Konzerve

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

24. nov 2017 8:59

Rimljanka, pa kk se ti spomniš.Sem se nasmejala.....

 

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. nov 2017 9:09

Konzerv sploh ne kupujem!   

Ampak kako za vraga je potem  moj koš za embalažo tako hitro poln ?   .  A ja, saj res,  sem in tja paradižnikova mezga, konzerva rdečega fižola, koruze, ribe, pašteta, šampinjoni v slanici ....   Ostalo zelenjavo raje kupujem zamrznjeno. Mesnine (polivke, vampi, golaž...) skuham sama in jih zamrznem po porcijah. Je ceneje in prilagojeno našemu okusu. 

Cila

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. nov 2017 9:22

Haha Rimljanka, pa si me......:) upravičeno :) sem imel bolj v mislih to, da nikoli ne kuham pasulja, fižolove juhe, ričeta, jote, prebranca, čilikonkarneja ,.....in ostalih jedi iz fižola z konzerviranim fižolom. Nikoli ne kupujem mesnih konzerv, omak ipd, vse delam sam iz frišnh sestavin :) evo, to sem imel v mislih :)

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. nov 2017 10:12

Ja, saj to je, ker kuhaš svežo hrano, pa lepo pozabiš, da je zraven še kar nekaj konzerv, ampak jaz to vseeno nimam za potuho, spada v kuhinjo, veliko pripomore k jedilniku, ampak vseeno je prava stvar, ko vzameš čebulo, česen, meso in tako naprej. Tole s kislimi kumarcami je pa res za nasmejat. Pa lep dan! In kaj dobrega skuhajte!

 

naor

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

24. nov 2017 11:59

rimljanka je napisal/a:

A potem tudi kumarice skisaš sproti?

rimljanka

Nisem še videla konzerve s kislimi kumaricami. Običajno so kisle kumarice v kozarcu in kozarec ni konzerva, ali ne?

  Da spomnim, vprašanje je bilo (pa čeprav v ne najbolj razumljivi slovenščini): Ima kdo ideje za taka hitra kosila, pa da ni glih to celi golaz iz konzerve?

… in ne katere konzerve uporabljate.

Ideje lahko dobiš v oddajah Prihranimo z Jamijem (Save With Jamie), kjer Jamie pogosto uporablja konzerve. Poleg TV oddaj obstajajo tudi knjige z recepti. Recepti so dosegljivi tudi na spletu https://www.jamieoliver.com/recipes/category/books/save-w

 

rdkapica

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

24. nov 2017 12:06

rdkapica: Ce ti ne razumes slovensko je to tvoj problem. Ali pa si spet ena od tistih, ki se sramujejo svojega dialekta in sprejemajo ter izkljucno priznavajo samo dialekt nasega glavnega mesta z okolico?

Vsi so razumeli za kaj se gre, jaz ne vem zakaj je potrebno potem vprasanjem tako dosledno sledit. in ja, tudi kumarice se dobijo v konzervi, samo za info.

No hvala vsem ostalim za odgovore:) 

lp

pinguwin

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

24. nov 2017 12:36

rdkapica je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

A potem tudi kumarice skisaš sproti?

rimljanka

Nisem še videla konzerve s kislimi kumaricami. Običajno so kisle kumarice v kozarcu in kozarec ni konzerva, ali ne?

  Da spomnim, vprašanje je bilo (pa čeprav v ne najbolj razumljivi slovenščini): Ima kdo ideje za taka hitra kosila, pa da ni glih to celi golaz iz konzerve?

… in ne katere konzerve uporabljate.

Ideje lahko dobiš v oddajah Prihranimo z Jamijem (Save With Jamie), kjer Jamie pogosto uporablja konzerve. Poleg TV oddaj obstajajo tudi knjige z recepti. Recepti so dosegljivi tudi na spletu https://www.jamieoliver.com/recipes/category/books/save-w

 

rdkapica

Ne, kozarec res ni konzerva, ampak če bi bolj pozorno prebrala Hedonistov odgovor, namesto da si doživljala vrhunce od spoznanju, da se lahko obregneš, bi razumela.

Issi

GayLJ  

član od: 23.9.2015

sporočila: 13

24. nov 2017 16:36

Jaz se trudim da je čimmanj konzerv. Že zaradi mojeganačina prehranjevanja (čimmanj soii, vegete....) mi konzerva ni  OK:Je pa ravno en teden odkar se mi je mudilo, pa sem si rekel da kupim golaž v konzervi ter ga pogrejem in pojem z prilogo. JOJ... naslednjih 48 ur sem bil več na WCju kot pa na delovnem mestu.

Kar pa se tiče zmrzovanja, pa  ne vidim problema, seveda če je jed prej ohlajena, in v drugi embalaži.

Tako si tudi fižol in podobno sam zmrznem, seveda ga skuham prej. Se pa spomnem, da je moja babica (najboljša kuharica ever) zmrzovala tudi navadni fižol brez predhodnjega kuhanja. To pa so bili časi, ko smo doma imeli velikansko skrinjo. Zdaj seveda takšnega luksuza nimam

GayLJ

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. nov 2017 22:55

rdkapica je napisal/a:
 
 

Nisem še videla konzerve s kislimi kumaricami. Običajno so kisle kumarice v kozarcu in kozarec ni konzerva, ali ne?

rdkapica

SSKJ: konzêrva  tudi konsêrva -e ž (ȇ) neprodušno zaprta, navadno pločevinasta posoda s konzerviranim živilom: konzervo odpreti; etiketiranje konzerv; s seboj je vzel le prepečenec in konzerve / mesne, ribje konzerve; konzerva z grahom; ključ za konzerve / fižol v konzervah konzerviran fižol / pog. po tleh so ležale prazne konzerve konzervne škatle ♦ teh. konzerva bombira zaradi strupenih plinov se ji izbočita dno in pokrov // vsebina konzerve: konzerva je bila pokvarjena; hrani se večinoma s konzervami 

 

Jap, tudi kozarec, ki je neprodušno zaprt (in ta, v katerem so shranjene kisle kumarice, nedvomno je), je konzerva.

lp

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. nov 2017 11:17

Lohka da je Elaphus, ampak men konzerve bolj pomenijo neki plehnatega, ne steklenega :)

 

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti