Visok pritisk

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

17. feb 2011 7:22

Pozdravljeni! Bom vprašala kar tukaj. V reklami Eurospina je naprodaj nadlaktni AEG-jev merilec krvnega tlaka, ki ima ceno 19,99 eur. Zdi se mi zelo poceni. Ga ima kdo? Se ga splača kupiti? Hvala in lep dan! ursula-ce

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. feb 2011 13:35

Draga Kara, tudi kakšna skodelica metinega čaja ali koprive( popoldne, namesto kofetka) naredi dobro. Predvsem pa razmišljaj pozitivno, ne sekiraj se za vsako  figo in vse bo lažje šlo. Jaz sem se naučila drugače gledati na svet in ljudi. Pomaga!

 

 

 

 

naor

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

18. feb 2011 19:51

kara, ognjičev čaj baje zelo pomaga znižati krvni tlak MOON

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

18. feb 2011 19:55

Včeraj je ta AEG-jev merilec krvnega tlaka kupila moja kolegica v Eurospinu, in je zelo v redu, še pritisk sem zmerila pri njej. Se splača kupit. MOON

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

18. feb 2011 20:42

Ne glede na to, kakšen merilec kupimo, je priporočljivo ob kakšnem pregledu vzeti merilec s seboj k zdravniku in si tam zmeriti pritisk s svojim in tistim,ki ga uporablja zdravnik. Jaz sem dolgo časa živela v dobri veri, da  mi merilec kaže prave vrednosti, saj kakšnih težav nisem imela in potem.....moj pritisk je bil občutno višji od tistega, ki ga je izmeril moj merilec.

rrr

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

18. feb 2011 21:17

Hojla, kar lep pritisk in mislim, da tudi ogrožujoč. Poskusi z česnovo tinkturo, moj oče jo je užival in moram rečti, da več ne ve kaj je sploh zvišan krvni tlak. Mimogrede nabavil jo je pri patru AŠIČU V OLIMJU. Vsekakor pa paziti na hrano, veliko gibanja in pa seveda čim manj stresa, se pravi, da začni uživati umirjeno življenje, čeprav to včasih ni enostavno. POSKUSI PA VELIKO VOLJE PRI OBVLADOVANJU KRVNEGA TLAKA. GOGICA

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

18. feb 2011 22:21

Kar se tiče gibanja ne čakajte na lepše vreme, pojdite na sprehod v vsakem vremenu. Če in kadarkoli le imate možnost pojdite v naravo. Tudi zvečer, če ne drugače pa po osvetljenih ulicah. (Poskrbeti je treba, da sprehajalca vozniki opazijo - odsevniki). 

Meni tudi ni dišalo ven na dež, sneg, tema pa sem se na začetku kar prisilila in šla na svoj vsakodnevni pohod. Imam pa drug problem - nizek pritisk, ki je ob padavinah še nižji. 

Močna volja pa gre. Zdravja vam želim.

mamka

bani  

član od: 25.5.2008

sporočila: 99

21. feb 2011 16:35

Tudi jaz imam previsok krvni tlak in pijem vsake toliko časa čaj bele omele. Tri tedne tri skodelice dva tedna dve in en teden eno.Zvečer skuhaš zjutraj pa precediš in piješ čez dan vendar potem moaš vmes za nekaj časa prekinit.Če boš nervozna se ti takoj dvigne. Lep pozdrav bani

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

24. jan 2012 15:41

Mene tudi zanima, če je katera poskušala znižati pritisk s prehrano in športom.

Se nekaj trudim pa mi ravno ne uspeva najbolj. Mi pa niha vendar mi pod

 150/95 sploh ne pade.

irena66

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

24. jan 2012 16:10

Irena 66, ne vem če ti bo šport in prehrana ravno dovolj za znižanje krvnega tlaka, jaz sem namreč morala kljub temu preiti na tablete. Bolje sedaj ena oz dve na dan, kot pa kupi tablet, ko te zadene kap. To se je zgodilo mojemu očetu.

Vsekakor so naravna zdravila oz. čajčki itd. pomočniki pri zniževanju, to sedaj po enem letu vem. Jaz imam  sedaj še bolj strogo dieto, ker imam povišan sladkor in visok tlak v očeh, kar pa je kar huda stvar.

Če bi lahko uredila znuižanje doz vsakodnevnega stresa, pa mislim, da bi bila "na konju," Tako pa zdaj še" na osla" nisem prilezla. Pa dobro, rinemo dalje.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti