Citrusi

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. jan 2011 19:12

Markec, vzemi v roke vatirane palčke (saj veš, tiste palčke za čiščenje ušes) in se pojdi igrat čebelice 

In to mislim čisto resno.

Blanchy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jan 2011 19:24

markec1, če so samo nastavki, je cvetenje še daleč. Sicer pa, če bo zacvetela v kleti, lahko igraš vlogo opraševalca. Potrebuješ en čopič z mehkimi ščetinami (povsem dober je kak večji za vodene barvice), potem pač v vsakegem cvetu, ki je odprt, s tem čopičem, nežno, "pomešaš", tako, da dlačice čopiča zadanejo prašnike IN pestič (malo OŠ biologijo ponovi), greš s cveta na cvet. Ponoviš, za vsak slučaj, recimo vsake 2 dni 3 ali 4 x, s tem boš zanesljivo našel nekaj zrelih prašnikov in pestičev. Ni vrag, da ne uspe. Edino, če limona OBVEZNO potrebuje neko drugo sorto za oprašitev, potem takole ne bo šlo. Ampak, če je tako, tudi čebele tam v tvojem kraju ne bodo zmogle oprašiti tvoje limone, ker pačv bližini skoraj gotovo ne bo cvetočih limon.

Če pa je limona slučajno samoprašna, pomeni, da se posamezni cvetki samooprašijo, pa sploh ne bo problemov.

Limone niso ravno moje področje, jih ni tam, kjer živim. Morda Nola priskoči na pomoč.

No, ker sem po naravi firbčna, sem malo povprašala stica G. Pravi pa tole in tole, recimo.

Tretji dstavek v 1. linku (vir JE verodostojen) ti  vse pove. Pa veliko sreče. Upam na supešno vzgojo



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. 2011 19:29

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

27. jan 2011 20:01

Hvala za nasvete, potem bomo pa opraševali, če pa mi kaj rata pa sporočim Lp Mare markec1

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

13. mar 2011 11:13

Oj zopet jaz z limonco, potrebujem pomoč, limona cveti, jaz pa oprašujem, vendar vsak cvet po dnevu dveh odpade, kaj bi se dalo storiti lp markec1

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2011 11:19

Odpade cel ali samo venčni listki? Če odpade cel, ti, na žalost ne vem kaj svetovati. Mogoče se kdo drug oglasi. Če pa odpadejo samo cvetni listi, pa ni nujno, da je kaj tragičnega, pomembno je, da je ostal gor pestič s plodnico. Mogoče pa kaj bo .

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. mar 2011 18:29

Edino kar lahko storiš je, da se bolj potrudiš pri opraševanju. Če cvet odpade pomeni, da ni oprašen. Brez muje se še čevelj ne obuje, mar ne !? hedonist

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

14. mar 2011 13:43

odpade komplet, kako bi ga pa oiprašil, če še ni odprt, ko se odpre, ga takoj oprašum, ampak tudi hitro odpade, morda bi bil čas, da limono preselim ven na zrak v zatišje Hvala za nasvete markec1

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

14. mar 2011 14:00

Markec 1 , počakaj še malo , noči so še premrzle , bi ti lahko pomrznila . Kaj pa , če je zrak presuh , ali pa jo premalo zalivaš ? Lp manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti