Odtaljevanje piščančjega fileja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. jan 2011 17:21

mamamia,

pravzaprav imaš prav, le da jaz imam v zmrzovalniku zrezke debeline cca 1 cm, razmrznem tak zrezek v mikrovalovki, dvakrat po pol minuta, vmes morda dve minuti počakam, in zrezek je čist odtajen, na vroče olje ( ki se je segrevalo, dokler sem čakal na razmrzovanje ) dvakrat po dve minuti in ekola, zrezek je pripravljen v času, v katerem se po tvojem še niti odtajet ni začel, tako, da če bo tekmovanje......... bodi previdna. Res je pa tudi, da tega ( še ) nisem uporabil za tekmovanje, v real life pa tako, na hitro pripravljen zrezek mora počakat, da se krompir skuha ( ali kaj drugega ).

ežoj

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. jan 2011 17:58

mamamia je napisal/a:

Ja zakaj pa zapletate z odtajevanjem? Jaz zrezke začnem delat kar zamrznjene. V posodo nalijem malo vode in na srednjem ognju pustim meso, ga potresem z začimbami. Včasih potem dodam malo olja, včasih pa sploh ne, ampak dodelam omako, ko je meso že povsem mehko in skorajda gotovo.

Tako da sploh ni potrebe po odatljevanju, preizkušeno s perutnino, govedino, teletino ....

 

Nikoli ne odtajam mesa v vodi, mi je bljak, ko vse od mesa gre v vodo. Če že, potem pod mlačno tekočo vodo držim v vrečki in ko se vrhnja plast malo odledeni, gre potem dalje zelo hitro.

 

Ampak, kot sem rekla, sploh ni potrebno odtaljevati mesa.

 

mamamia

mamamia
Potem ti meso v bistvu skuhaš in ne spečeš. Če ga hočemo speči, ga moramo dati na olje na zelo visoko temperaturo, da zakrkne, pri tebi pa ne zakrkne, ampak spusti sokove v tisto vodo v posodi. Torej v mesu ostane bolj malo. Kot sem prebrala, je bilo tukaj omenjeno odtajevanje v vodi tako, da je meso v vrečki, torej ni nobenega "bljak". Tudi pri tebi gre vse iz mesa v vodo, samo da ti to vodo potem poješ:))) JanisJoplin

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

31. jan 2011 18:21

Jaz ga dam z vrečko vred v toplo (ne vročo) vodo, vmes pripravim vse ostalo, kar bom pri kuhanju potrebovala (narežem zelenjavo, nasekljam čebulo, česen ...), potem pa rahlo odmrznjenega narežem (zamrznjeno meso se super reže) in kuham oz. pečem. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 31. 2011 18:22

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

31. jan 2011 18:25

Seveda mesa ni potrebno odmrzovat , če imaš že narezane in pakirane zrezke po komadih in jih želiš pripravit v omaki . Kaj pa , če imaš večji kos , npr. purana , ki ga hočeš spremenit v dunajske , torej ocvrte zrezke ? Tedaj ga sigurno moraš odtaliti , ker zamrznjenega ne moreš panirat . Naprimernejši način odtaljevanja je po mojem mnenju , da ga že zvečer vzamemo iz skrinje in ga čez noč pustimo v hladilniku ( na 4-6*C )Tako ga pred pripravo samo še za kakšno minuto potopimo v mlačno vodo , splahnemo pod hladno tekočo vodo ..... Če pa moraš odtaliti zelo na hitro , je pa sigurno najhitrejša mikrovalovka , program odmrzovanje , večkrat za par minut . Ežoj , torej , če pričakuješ jutri kak obisk ,brž v skrinjo po meso , da ne bo jutri panike ... Saj veš , kar danes lahko storiš, ne odlašaj na jutri ! L p manca51

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. jan 2011 21:07

mamamia je napisal/a:

Ja zakaj pa zapletate z odtajevanjem? Jaz zrezke začnem delat kar zamrznjene. V posodo nalijem malo vode in na srednjem ognju pustim meso, ga potresem z začimbami. Včasih potem dodam malo olja, včasih pa sploh ne, ampak dodelam omako, ko je meso že povsem mehko in skorajda gotovo.

Tako da sploh ni potrebe po odatljevanju, preizkušeno s perutnino, govedino, teletino ....

 

 

Najraje naredim s svežim mesom, če že jih zamrznem pa naredim tako kot ti, in pride odlična omaka!

lp! 

Nikoli ne reci nikoli

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. jan 2011 22:35

Zamrznem samo zelo velike kose (kakšno gos, raco ali pa kakšno zelo imenitno goveje ali ovčje meso). Te kose seveda talim kakšen dan ali dva. V zmrznovalniku imam vedno kakšen zavitek gamberov, ki jih pred uporabo potresem s soljo in prelijem z vodo.

Ko so mehki jih splaknem, olupim in uporabim.

 

 

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2011 23:56

JanisJoplin je napisal/a:
mamamia je napisal/a:

Ja zakaj pa zapletate z odtajevanjem? Jaz zrezke začnem delat kar zamrznjene. V posodo nalijem malo vode in na srednjem ognju pustim meso, ga potresem z začimbami. Včasih potem dodam malo olja, včasih pa sploh ne, ampak dodelam omako, ko je meso že povsem mehko in skorajda gotovo.

Tako da sploh ni potrebe po odatljevanju, preizkušeno s perutnino, govedino, teletino ....

 

Nikoli ne odtajam mesa v vodi, mi je bljak, ko vse od mesa gre v vodo. Če že, potem pod mlačno tekočo vodo držim v vrečki in ko se vrhnja plast malo odledeni, gre potem dalje zelo hitro.

 

Ampak, kot sem rekla, sploh ni potrebno odtaljevati mesa.

 

mamamia



mamamia



Potem ti meso v bistvu skuhaš in ne spečeš. Če ga hočemo speči, ga moramo dati na olje na zelo visoko temperaturo, da zakrkne, pri tebi pa ne zakrkne, ampak spusti sokove v tisto vodo v posodi. Torej v mesu ostane bolj malo. Kot sem prebrala, je bilo tukaj omenjeno odtajevanje v vodi tako, da je meso v vrečki, torej ni nobenega "bljak". Tudi pri tebi gre vse iz mesa v vodo, samo da ti to vodo potem poješ:)))

JanisJoplin

 

ja, bolj dušim kot kuham, vse ostane v piskru in je ok. Kje pa piše, da mormao meso le peči? Goveji  zrezki so čidovito mehki, pripravljeni na ta način. Druga opcija pa je, da jih vrežem na vroče olje in potem postoppma zalivam z vodo,  pa z vinom obvezno vmes.

Mamamia

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

1. feb 2011 5:11

anamarija1 je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Ja zakaj pa zapletate z odtajevanjem? Jaz zrezke začnem delat kar zamrznjene. V posodo nalijem malo vode in na srednjem ognju pustim meso, ga potresem z začimbami. Včasih potem dodam malo olja, včasih pa sploh ne, ampak dodelam omako, ko je meso že povsem mehko in skorajda gotovo.

Tako da sploh ni potrebe po odatljevanju, preizkušeno s perutnino, govedino, teletino ....

 

 

Najraje naredim s svežim mesom, če že jih zamrznem pa naredim tako kot ti, in pride odlična omaka!

lp! 

 

Pa mogoče še malo drobno drobno nasekljane čebule in kakšen strok česna in pride res odlična omaka. Če pa ne marate nasekljane čebule pa kar polovico ali četrtino čebule v kosu, ki se jo potem vzame iz omake.

Jaz imam v skrinji vedno zrezke že narezane in potem v mikrovalovki odtalim samo toliko, da jih lahko dam narazen, take lahko tudi malo potolčemo, damo na vročo maščobo  in na hitro opečemo in potem počasi v pokriti posodi dušimo s čebulo ali brez. Mislim, da je dobro, da že ko pripravljamo stvari za zamrzovalnik mislimo, kako jih bomo kasneje tudi talili - mislim predvsem na to, da so zrezki lepo ravno zloženi v vrečki, da so ti paketki čim bolj podovni ploščicam - niso predebeli in povsod približno enako visoki.... ker se potem to lažje in hitreje odtaja. Nekateri celo zrezke malo primrznejo posamič na pladnju in nato dajo v vrečke, da jih potem lažje ločijo in odtajajo (sama tega še nisem delala).

 


 



tedyka

Sporočilo je spremenil(a) tedyka dne 01. 2011 05:13

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

1. feb 2011 7:09

Pravilni postopki odtajevanja so: 1. mikrovalovna, 2. hladilnik (najboljša varianta) in 3. hladna (!) voda. in če že odtajujejete v vodi naj bo meso vedno v vrečki, neprodušno zaprto! če se mudi greš pa v trgovino in kupiš sveže! valikaben

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. feb 2011 7:50

valikaben je napisal/a:

če se mudi greš pa v trgovino in kupiš sveže!

valikaben

No, vsak pač ne živi za sosednjimi vrati trgovine.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti