Masažna kad

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2011 18:53

Ojoj, mene pa v javne jakuzije ziv Kristus ne spravi in to ze od nekdaj. Kasneje sem brala porocila o tem, kako (ne)cista je voda v njih. Res ne, hvala. Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. feb 2011 19:19

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Ojoj, mene pa v javne jakuzije ziv Kristus ne spravi in to ze od nekdaj. Kasneje sem brala porocila o tem, kako (ne)cista je voda v njih. Res ne, hvala.


Vanja

 

Ja Vanja, meni tudi ne pašejo - čeprav se pol leta vsako jutro namakam v vodi našega Tržaškega zaliva, ki je gotovo bolj onesnažena kot večina javnih jakuzijev in bazenov.

Piransko vodo pijem kar iz špine, čeprav smo imeli že množične zastrupitve, že kar takoj na severu Afrike pa moram sama odpreti svojo plastenko z vodo.

In v vsakem hotelu z dezinfekcijskimi robčki skrbno obrišem kljuke, šalterje in daljince, na avtobusu do Kopra se pa trdno držim za naslonjala stolov...

Saj vem, to so predsodki, ampak tu so, moji so.

Zato se kar strinjam z Nasjo, ki čoko predlaga nakup, če si kadi želi.

 

 

nola

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2011 19:25

nola je napisal/a:

Ja Vanja, meni tudi ne pašejo - čeprav se pol leta vsako jutro namakam v vodi našega Tržaškega zaliva, ki je gotovo bolj onesnažena kot večina javnih jakuzijev in bazenov.

Piransko vodo pijem kar iz špine, čeprav smo imeli že množične zastrupitve, že kar takoj na severu Afrike pa moram sama odpreti svojo plastenko z vodo.

In v vsakem hotelu z dezinfekcijskimi robčki skrbno obrišem kljuke, šalterje in daljince, na avtobusu do Kopra se pa trdno držim za naslonjala stolov...

Saj vem, to so predsodki, ampak tu so, moji so.

Zato se kar strinjam z Nasjo, ki čoko predlaga nakup, če si kadi želi.

 

 

nola
To si dobr napisala. Tudi jaz se ne maram kopat v bazenih, ker se mi zdi ful umazano, je pa morje greznica sveta. Kolk smo smešni s tem, a ne JanisJoplin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. feb 2011 2:08

Nola, jaz sem se in bi se še vedno kopala v Tržaškem zalivu in to brez večjih predsodkov.

Jezerska voda mi tudi ni simpatična.

Čeprav ne paničarim in ljudje tega ravno ne bi opazili, imam prav posebne sisteme za uporabljanje javnih WC-jev. Po umitju rok vrata vedno odprem s papirnato brisačo ali pa strateško počakam, da kaka druga dama odpre vrata in se jaz nekako poštulim vmes in če ne drugače, z nogo pridržim vrata.

Večina trgovin s hrano v našem mestu ima poleg vozičkov škatlo z razkužilnimi brisačami.

ZA daljince je bilo že x-krat dokazano, da so v povprečju najbolj umazana zadeva v hotelski sobi! V domači hiši pa tipka ali jeziček za potegnit vodo WC školjke.

Kaj se skriva za ventilčki pedikerskih banic prepuščam vaši domišljiji.

 

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2011 6:23

Jasno, povsod so bakterije, tudi v in na nas. Menda približno 2 kg nas je v resnici bakterij. Ocenjuje se, da je v in na našem telesu več celic bakterij kot je celic, ki gradijo naše telo.

Razkužilni robčki pač komajda kaj pripomorejo k zmanjšanju bakterij na, recimo, držalu vozička. Važno pa je, da deluje razkuževanje  - kot placebo efekt pač.

No, vmes je tudi nekaj gliv, da jim ne bom delala krivice.

rimljanka

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

18. feb 2011 7:08

Čoko, kaj pa če bi si tole privoščila? http://www.mimovrste.com/artikel/3040015215/biserna-ko Tudi mi razmišljamo o masažni kadi, plusih in minusih...baje je treba namestiti vodni filter PRED dovodom vode v kopalnico, da potem ni toliko vodnega kamna. Kaj pa vem. Nikoli nisem imela doma banje in si jo zelo želim. V hotelih ali na obiskih se res vsak večer namakam v njej, če jo imajo, samo ne vem, koliko časa bi me to držalo, ko bi enkrat imela zadevo doma. Razmišljam pa tudi o zgornji blazini :)) Ima kdo izkušnje z njo? EvaLuna

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

18. feb 2011 10:04

Še moje izkušnje ... Sam se rada namakam v vroči vodi in 1 x tedensko si to tudi privoščim (res je, da nimam otrok)in rada se namaka tudi v raznih jacuzzijih, tako da se domača masažna kad sliši idelano. No, z dragim sva imela priliko preživeti vikend v hiši sorodnikov s tako kadjo. Idila ... zvečer po smučanju sva se spravila v toplo vodo, dodala eterična olja, prižgala masažo in uživancija se je začela. Na dan odhoda pa je bilo potrebno kad temeljito očistiti in takrat človek začne resno razmišljat, če bi to zadevo imel doma. Ko se v vse tiste silne šobe žmohtno zamotajo lasje in razne dlake, pa verjetno se z veseljem zaredijo razne alge, tako kot doma v oddtokih do katerih težko prideš ... pa vodni kamen. Mislim, da jaz tega doma ne bi nekajkrat tedensko čistila. Takšno kad bi imela le, če bi bila dovolj bogata, da bi mi jo čistil nekdo drug. Pa žal nisem :) Moja mami ima službo, da redno zahaja v tuje kopalnice (kopa dojenčke:) in debata kdaj pa kdaj nanese tudi na masažne kadi, ki jih imajo mladi pari. Večina jih prizna, da so se masirali le 1x ali 2x in zelooo redki so tisti, ki jih redno uporabljao. Za tako redko uporabo pa se bolj splača oditi nekam v bljižne toplice, če že ne na Santorini :) Čeprav moram priznati, da me misel na domače razvajanje v dvoje s šampanjcem in jagodami še vedno vznemirja magnolija

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. feb 2011 21:40

Čoko,

voda se sploh ne ohladi tako hitro, vse ostalo je napisala že Magnolija. Čiščenje? Kad kot kad, za vse ostalo poskrbi pa občasna avtomatska dezinfekcija. Če si jo res želita, ti ne bo žal.

 

lp

robida

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. feb 2011 21:41

Aja, glede hrupa? Ne vem...če ste v svoji hiši, ne bo problema, če pa ne, bo pa mogoče dobrodošlo malo zvočne kulise



robida

Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 18. 2011 21:41

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

20. feb 2011 9:51

Ok, bolj razmišljam, manj si jo želim.

Če si jo bom torej čez pol leta še vedno želela, jo bomo kupili. Ampak zdaj se mi vse bolj zdi, da bomo imeli navadno kad in tisto blazino, ki jo je predlagala EvaLuna...

Imam še nekaj časa za razmislek. Glede hrupa me pa ne skrbijo sosedje ampak vpliv na moje počutje-v končni fazi je za sprostitev najpomembnejši mir. Če so res tako glasne...

Zadnjih 10 let so bile pač samo želje, ker ni bilo realnih možnosti, tudi ni nihče razmišljal o plusih in minusih...

 

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti