Vitaminski dodatki k prehrani

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jan 2011 18:07

Teka je napisal/a:

Ežoj, sapridno jem sadje in zelenjavo. Imam pa še vedno premalo železa, joda, cinka


Teka

 

Z dodajanjem vitaminov si ne boš povečala vnosa železa, joda in cinka.

rimljanka

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

10. jan 2011 18:20

Še ena ki dvomi v smisel prehranskih dopolnil. Če ne drugega, je vprašljiva izkoristljivost le-teh. kafetarca Sovica Oka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. jan 2011 7:24

rimljanka je napisal/a:

Teka je napisal/a:

Ežoj, sapridno jem sadje in zelenjavo. Imam pa še vedno premalo železa, joda, cinka


Teka

 

Z dodajanjem vitaminov si ne boš povečala vnosa železa, joda in cinka.



rimljanka

 

Rimljanka in kaj bi mi ti priporočila?

Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2011 9:31

Teka, poišči na interentu tabelo, v kateri so vsebnosti raznih mineralov in vitaminov (poleg vseh drugih sestavin seveda, mislim na oH, maščobe, beljakovine ...), in boš razbrala, katera živila vsebujejo več joda, cinka, železa, katerih vitaminov ima katero živilo koliko, in kar ti še manjka.  Sama jo imam doma sprintano, sem pač morala preračunavat v določenem času, kaj lahko jem in česa ne, pa sem poiskala to tabelo in je res v veliko pomoč.

 

Če mi uspe najti en link, kjer je to vse našteto, ti ga bom poslala.

 

Seveda je pa tudi pomembno, koliko tega ti primanjkuje. So to količine, ki jih lahko reguliraš s primerno prehrano, ali je pomanjkanje tolikšno, da ti že nagaja zdravje?

 

Lep pozdrav, mamamia

mamamia

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

11. jan 2011 15:29

Meni je priporočala zdravnica, ki jo poznam bol privat na prehransko dopolnilo od NaturalWealth ameriška firma. Kupim pa si v lekarni.Rekla mi je,da tudi sma naredi kuro z vitamini in minerali. dididala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jan 2011 15:37

Po mojem bi bilo pa najbolje, če bi ti malo pregledali jetra. Ta organ ima pomembno vlogo pri vsem tem. lp Vesna

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

11. jan 2011 19:41

Kako pa sploh  veš, da ti primanjkuje železa, joda in cinka??? Vsaj za jod še nisem slišala, da bi ga rutinsko določali... da ti  ni pomanjkanja določila ista oseba, ki ti skuša prodati tablete?

 

Sicer pa jod v našem okolju ponavadi v zadostni meri dobimo z (jodirano) soljo - torej začni uporabljati navadno kupljeno kuhinjsko sol (ne kake himalajske ipd.), pa bo zadosti, pa še ceneje kot kaka dopolnila.

Za železo in cink bi bil pa najboljši kak dober zrezek iz rdečega mesa ...

Nasja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

17. jan 2011 11:05

Najbolj "naravni" dodatki (poleg matičnega mlečka, alg in podobnega) so Natural Wealth, ki se dobijo tudi pri nas v vseh lekarnah in spec. prodajalnah.

Jaz pa vse dodatke naročam iz VB. Sicer niso naravni, so pa kvalitetni in po dokaj razumnih cenah. Ta prodajalec je Simply supplements. Vedno vse BP.

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

17. jan 2011 19:00

Mislim,da je to dosti odvisno od vsakega posameznika,kje ima manjko.Razni dodatki so postali zelo popularni,ker se jih dosti oglašuje.Seveda mora vsak zase ugotovit,česa mu primanjkuje.Z prehrano,če je raznolika dobimo kar dosti potrebnih stvari. Glede cedevite bi povedala,moj sin je pred leti rad pil cedevito.Seveda je to pil kar redno namesto česa drugega.No in posledice,pri njemu,v žlezi pod jezikom se mu je naredil kamenček.Imel je bolečine in potem so na UZ ugotovili kamenček,ki mu je zadelal pot,da ni mogla slina skozi.No rekli so,da naj bi bilo to od cedevite.Hec pa je bil,da so ga sošolci hecali,naj vzame calgon,proti kamnu. dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti