Noži haiku

vidrih  

član od: 13.2.2011

sporočila: 4

13. feb 2011 12:16

s0ncek pri tvoji zadnji izjavi te moram popravit. Ostrilo se uporablja za vsakodnevno vzdrževanje ostrine. Ko je nož enkrat top, ga z ostrilom ne moremo več nabrusit. Tu pride na vrsto brusilni kamen, s katerim znova vzpostavino ostrino na rezilu. Na tem linku je lepo razloženo. http://www.youtube.com/watch?v=ssncbR-_9jQ Sicer je to reklama, ki ne govori v prid tvojim Gude nožem, vendar se ne sekiraj. Je le reklama za japonske nože. Čeprav se na forumu ne sme reklamirat, sem mnenja, da tip lepo razloži nekaj splošno veljavnih dejstev o nožih, ki bodo vsakomur izmed nas prišle prav. Kot dokaz, da ne reklamiram japonskih nožev bom na koncu posta prilepil slikico svojih nemških rezil :))) Naj povem, da je brušenje nožev malo bolj zahtevno kot ostrenje z ostrilom (štrajherjem), vseeno pa to ni reševanje parcialnih diferencialnih enačb in se ga lahko vsakdo z malo volje in teoretičnega znanja nauči. No, saj se tudi reševanja enačb lahko vsak nauči;) Na Youtube je malo morje filmčkov kako se brusi nože. Aja še slika mojih nožev. Klikni na sliko za povečavo. Shrani.si lp mitja vidrih Sporočilo je spremenil(a) vidrih dne 13. 2011 12:21

vidrih  

član od: 13.2.2011

sporočila: 4

13. feb 2011 12:41

Sonja, zelo priporočljivo je, da je ostrilo (štrajher) od istega proizvajalca kot noži. Ostrilo mora biti trše kot nož in proizvajalec točno ve koliko so noži trdi, temu ustrezno je tudi ostrilo trše. V nasprotnem primeru bi trši nož "oblikoval" mehkejše ostrilo. Vsekakor je ta teorija voda na mlin proizvajalcem nožev, saj so ostrila pri fensi firmah v cenovnem razredu dražjih nožev. lp mitja vidrih

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. feb 2011 12:56

Vidrih, seveda imaš prav, ups Drugače pa vidim, da imava skupnega favorita ;) super. Jaz sem že vse, tudi tiste najmanjše nožiče zamenjala z G-jem. Supervšeč mi je "ptičji kljun", nož za kruh je legenda, imam pa tudi Santoku (bomba!), nože za sire (jih uporabljam zelooo redko), zrezke, izkoščevalce ... moja naslednja želja je Damask nož za kruh, 32cm. Ampak je verjetno še doooolgo ne bom izpolnila Imajo pa pri Guedeju servis nožev - ti ga nabrusijo, ko ostrilo ne pomaga več. Ampak zaenkrat še ni bilo nobene potrebe po tem, da bi jim jih poslala. :) s0ncek*

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. feb 2011 13:10

Evo, nekaj mojih. :) s0ncek*

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. feb 2011 14:37

Kakaor koli, vztrajam pri Haiku nožih. Vejamem, da so verejtno tudi tile na zgornjih slikah kul, apak jim manjka osebnost, ali druša če želite. Sam sem dolgo iskal prave nože, od tistih,ki jih ima Ežoj iz Špara , do nekoč tako opevane firme Solingen. Iskanje sem končal pri Haiku in zaenkrat ne rabim nič drugega. hedonist

neznan uporabnik

13. feb 2011 15:23

HAIKU EDINI

ZREŽE DO FUNDAMENTA

MOČ OSTRINA NOŽ

japaja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

13. feb 2011 15:26

japaja, ,,!  Res si !

lp

mzm

neznan uporabnik

13. feb 2011 15:35

Če je haiku, je haiku!

 

Hvala za pohvalo, Mišzmoke

japaja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. feb 2011 15:43

Hedonist, ampak, tvoje fotke so pa res vedno super. Me že skoraj ima, da bi kupila Haiku No, super, da ti odgovarjajo. Saj zato pa je na voljo toliko različnih, da si vsak najde svojega. Enemu sedejo eni, drugemu drugi. In pika. :) s0ncek*

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. feb 2011 18:02

Tudi mi konja za dirko imamo! Evo nekaj mojih:

Ni mi čist jasno kateri je od katere firme! Tist, ko je ročaj skp kovan z rezilom, že na nožu piše, za tistega črnega mi je ena kulinaričarka potrdila, da je haiku ( pozna po ročaju ), za druge nisem ziher. Baje se iz japonščine v bosanščino " hai " prevede kot  " ća ".

japaja, a bo kak haiku!

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti