Noži haiku

neznan uporabnik

tema odprta - 10. feb 2011 19:32 | ogledi: 16.269 | odgovori: 44

Pozdravljeni,

me zanima če kdo uporablja haiku nože??ter katero serijo??me zanima razlika med haiku home,ali haiku navadni,ali damascus??če je res takšna razlika med temi serijami tako kot je v ceni,če se občuti pri rezanju oziroma uporabi??..ali pa če kdo priporoča kake druge vrhunske nože-japonske mislim..hvala za info

gurmanBOY

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. feb 2011 10:13

Ja uporabljam nože, pravzaprav imam dva, haiku. Zankrat serija home, v kratkem crome. Lahko povem , da sta odlična in da si ne znam več predstavljati kuharije brez njiju. Imam tudi japonski vodni kamen za brušenje, čeprav je to opravilo potrebno zelo redko, saj dolgo držita izjemno ostrino. Razlika zagotovo je, no bom sporočil, ko dobim serijo croma. Toplo svetujem nakup. hedonist

neznan uporabnik

11. feb 2011 18:23

hvala za info..hmmm..katerega pa unega z rezilom 20 cm imaš??kao večnamenskega??ja videt je da so res super,predvsem pa rabim nož kateri mi bo omagočal rezanje stvari npr. čebulo res na tanko in hitro,ker sedaj imam swibo in solingen pa to ni to..pol če pa praviš da sta odlična jih bom pa kupil,čeprav ne vem katere bi,mogoče celo uni črni,chroma haiku kurouchi,ker so ful cenejši od haiku pro,pa kao ista varianta..hmm,bom še razmislil,upam pa da so res vredni tega denarja..lep pozdrav.. gurmanBOY

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. feb 2011 18:37

Jaz pa (še vedno) priporočam to: http://www.guede.si/ Pri Haiku nožih me moti predvsem to, da je rezilo samo "nataknjeno na ročaj", Guede pa kuje cel nož iz enega kosa. s0ncek*

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. feb 2011 18:59

Se strinjam s soncek, kar se tice rezil, ki so zapicena v rocaj. Poleg tega so za tako izdelavo cisto predragi. Prisegam na Global nože, prvega sem kupila 20 let nazaj in potem zbirko dopolnjevala. Cena je primerljiva Haiku nozem.

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. feb 2011 19:04

No vsak ima pač svoje favorite. Ne vem kaj vas moti če je nož nasajen na ročaj ? Saj z njimi ne sekamo drv, a ne !? Kolega gurmanBOY ima ,kot sem napisal , dva noža: DEBA in SANTOKU. Zadovoljen sem , kot sem že napisal. Serijo nadaljujem z SANTOKU serija CROMA. Evo , to je to. Še enkrat toplo priporočam. Odločitev pa je je, jasno, tvoja. lp hedonist

neznan uporabnik

12. feb 2011 9:56

Lp..hvala za odgovore,Guede noži me niso prepričali..hihi..mislim po ogledanem,probal jih nism.sicer pa vedve tko govorite kot,da zdj to rezilo ki je samo zapičeno v ročaj,dA je to tko narejeno kot da pada kr vn,je to res tko hedonist??hmm..če je pol res niso vredni tega denarja,ampak ne vrjamem.sicer pa kaj ima veze kako je nataknjeno,važno je,da drži in ne pada vn,pa še zdi se mi,da okrogel ročaj veliko bolj sede v roko,kot pa obični..hmm..kaj pa KASUMI noži ima kdo,zgledajo še nekako najboljši..hmm..ne vem,najbolj bi bilo probat pa pol kupit..lepo rezanje in sekljanje želim vsem..hehe gurmanBOY

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

12. feb 2011 10:48

Zakaj te niso prepričali? Res me zanima, ker jaz še z nobenimi nisem bila tako zadovoljna. Imam že skoraj celo serijo in jedilni pribor :))), popolnoma so me zasvojili. Kje pa si si jih ogledal, v kakšni trgovini ali samo na spletu? s0ncek*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. feb 2011 10:11

Tisto s kovanim ali nataknjenim ročajem privih deset let niti ne moti kaj dosti, pa najbrž še naslednjih deset tudi ne, če je stvar sestavljena, kot je treba pa če se izogiba pomivalnim strojem. Odvisno tudi, kako ti ročaj sede v roko, ker pač tudi rok, tako kot stopal, nimamo vsi enakih. Ampak če gre človek v take investicije, najbrž hoče imeti nože, da jih bo zapustil potomcem. Potem pa zna biti ročaj kovan skupaj z rezilom pametna rešitev. Je pa tudi res, da se z malo vajenim očesom da kupiti resnično izvrsten nož tudi za precej manj denarja. Pred leti sem si prinesla z Japonske pravi Kai Shun, ki je sicer čisto OK, ampak prav enako dober je nož zelo podobne oblike pa z veliko bolj praktičnim ročajem, ki sem ga pred 8 leti za veliko manj evrov kupila v Auchanu (to je nekaj takega kot francoski Mercator): zelo veliko ga uporabljam, nabrusiti ga je bilo v tem času treba dvakrat, ročaj je še vedno tak kot prvi dan, Kai Shunu se pa njegovo prvo desetletje že precej bolj očitno pozna. Brusni kamni so pa Swatyjevi čisto OK - ne dam pa roke v ogenj, da jih še delajo, to je taka reč, ki se ti v predalu valja desetletja, ko jo enkrat imaš. Lep pozdrav, Sonja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. feb 2011 11:09

Se strinjam. Pa še izgledajo dosti slabše, če je rezilo le nataknjeno na ročaj. Glede brusnih kamnov ... jaz prisegam na ostrilo. Istega proizvajalca, kot za nože. To je pomembno, saj veliko vlogo igra trdota - ostrila in noža. Če ostrilo ni primerno oz. če brusite kar s kamni, lahko nožu naredite več škode, kot koristi. s0ncek*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. feb 2011 11:54

Ajaj, sonček, s kamnom je treba znati brusit, v tem je catch; je pa res, da bo dovolj brihten proizvajalec prodajal za svoje nože še svoj ostrivec in ti zagotavljal, da boš samo z njim dosegla pravi učinek. Kamni, ki so zdaj v prodaji, so dovolj drobnozrnati, da kakih omembe vrednih raz ne puščajo, če se zadeve pravilno lotiš, in abrazivi so za jeklo čisto dovolj trdi, tako da si lahko brez skrbi. Sicer pa - ko si že na spletu, malo poguglaj japonske proizvajalce nožev. Na svojih spletnih straneh imajo navodila, kako se kakšen nož brusi (ker nož za meso in lupilec sadja in nož za sekljanje pač niso eno in isto in se tudi brusijo ne enako) in tudi, kako se uporablja brusni kamen. lep pozdrav, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti