Dunaj-bratislava

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

tema odprta - 26. jan 2011 16:09 | ogledi: 10.247 | odgovori: 13

Ojla

za prvomajske praznike odhajava z ženo na Dunaj in Bratislavo, mogoče kakšen namig za soliden hotel, ne predrag, in pa z parkingom, ker smo namenjeni z avtom,potovanje bood 25.4.-27.4.Dunaj, nato pa še 27.4.-28.4 Bratislava, sicer imam v glavi že hotel Hadrigan na Dunaju in Kyjev v Bratislavi, samo vseeno, morda kaka izkušnja koga z drugim hotelom, prevozi po Dunaju....

Hvala za nasvete

markec1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jan 2011 16:35

Po Dunaju se vozi z busi in metrojem, zelo poceni, izredno dobro je urejen javni promet, povezave so odlične. Imajo tudi kartice za javni prevoz in vstopninami za nekatere muzeje in galerije, na internetnih straneh Dunaja najdeš podrobnosti. Splača se tudipogledat, kaj se v dneh, ko bosta tam dogaja, Dunaj je skozi vse leto poln zanimivih dogodkov in bi bilo škoda kaj izpustiti.

Sama poznam hotel Bellvue (okoli 70 ali 80 evorv na noč, je s štirimi zvezdicami), čez cesto od železniške postaje Franz Josef, kjer je tud parkirna hiša  in kot gost hotela plačaš veliko manj kot je običajna cena. Ke pa hotel odlično izhodišče za obhod mesta, do ringa je prav prijeten sprehod. V neposredni bližini, tik pred hotelo, je avtobusna postaja, 150 m naprej, proti Donavi, pa tudi metro.

 

Za Bratislavo pa nimam pojma.

 

Mamamia

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jan 2011 17:01

na dunaju sem decembra spala v hotelu ibis blizu praterja. parking je bil zastonj, do mesta so tri postaje z u bahnom, vendar smo šli v center peš-20 minut.

www.mojalbum.com/naredilaana

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

27. jan 2011 10:01

Za hotele preveri na www.booking.com, skoraj vedno se najde kakšen soliden hotel na Dunaju za nekje 60-70 eur na noč, verjetno tudi za Bratislavo. Rezervacija se naredi na tem spletnem portalu, plačilo pa potem na recepciji hotela ob odhodu. Hotel Bellevue je tudi po moji izkušnji ok in kakšni 2 leti nazaj sem prav preko booking plačala za nočitev tam okoli 65 eur. Drugače je soliden tudi Kavalier (edino podzemne ni blizu, je treba iti s tramvajem), pa hoteli Lenas so sprejemljivi, čeprav bolj preprosti in včasih ob zelo prometni cesti. Če za parkiranje ni druge možnosti, je zelo ugodna garažna hiša na Erdberg strasse, takoj ob izvozu iz avtoceste za Erdberg. Cena za 1 dan je bila okoli 3 eur, takoj preko ceste pa je postaja podzemne železnice, linija U3. Vesna

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

27. jan 2011 14:33

Hvala za odgovore, preko Booking.com sem že rezerviral hotel Hadrigan-Dunaj, in pa hotel Kyjev-Bratislava, oba imata parking, sicer plačljiv, ampak cca10€ ni nevem kak strošek Hvala vsem Mare markec1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jan 2011 14:50

Midva sva šla z vlakom, Dunaj, pa pol Bratislavo... Spala v hotelu na Dunaju in hostlu v Bratislavi...

lidka

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

27. jan 2011 16:06

Lidka kater hotel, kater hostel, čeprav imam rezervirano ni nič "zabetonirano", vse se da spremeniti čau markec1

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. maj 2011 6:20

Nisem se  bila na Dunaju in sem se letos  koncno odlocila, da grem . Ker sem bolj komot sorte,  grem seveda z agencijo. In tu sta dve moznosti. Dunaj z ogledom Bratislave, vendar ni vkljucen Shoenbrunn. Druga pa klasicna, torej Dunaj  z ogledom  Shoenbrunna

Moja boljsa polovica se nagiba bolj za prvo varianto, vendar se mi zdi, da Dunaj brez Shoenbrunna pac ni Dunaj.Tisti, ki mesto poznate, vase mnenje? Hvala.

 

 

 

 

lp lučka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. maj 2011 10:40

Nisi napisala, kako je časovno razporejeno. Mislim, da za Dunaj z Bratislavo potrebuješ malo več časa, kot za sam Dunaj, pa čeprav s Schönbrunnom. Da bi si pa ogledala Bratislavo "na hitro", po možnosti kar z avtobusa, pa to ni to, se mi zdi. Če pa hočeš Bratislavo samo za pokušino, da vidiš, kaj si boš prihodnjič bolj podrobno ogledala, pa to je to. .

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. maj 2011 10:52

Jaz bi šla za prvič Dunaj s Schönbrunnom. V Bratislavo pa prihpdnjič.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. maj 2011 11:40

Dunaj je tri dni, Bratislava stiri.

Jaz sem sicer ze bila v Bratislavi, davnega leta l985, moja 1/2 pa ne, ampak  se je  po pravici povedano bolj malo spomnim. Mi pac ni ostala v takem spominu kot Praga, kamor sem se kasneje vrnila.

Pri "slovaski " varianti je  poleg glavnih znamenitosti Dunaja  vkljucen  Heiligenkreutz in Mayerling, Shoenbrunn pa ne.

Res ne vem, zakaj me  tako privlacil Shoenbrunn.... morda sem bila kaka dvorna dama v prejsnjem zivljenju? Ali vsaj kuharca?

 

lp lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti