Grški jogurt z medom

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

10. nov 2008 8:45

Teka, Vendelina je že pisala o tem, da lahko grški jogurt nadomestiš z navadnim vendar ga moraš nekaj časa ocejati, da pride bolj gost.

stana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2008 9:08

O tem je govoril tudi Boštjan Napotnik v včerajšnji Odprti kuhinji.

Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. nov 2008 11:06

Meni je v teh receptih jogurt preveč kisel, zato mi končen okus torte ni ok. So me že pred nekaj časa prijatelji (cela četica, ki so si izbrali za praznovanje torto na tej strani) prosili za to torto in sem jo sproducirala ob vnaprejšnjem opozorilu, da sem prepričana, da bo okus jogurta preveč udarjal ven, no, pa smo vseeno vztrajali. Okus ni bil ok. Nadomestiš lahko s sladko smetano, mascarpone sirom, creme fraiche, tudi sojino mleko bi šlo, vendar bi potem morala recept zelo prilagajati. Vzemi nekaj, kar je v osnovi bolj sladkasto (pa ne govorim o količini sladkorja, ampak o bazičnem okusu) in potem mešaj s tem. fresh

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

10. nov 2008 11:14

Zasledila sem že več komentarjev o teh tortah, da nekaterim povleče na kislo. Meni ne, pa sem sladkosnedna. Mogoče zaradi tega, ker dam včasih kakšno žlico sladkorja več in tudi pri kuhanju kreme ne šparam z likerjem?

stana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. nov 2008 11:35

Hja, okusi so različni. Sama nimam nobene ambicije, da bi moji kulinarični umisleki vsem ustrezali - bog ne daj. Je recept kot ena osnova in dober recept doživi veliko nadgradenj. Lahko v bolj sladko, lahko v bolj grenko smer. Meni zadeva ne povleče na kislo, pri sestavinah pa tudi nisem skopa. Je pa vedno tako (in tudi napišem k opombi na receptu), da lahko pri pripravi do mile volje poskušate, kakšen okus to je in ga po potrebi dopolnjujete. In v trenutku, ko kakšna sestavina še ni dobra, jo je treba popraviti. Jaz pri bajomariji ves čas preverjam (ena žlička za enkratno uporabo, se razume), kaj nastaja in tudi obilno in izdatno polivam notri liker, sladkor itd itd... Plus, vedno napišem toliko sestavin, da lahko človek brez problema poje kake tri zvrhane žlice kreme, da vidi, kaj je nastalo.... Vendelina jr.

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

10. nov 2008 13:25

fresh je napisal/a:
Meni je v teh receptih jogurt preveč kisel, zato mi končen okus torte ni ok. So me že pred nekaj časa prijatelji (cela četica, ki so si izbrali za praznovanje torto na tej strani) prosili za to torto in sem jo sproducirala ob vnaprejšnjem opozorilu, da sem prepričana, da bo okus jogurta preveč udarjal ven, no, pa smo vseeno vztrajali. Okus ni bil ok. Nadomestiš lahko s sladko smetano, mascarpone sirom, creme fraiche, tudi sojino mleko bi šlo, vendar bi potem morala recept zelo prilagajati. Vzemi nekaj, kar je v osnovi bolj sladkasto (pa ne govorim o količini sladkorja, ampak o bazičnem okusu) in potem mešaj s tem. fresh
Naredila sem Nadino torto in tudi meni ta krema ni potegnila. So čudovite za videt, ampak kisle! Sem si pa rekla, da bom še enkrat preiskusila narediti samo kremo in v precej manjši količini in če bo ok, potem še torto. kuharica Mici

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

10. nov 2008 16:32

Meni so torte z grškim jogurtom božanske, sploh ker je jogurt veliko manj masten kot razne smetane, mascarpone in podobno (malo na kilce pazim). Ker pa naši niso navdušeni nad gršim jogurtom, baje da je prekislo blabla.....sem ga zadnjič zamenjala s kremnim smetanovim jogurtom (Cremoso), ki je bolj sladkast (ker ima noter tud sladkor), skoraj kot smetana. Jaz teh tort sicer ne jem, ampak ostalim so pa noro dobre. Ninja24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. nov 2008 17:25

Vsekakor pa je odvisno tudi on starosti jogurta. Jogurt pač vsebuje žive balkerije, ki tudi v hladilniku - čeprav počasi - živijo in se razmnožujejo in ob tem porabljajo sladkor in oddajajo mlečno kislino. Sledja seveda zakisa jogurt.

Mlad jogurt (velja za navadnega, grškega pač ne kupujem, ne more pa biti prav čisto nič drugače) je mehkega okusa, mil, prav nič kisel. Tik pred iztekom roka (ali pa že precej prej, odvisno, kje in kako je bil hranjen) postane seveda precej bolj kisel.

Morda bo to kateri pomagalo.

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. nov 2008 18:45

Ko človek stano.r vidi, je še tako kisla stvar sladka. Anede ežoj???

O tistem jogurtu pa pojma nimam.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti