Listnato testo

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

tema odprta - 5. nov 2003 12:01 | ogledi: 3.269 | odgovori: 4

Zakaj listnato testo na kremnih rezinah tako hitro postane mehko?Veliko pečem kremne rezine,pa če jih hranim na pultu ali v hladilniku,je drug dan testo čisto mehko-ne hrusta več. Kaj dlje pa itak ne počakajo,ker jih prej "pomažemo".

Vnaprej havala za odgovor.Andreja

ANDREJA HAUPTMAN

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. nov 2003 12:40

Saj je logično, da vase potegne vlago. Vsaj tako pravi moja pamet, lahko je pa še kaj bolj strokovnega vmes. Čau, Loni

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

5. nov 2003 13:36

Deja, nisi napisala, ali kremne rezine pokriješ s folijo, ali kako drugače. Če jih pokriješ s kakšno stvarjo, ki je za vlago nepropustna, na primer s folijo, se zgornja plast zmehča sigurno zaradi tega! Pozdravček!

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

5. nov 2003 14:09

Pozdrvljena Noa, vesela sem da si odgovorila,oziroma poskusila odgovoriti na moje vprašanje. Moram povedati, da sem (če sem lahko samokritična)kar dosti vešča peke peciva,saj ni vikenda ali praznikov brez peke,pa še med tednom kaj spečem,če je le čas.Tako da sem dodobra preizkusila kar veliko domačih, takšnih in drugačnih receptov. Tako da tudi nekatere "finte"kar dobro poznam.Ker kremne rezine večkrat spečem , tudi za rojstne dneve prijateljev,ki so sicer sladkosnedni,ne pa vešči peke. S kremnimi rezinami sem počela že vse mogoče, jih dala v to,ono posodo,zavila v papir,pokrila s folijo,dala v hladilnik, na balkon.Ampak vedno je rezultat enak. Saj so vseeno okusne, samo tisti "hrustljavi" občutek testa vseeno paše tudi še drugi dan. Zdaj prakticiram tako. Gornjo plast testa razrežem in na vsak kos (pred "uporabo" nadenem kremni rezini testo).Tako da je vsaj vrhnje testo hrustljavo,spodnje je pa itak takoj mehko. Vesela bom še kakšnega odgovora.lp Andreja ANDREJA HAUPTMAN

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. nov 2003 15:48

Se mi zdi, da je Loni zadela žebljico na glavico, ni kaj. Andreja pa je tudi "pogruntala" dobro zdravilo proti razmočeni zgornji plasti.Dober tek! LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti