Inštrukcije ang

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

tema odprta - 16. nov 2010 13:47 | ogledi: 12.635 | odgovori: 37

Pozdravljeni,

mogoče mi kdo lahko koga priporoča, ki nudi inštrukcije za angleški jezik - 7. razred osnovne šole. Hči ima namreč težave in brez tega ne bo šlo. Jaz nisem tako dobra, ker je le prezahtevno. Rada bi, da ji nekdo razloži "po domače" (mislim tako na enostaven način). Smo iz bližnje okolice Celja.

Je pa kar nujno.

Hvala že v naprej

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. nov 2010 13:49

Konkretna imena na ZS prosim!

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

17. nov 2010 16:20

Mogoče bi pomagalo, da najdeta primernega inštruktorja na MojUčitelj.net- tam jih je precej, so razdeljeni po mestih. lp baška

Mat3ja  

član od: 11.5.2011

sporočila: 1

11. maj 2011 18:48

Tudi moj sin rabi inštrukcije angleščine za srednjo šolo. Kolegica mi je priporočila ICL inštrukcije (www.icl.si). 

Ali pozna katera? Lahko mi tudi priporočite koga drugega -pogoj je, da je v Ljubljani.

 

lp,M

Mat3ja

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

11. maj 2011 21:06

Brez zamere vsem, samo se vam ne zdi da so ti inštruktorji bolj kot ne podpora lenobi? Tudi sama seb bila večkrat na robu, vendar sem vedno popravila, brez inštruktorjev - se pravi sem sama potrmarila, da sem se naučila. Otrok naj gre do učitelja, pove kaj ga muči, pa se sigurno da rešit. Če ne pa sigurno tudi kakšen sošolec zna toliko, da lahko pomaga? Mi smo v večini primerov tako reševali, pa nedolgo nazaj...Danes se mi to pozna, potrmarim še vedno sama, če rabim kakšno pomoč, prosim nekoga bližnjega če se da (pa še to redko, ker se rada sama naučim na napakah...), če ne malo več časa posvetim "težavi" in je.

 

Noh ja, upam da se vseeno naučite/jo, s pomočjo inštruktorjev ali brez.

_tmickena_

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

12. maj 2011 6:03

Po ZS se dogovarjajte, prosim, je že Jernej zgoraj tako napisal.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. maj 2011 9:27

@tmickena

Inštruktor naj bi razložil snov. In skozi to, kako učenec sprejema razlago, videl, česa učenec v resnici ne razume in bo treba zadevo še kako drugače naučiti. In potem preveri, če je ob dodatni razlagi učenec razumel.  Za ta del je potreben.

Od tu naprej je pa vse odvisno od učenca. Če bo len, mu ne bo pomagal najboljši inštruktor.

.

Vendelina jr.

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

12. maj 2011 11:59

@Vendelina jr.

 

To kar si napisala je že res, samo se mi vseeno zdi, da to lahko naredi še kdo drug (seveda do neke mere). Včasih tudi učitelji v šoli vprašajo če vsi razumejo, otroci prikimajo in seveda grejo dalje s snovjo. Problem je v tem, da vejo nekateri otroci, ah sej mi bodo starši plačali inštruktorja, zakaj bi se sam matral v šoli... Inštruktorje do neke meje podpiram, samo ne pa tako množnično kot se danes dogaja. Tudi pri nas je bilo tako v šoli, da so nekateri vedli, da če bodo staršem rekli, da ne znajo, dobijo na en mah inštruktorja, pa nima veze koliko ur. Čeprav smo si medseboj pomagali, je bilo to tako. Zakaj bi poslušal sošolce (prijatelje), če bom itak dubu inštruktorja... ddd..

Zgolj zato me to moti, kako bi temu rekla,  potuha? Lahko da v teh primerih to ni.. in srčno upam da ni!

_tmickena_

neznan uporabnik

12. maj 2011 12:09

Splošno znano je, da določene učence - kr veliko jih je - zanima vse kaj drugo kot poslušanje v šoli. Inštruktor pride prav, še bolj vzgojno pa je, da se otroka lepo pusti včasih, da izvoli skasirat ponavljanje razreda ali letnika.

 

Multivitamin

multivitamin

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. maj 2011 12:16

No jaz sem tudi imela inštruktorja, in sicer za matematiko. Enostavno sem imela najbolj grozno učiteljico v osnovni šoli, ki je bila strah in trepet in potem je bilo tukaj pomanjkanje samozavesti etc. Skratka vedno je bila matematika zaključena 3, vse ostalo pa 5. Prihod v srednjo šolo je zraven prinesel še večjega zmaja (z ravnokar končano diplomo) in so začele padati enke. In ko sta mojadva videla, da se jočem zraven zvezkov in učenja, torej nisem v luft gledala, sta mi plačala inštruktorja. Gospod se je vsedel zraven, lepo po moško razložil stvari (za mene je matematika še vedno domena moških ) in razlagal tako dolgo, dokler ni na enostavnem primeru videl, da kapiram, ker v nedogled se tega ne da hliniti, pol je dal en kup primerov in rekel: "rešuj!", on pa je v kuhinji z mojo mamo pil kofe.  Ampak je pomagalo, skapirala sem sistem in po koncu srednje šole na takrat še Pedagoški fakulteti v MB vpisala enopredmetni študij matematike (ampak potem je srce izbralo drugo pot ).

 

Skratka samo hvalim se, da moj inštruktor ni bil podpiralec lenobe...

Začetnica

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

12. maj 2011 21:05

No to ni bil ;) je tudi razlika med enim predmetom in večih! No samo da si lepo zaključila, to je vedno lepo slišati/prebrati!

_tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti