Konzerve

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 28. okt 2003 13:41 | ogledi: 4.438 | odgovori: 21

Zanima me ali lahko razne pripravljene jedi v konzervah zamrznem? Živim namreč sama in ne pojem ravno veliko, ponavadi le polovico raznih ragujev ali podobnih jedi, naslednji dan pa mi ne paše spet ista hrana.

Hvala za odgovor.

natasa rakovec

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. okt 2003 12:57

Ne vem če sem vas pravilno razumela, vendar nikakor ne zamrzujte že odprtih konzerv. Ostanek stresite v manjše posodice ali vrečke in zamrznite. To lahko zamrznete brez problema, tudi če ste pogreli npr. vampe, pa so vam ostali, jih enostavno dobro ohladite, preložite v posodo za zamrzovanje in zamrznite, vse bo ok, ko jih boste naslednjič pogreli. V odprtih konzervah pa nikoli ne shranjujemo živil, niti samo par ur, vedno pretresemo v drugo posodo. Imam izkušnje, ko sem si odprla pločevinko ananasa, jo pojedla samo do polovice,jo kar v pločevinki porinila nazaj v hladilnik, nato pa zjutraj pred službo pojedla ostanek. Zelo močno sem zbolela, imela sem drisko, bruhala sem in kar nekaj dni sem bila čisto "boga". Zato pazite da ne shranjujeta hrane v že odprtih pločevinkah. Lep pozdrav! Anja

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

23. nov 2017 16:51

Da ne odpiram nove teme, eno vprasanje. Uporabljate hrano iz konzerv za kuhanje? Jaz npr. fizola za pasulj nikoli ne kuham, vedno dodam fizol iz konzerve. To je ko se mudi za kosilo:) Ali pa pa polivka z mletim mesom, na koncu pa dodam malo graha in korenja iz konzerve. Ima kdo ideje za taka hitra kosila, pa da ni glih to celi golaz iz konzerve?:)

lp

pinguwin

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

23. nov 2017 17:27

Jaz se izogibam konzerv. Skuham fižol - včasih ga zamrznem po porcijah, drugič pa skuham v jedi( fižolova, pasulj) in zamrznem. 

Mleto meso sveže kupim, naredim omako bolognese  za najmanj dvakrat in zamrznem. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. nov 2017 17:33

Jaz tudi ne kupujem konzerv, nikoli jih nisem, tudi ko sem še hodila v službo. Ampak kar nekaj ljudi poznam, ki pohvalijo jedi iz konzerv, ravno pasulj, ričet, golaž. Rada kuham, časa imam dovolj. Meni se zdi bolje naenkrat skuhati malo več in zamrzniti, pa imaš svojo lastno konzervo. Ampak vsak po svoje.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. nov 2017 17:46

No, malo sem se pa zlagala, čeprav ne namerno. Konzerve so tudi paradižnik v konzervi, zamrznjen grah, le pripravljenih jedi ne kupujem, moj odgovor se  nanaša  torej na že pripravljeno hrano, v stilu pogrej in pojej.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2017 17:57

Za pravi pasulj fižil kuham, za druge jedi kupim konzervo že kuhanega (za čili cin carne recimo, tudi za solato, za enolončnice). Kupujem tudi kuhano lečo in čičeriko, da imam doma rezervo, če se mi ne ljubi sproti kuhat. Z že kuhanimi konzervami striočnic imam odlično enoločnico pripravljeno v pol ure, le zelenjavo dodam, ali krompir.

Grah imam raje zamrznjen, zelenjavo svežo ali izjemoma zamrznjeno. Ker zelenjave itak ne kuham dolgo, v dveh ali treh minutah jo le prepražim, saj skroaj vso lahko jemo tudi surovo. Ne maramo prekuhane in razkuhane ter mehke zelenjave.

 

Včasih, ko se res mudi, uporabim  kakšno omako iz kozarca, a to res izjemoma. Tako da konzerve pri nas doma načeloma ja, a le stročnice, koruza in seveda pelati. Pa sardine, itak.

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. nov 2017 19:07

fizol (beli, rjavi, crni, rdeci), cicerika, leca, pelati, pasiran paradiznik, strocji fizol, tuna, sardine, gobice, articoke, kumarice, olive, sparglji, pecena paprika, ajvar/ljutenica/pinjdur, gorcicni namaz s papriko, zeleni poper, kapre, rdeca pesa, grah s korenjem (za francosko), pesto (razne vrste), majoneza, gorcica, salsa za tortilje, ananas, visnje, etin prebranec - to so v glavnem konzerve, ki jih kupujem. Mesne omake obicajno zvecer kuham za naslednji dan, kaksna porcija gre tudi v zmrzovalnik, zelenjavne so pa hitro narejene. 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. nov 2017 20:30

V konzervah kupim razne vrste kuhanega fižola, koruzo, rdečo peso in pelate. Vedno preverim sestavine, ki morajo biti samo voda, sol in zelenjava. Pasulj dosledno kuham iz surovega fižola, za čili uporabim pa tistega iz konzerve. Sardine v konzervi izrecno samo v olivnem olju. 

Ko sem sama, imam rdečo peso recimo za dva krat in eno porcijo pač spravim v hladilnik do naslednjega dne, ampak ne v konzervi.

 

 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. nov 2017 8:31

Za kuhanje nikoli ne uporabljam konzerv, razen pelatov ali polpe. Včasih pa uporabim kakšen fižol ali koruzo za solato pa seveda ribje konzerve . Francosko solato delam vedno iz sveže zelenjave v njej ne maram niti zrmznjenih ali vloženih sestavin.

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2017 8:44

A potem tudi kumarice skisaš sproti?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti