mu naštimala,da jim nese.Čez vikend bi pa šli s celo familijo in potem vsi skupaj pojedli malico. lp in še 1x hvala lepa nejcanja

neznan uporabnik

18. feb 2011 12:58

Za tole čez vikend vsi skupaj pojedli malico dobiš pa enga velicga lupčka od mene, evo!

 

No, na mimgrede pa en nasvet na uho: čist stoprocentno ni treba bit enaki , je fajn, da se jih mimgrede zasliši kaj in zakaj so kaj naredili tako, kot so. Ti prav pride kasneje v življenju, če se kaj zatakne in lahko potem zelo hitro diagnosticiraš problem.

japaja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. feb 2011 13:56

Če niso naše narodnosti je treba biti z mesninami previden, da jih ne spraviš v zadrego.  Možno je, da ne jejo svinjine, se pravi tudi  hrenovk ne, tudi ne mesnega bureka,  če je notri mešano meso, sploh pa ne kranjskih klobas in salam ...

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti